HELSEPERSONELL: Basiskurs i behandling av BPPV
Schedule
Sat Jan 31 2026 at 09:00 am to 05:00 pm
UTC+01:00Location
Gartnerveien 15, 4016 Stavanger, Norway | Stavanger, RO
Advertisement
Vi arrangerer kurs for helsepersonell.Krystallsyke er et økende problem blant befolkningen, og med enkle grep kan disse pasientene få rask og riktig hjelp. Er du lege, fysioterapeut, kiropraktor eller annet helsepersonell og ønsker mer kunnskap om diagnostisering og behandling av krystallsyke (BPPV)? Da er dette kurset for deg!
Vi på Balansehuset har lang erfaring med BPPV-behandling og brenner for å hjelpe de svimle pasientene våre. Vi ønsker at flere skal ha grunnleggende kunnskap og trygghet på dette området, slik at pasientene får riktig hjelp tidlig i forløpet.
På kurset vil vi gå gjennom:
- Hva BPPV er, og hvordan skiller det seg fra andre svimmelhetsdiagnoser
- Hvordan stille riktig diagnose ved hjelp av Dix-Hallpike og Supine-Roll Test
- Bli trygg på reposisjoneringsmanøvrer på benk
- Gjennomgang med VOG-briller og demonstrasjon av TRV-stol
- Tips og erfaringer fra klinisk praksis
Det vil bli prioritert mye tid til praktisk gjennomgang og øving. Det vil også bli servert lunsj, og vi håper på mye tverrfaglig drøs underveis. Håper du vil bli med!
For påmelding send email: [email protected]
(mer info om påmeldingsportal kommer snart!)
📍 Sted: Balansehuset
📅 Dato: 31. januar 2026
⏰ Tid: 09:00–17:00
💰 Pris: 2 500 kr
👥 Målgruppe: Autorisert helsepersonell
⚠️ Begrenset antall plasser – meld deg på i dag!
Advertisement
Where is it happening?
Gartnerveien 15, 4016 Stavanger, Norway, Gartnerveien 15, 4016 Stavanger, Norge, Stavanger, NorwayEvent Location & Nearby Stays: