Globale lunsjkonserter #3: Sarah-Jane Summers og Juhani Silvola
Schedule
Tue May 05 2026 at 12:00 pm to 12:45 pm
UTC+02:00Location
Sentralen | Oslo, OS
Advertisement
Summers & Silvola er en kritikerrost duo som var nominert til Spellemann 2021 i tradisjonsmusikk, vant NOPAs Musikkpris 2022, og har fått Top Of The World-utmerkelse fra Songlines for alle sine fire utgivelser. De har gjennom 14 år utviklet en særegen sjangeroverskridende folkemusikk der skotske & nordiske tradisjoner og en utforskende tilnærming møtes, musikk som inspirerer både til vill dansing og stille refleksjon. I tillegg til duo-virksomheten, har de skrevet bestillingsverk for BBC Scottish Symphony Orchestra og Kanadiske Bozzini Quartet, gjort flere profilerte samarbeids-prosjekter, og ga nylig ut sin femte album How To Raise The Wind, med en bestillingsverk for strykekvintett og duoen fra Nordlysfestivalen i Tromsø.
Sarah-Jane er en verdenskjent felespiller og en tradisjonsbærer av den gamle fele-stilen fra det skotske høylandet. Hun har gitt ut fem kritikerroste solo-album med både tradisjonell og eksperimentell musikk og har spilt med bl.a. Benedicte Maurseth, Highasakite, Julie Fowlis, og GRIT Orchestra.
Juhani er en ettertraktet og allsidig gitarist, plateprodusent og anerkjent komponist av elektroakustisk samtidsmusikk. Han har gitt ut fem solo-album, produsert Susanna Wallumrød’s Spellemann-vinnende Meditations On Love (2024) og spiller/har spilt med bl.a. Torgeir Vassvik, Frode Haltli's AvantFolk, og Nils Petter Molvær Group.
Globale lunsjkonserter er kuratert av Harpreet Bansal i samarbeid med Samspill, og skal dele rike globale musikktradisjoner med publikum – midt i Oslo, midt i arbeidstida.
Serien er støttet av Sparebankstiftelsen DnB, og det er gratis inngang:)
Velkommen!
Advertisement
Where is it happening?
Sentralen, Øvre Slottsgate 3,Oslo, NorwayEvent Location & Nearby Stays:
Know what’s Happening Next — before everyone else does.



















