Happysad - PYŁ TOUR,19.10.2023, Klub Stodoła

Schedule

Thu Oct 19 2023 at 06:00 pm

Location

klub Stodoła | Pultusk, MZ

Advertisement
TIMETABLE:
18:00 - otwarcie drzwi klubu
19:00 - początek wydarzenia
Goście specjalni: Penthouse. CZECHOSLOVAKIA
?BILETY: https://bit.ly/Happysad_BILETY
Happysad już 19 października w Klubie Stodoła w ramach jesiennej trasy PYŁ TOUR!
19 października 2023 w Klubie Stodoła wystąpi Happysad! Zespół zagra w Warszawie w ramach jesiennej trasy koncertowej PYŁ TOUR, prezentując swój najnowszy singiel “Pył”. Nie zabraknie również największych hitów i koncertowych klasyków! Goścmi specjalnymi wydarzenia będą zespoły: Penthouse oraz CZECHOSLOVAKIA. Bilety dostępne w sprzedaży!
Zespół Happysad rusza w kolejną jesienną trasę. Tym razem z nowym singlem, który ukaże się już w połowie września. Po bardzo pracowitym sezonie letnich koncertów plenerowych zespół wraca do ulubionych klubów muzycznych. Trasa PYŁ TOUR będzie okazją do posłuchania zarówno ich najnowszych dokonań jak i klasyków oraz koncertowych pewniaków. W setliście pojawi się nowa piosenka „Pył”.
Melodyjny i gitarowy utwór, który dał nazwę trasie swoją premierę będzie miał w połowie września. Będzie to duet Kuby Kawalca z… Drugi głos zespół przedstawi lada moment. Trasa odwiedzi kilkanaście miast i zakończy się 2 grudnia w bardzo znamiennym dla zespołu miejscu, czyli w Klubie Semafor w Skarżysku Kamiennej. To w tym klubie Happysad stawiał swoje pierwsze kroki w nim grał pierwsze koncerty i nabierał pewności siebie.
Zapraszamy koncert Happysad w Warszawie, który odbędzie się już 19 października 2023 w Klubie Stodoła!
—-------
Happysad powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, wyprzedających bilety na swoje koncerty. Zespół ma na koncie ponad 1300 koncertów w całym kraju, 5 platynowych i 3 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce.
W lipcu 2004 r. ukazał się debiutancki album zespołu „Wszystko jedno”, a rok później „Podróże i pod prąd”. 1 września 2007 podczas III edycji organizowanego przez Happysad festiwalu SKARfest miała miejsce premiera trzeciego krążka zespołu – „Nieprzygoda”. Premiera tej płyty znalazła się na pierwszym miejscu OLIS – listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Dziś „Wszystko jedno” i „Nieprzygoda” są platynowymi płytami.
Koncertowe wydawnictwo DVD Happysad "Na żywo w STUDIO" zyskało status złotej płyty już w dniu premiery, 24 listopada 2008, a pół roku później zostało platynową płytą.
W październiku 2011 ukazało się jubileuszowe wydawnictwo „Zadyszka”, podsumowujące dziesięć lat działalności zespołu, składające się z dwóch płyt. Na pierwszym krążku 13 zaprzyjaźnionych zespołów gra utwory Happysad, a drugi to DVD z koncertem zespołu z Jarocina z udziałem urodzinowych gości.
Kolejne premierowe płyty zespołu debiutowały na szczycie OLIS i szybko pokrywały się złotem, a wydana w 2009 r. płyta „Mów mi dobrze” oraz pochodząca z 2012 r. „Ciepło/zimno” zyskały status platynowej płyty. W 2013 roku ukazało się kolejne wydawnictwo DVD i 2CD dokumentujące występ zespołu na Przystanku Woodstock w 2012 i – jako zdobywca Złotego Bączka – w 2013 roku.
W 2014 roku nagrał album “Jakby nie było jutra”, który w październiku 2014 r. zadebiutował na 1 miejscu OLIS, spotkał się z bardzo dobrymi recenzjami i w ciągu miesiąca zyskał status złotej płyty. Kolejna płyta zespołu „Ciało obce” pochodzi z lutego 2017 r, a albumowi towarzyszy 11 wideoklipów zrobionych przez ekipę SKY Piastowskie, które w ciągu roku od premiery zgromadziły ponad 10 milionów wyświetleń, a album ma status złotej płyty.
Ósma płyta Happysad nosi tytuł „Rekordowo Letnie Lato”, ukazała się 29 listopada 2019 r, a przy jej powstaniu zespół współpracował z pięcioma producentami (Leszek Kamiński, Jacek Miłaszewski, Paweł Cieślak, Marcin Bors, Bogdan Kondracki).
Rok 2020 przyniósł kolejne wydawnictwo koncertowe (2CD/DVD) będące rejestracją koncertu na Pol’and’Rock Festival 2019.
W 2021 roku zespół obchodził dwudziestolecie istnienia, które świętował okolicznościową płytą „Odrzutowce i Kowery” oraz książką biograficzną „Zanim pójdę. Długa droga zespołu Happysad” autorstwa Żanety Gotowalskiej.
W 2022 zespół wydał singiel „Zwierz”, który dał tytuł jesiennej trasie, a w marcu 2023 pojechał w wyjątkową, intymną i siedzianą trasę „Happysad Inaczej”. Na jesień tego roku, zespół przygotował kolejnego singla, który również dał tytuł jesiennej trasie koncertowej „Pył”. Premiera singla 15 września 2023.

Skład zespołu:
Kuba Kawalec - wokal, gitara
Łukasz Cegliński – Pan Latawiec – gitara
Artur Telka – bas
Jarek Dubiński – Dubin – perkusja
Maciej Ramisz – instrumenty klawiszowe, gitara, wokal
Michał Bąk – saksofon, instrumenty klawiszowe, wokal
---
Goście specjalni:

Penthouse (PL)
Grupa stworzona przez muzyków znanych z wielu innych projektów, takich jak The Black Tapes, Colors, Jack Saint czy Ahimsa. Jako Penthouse starają się wypełnić niezagospodarowane jeszcze, ich zdaniem, miejsce w polskim rocku. Jak sami piszą, „To co robimy wskazuje na poszukiwanie nowych wizji, tekstur i piosenek w niezamieszkałym miejscu w którym można odnaleźć zakurzone soulowe winyle z 70s-ów i studyjne produkcje z syntetycznych lat 80tych. Na żywo Penthouse to siła życia. W swojej pracy łączymy pewność siebie i enigmatyczność. Używając grubych plam dźwięku, kombinacji głosów poszerzamy oraz wzbogacamy swój warsztat pisania i komponowania.” I tego należy się po nich spodziewać. Po pierwszych opublikowanych singlach zapowiadających debiutancką płyty, która ukazała się w maju dzięki wytwórni Antena Krzyku, było wiadomo że to zespół nietuzinkowy Po takiej introdukcji już wiadomo, że warto zobaczyć ich na żywo. Zespół podkreśla: dajemy Ci miejsce gdzie możesz się zatracić albo odnaleźć. Czuj się zaproszony/a. Skład zespołu: Michał Strażewski / wokal, Tomek Sierajewski / gitara, Tomek Szewczyk / bass, Amadeusz Górski / klawisze, Dawid Ryski / perkusja, Zosia Gąsiorowska / chórki, Magda Gąsiorowska / chórki.


CZECHOSLOVAKIA / grunge indie pop punk / Gdańsk
Grają głośno i słonecznie. Inspirują się muzyką z 30Ton, czyli latami 90-ymi na pełnym Tony Hawku. Czuć od od nich amerykański luz, słońce, plażę i beztroskę a także echa Pavement, Weezer czy Dinosaur Jr. W sumie są to przebojowe melodie, ale utopione w fali gitarowego jazgotu. Wypłynęli szerzej na niezalowe wody na trzeciej płycie „A'more” wydanej w 2021 roku przez Koty Records (CD) i Prototapes (MC). Grają żywiołowe koncerty. W tym roku zaliczyli m.in. Sea You Festival, Męskie Granie, Soundrive Festival i Great September. Zaliczą również Ciebie i o dziwo będzie Ci się podobało.

"Nie wiem, jak Czechoslovakia to zrobiła, ale ilekroć wracam do „A'more", zupełnie sie wyłączam
i automatycznie odsuwam na bok wszelkie troski. Zespół zaprosił mnie do własnego uniwersum, a ja wskoczyłem tam na główkę i gwarantuje wam, ze jeśli posłuchacie tej płyty, poczujecie to samo."
Łukasz Brzozowski, Soundrive

"Happysad to dla ciebie pretensjonalne miękiszony, ale hałasowanie w stylu dawnej Ewy Braun znajdujesz z kolei zbyt intensywnym? Zapraszam do Czechoslovakii, gdzie odnajdziesz złoty środek pomiędzy ładnymi, przebojowymi piosenkami z fajnymi, ale nieprzefajnowanymi tekstami a gitarowym zgiełkiem. Muzyka gdańskiego tria jest zresztą trochę taka, jakim na pierwszy rzut oka jawi się lider grupy Adam Piskorz: tlenione włosy, uśmiech na twarzy, kolorowa koszula, ale w dłoniach gitara z charakterystycznym wycięciem, czyli instrument, którym raczej zwykli masakrować uszy słuchaczy metalowcy. Słońce walczy tu z nostalgią, struktura z chaosem, grzeczność z duchem iście chuligańskim. Dawno nie widziałem na rockowym koncercie tak radośnie roztańczonej publiczności. I nastoletniej, i starszej, która pewnie wędrowała przy tej wybitnie najntisowej muzyce myślami do lat swej młodości. 25 lat temu telewizyjna Dwójka na pewno emitowałaby teledyski Czechoslovakii w magazynie "Clipol". A ja nagrywałbym je na kasetach VHS."
Jędrzej Słodkowski, Gazeta Wyborcza
----
Happysad - PYŁ TOUR
19 października 2023, Klub Stodoła
Goście specjalni: Penthouse. CZECHOSLOVAKIA
ul. Batorego 10, Warszawa
Bilety dostępne w kasie klubu oraz w sprzedaży internetowej:
www.ticketclub.pl
-----
Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
Osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna).
Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.
Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: [email protected]
Advertisement

Where is it happening?

klub Stodoła, Pultusk, Poland

Event Location & Nearby Stays:

klub Stodo\u0142a

Host or Publisher klub Stodoła

It's more fun with friends. Share with friends