Gidon Kremer Trio

Schedule

Wed Dec 08 2021 at 07:00 pm

Location

Paliesiaus dvaras | Ignalina, UT

Advertisement
Atlikėjai: Gidon Kremer (smuikas), Giedrė Dirvanauskaitė (violončelė), Georgijs Osokins (fortepijonas)

Nuo pat mažumės tryškęs talentu, Gidon Kremer anksti pasiekė muzikos pasaulio aukštumas. Šiandien maestro yra mylimas tiek kritikų, tiek publikos ir visada laukiamas didžiosiose pasaulio scenose.
G. Kremer repertuaras yra neįprastai platus ir įvairus – apimantis klasikinį ir romantinį periodus. Atlikėjas taip pat puikiai išmano ** a. ir XXI a. kompozitorių darbus, negana to, domisi Rusijos ir Rytų Europos kompozitorių kūryba bei šiuolaikine muzika. Muzikantas nuolat bendradarbiauja su tokiais pasaulinio garso kompozitoriais kaip Alfred Schnittke, Arvo Pärt, Giya Kanchel, Sofija Gubaidulina, Valentin Silvestrov, Luigi Nonu, Edison Denisov, Aribert Reimann, Pēter Vasks, John Adams, Viktor Kissin, Michael Nyman, Philip Glass, Leonid Desyatnikov ir Astor Piazzolla.
Atlikdamas šiuolaikinius kūrinius, G. Kremer gerbia muzikines tradicijas ir šaknis, tačiau ir meistriškai išryškina jų šviežumą bei modernumą. Galima sakyti, jog šiandien nėra kito tokio aukšto lygio solisto, taip plačiai garsinančio modernių ir šiuolaikinių kompozitorių darbus, skirtus smuikui.
G. Kremer yra apdovanotas „Grand prix du Disque“, „Deutscher Schallplattenpreis“, „Ernst von Siemens Musikpreis“, „Bundesverdienstkreuz“, „Premio dell ‘Accademia Musicale Chigiana“, „Triumph“ premija 2000 m. (Maskva), „Unesco“ premija 2001 m., „Saeculum Glashütte Original MusikFestspielPreis“ 2007 m. (Drezdenas), Rolfo Schocko premija 2008 m. (Stokholmas), Stambulo muzikos festivalio „Lifetime Achievement“ apdovanojimas, gautas 2010 m. ir „Una Vita Nella Musica – Artur Rubinstein“ premija 2011 m. (Venecija). 2016 m. Gidon Kremer buvo įteikta Praemium Imperiale premija, muzikos pasaulyje laikoma Nobelio premijos atitikmeniu.
1997 m. maestro Gidon Kremer įkūrė kamerinį orkestrą „Kremerata Baltica“ skatindamas jaunus, talentingus muzikantus iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos burtis drauge. Ansamblis ir jo įkūrėjas per pastaruosius du dešimtmečius intensyviai koncertavo, pasirodė garsiausiuose pasaulio festivaliuose ir prestižinėse koncertų salėse. Įrašė albumus tokiose garso įrašų studijose kaip „Teldec“, „Nonesuch“, „Burleske“, „Deutsche Grammophon“ ir „ECM“. 2002 m. Gidon Kremer ir „Kremerata Baltica“ gavo „Grammy“ apdovanojimą už albumą „After Mozart“. Vėliau šis albumas buvo apdovanotas ir ECHO Klassik prizu.
Georgijs Osokins tarptautinio dėmesio sulaukė būdamas vos 19 metų 2015 m. Šopeno konkurse. Jaunasis pianistas buvo vienas ryškiausių ir labiausiai aptarinėjamų konkurso dalyvių, kritikai jį pavadino „išskirtiniu ir nenuspėjamu“.
G. Osokins koncertų sąraše puikuojasi Berlyno „Konzerthaus“, Vankuverio „Playhouse“, fortepijoninės muzikos festivalis „Klavier-Festival Ruhr“, festivalis Varšuvoje „Chopin and His Europe“, koncertų salės „Laeiszhalle“ ir „Elbphilharmonie“ Hamburge, koncertų salė Maskvoje „Zaryadye“, festivalis „Lockenhaus“, teatras „Metropolitan“ Tokijuje, koncertų salė „Tongyeong“ Pietų Korėjoje.
Įrašų studija „Piano Classics“ išleido du pianisto albumus, kuriuose skamba vėlyvieji Chopin darbai ir Rachmaninoff kūryba. Šie įrašai sulaukė daug teigiamų atsiliepimų svarbiausiuose pasaulinio lygio muzikos leidiniuose Kanadoje, Vokietijoje, Danijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Prancūzijoje.
2020 m. vokiečių įrašų studija „Accentus“ išleido Gidon Kremer ir G. Osokins kamerinės muzikos albumą su Chopin ir Beethoven kūryba. Ši kompaktinė plokštelė sulaukė puikių atsiliepimų visame pasaulyje ir buvo nominuota Tarptautiniams klasikinės muzikos apdovanojimams 2020 ir „Opus Klassik 2021“. 2021 m. G. Osokins debiutavo festivalyje „Martha Argerich“ Hamburge ir 101-ajame Zalcburgo festivalyje, kur pasirodė kartu su Gidon Kremer ir Giedre Dirvanauskaite.
Atlikėjas yra pasirodęs su Latvijos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Amadeus kameriniu orkestru, Kremerata Baltica, Taivano filharmonijos orkestru, Tokijo Naujojo miesto orkestru, Neapolio filharmonijos orkestru, Sinfonietta Cracovia. Yra skambinęs su Gidon Kremer, Giedre Dirvanauskaite, Sergei Nakariakov, Nicolas Altstaedt, Vladimir Fedoseev, Yulianna Avdeeva, Lio Kuokman ir kt.
Violončelistė Giedrė Dirvanauskaitė yra įvairių konkursų laureatė, orkestro „Kremerata Baltica“ narė.
Kaip solistė G. Dirvanauskaitė yra koncertavusi su įvairiais kameriniais ir simfoniniais orkestrais Europoje, Azijoje, Artimuosiuose Rytuose. Dalyvavo festivaliuose Austrijoje („Lockenhaus festival“), Šveicarijoje („Gstaad Menuhin Festival“, „Basel festival“, „Le Sion Festival“), Tokijuje, Maskvoje ir kt. Jos scenos partneriai – atlikėjai V. Afanassiev, M. Argerich, Y. Bashmet, M. Bekovac, S. Chen, O.Maisenberg, H. Holliger, M. Portal, A. Žlabys ir dirigentai A. Boreyko, M. Franck, M. Gražinytė-Tyla, J. Kaspszyk, L. Kuokman.
Taip pat violončelistė nuolat koncertuoja įvairiose trio sudėtyse su smuikininku Gidon Kremer ir kitais atlikėjais – pianistais Yulianna Avdeeva, Efim Bronfman, Seong-Jin Cho ir Georgijs Osokins. Koncertus visame pasaulyje lydi puikiai kritikų vertinami įrašai. Paskutinis trio su Gidon Kremer ir pianiste Khatia Buniatishvili įrašas „Kissine/Tchaikovsky: Piano trios“ (ECM, 2011) laimėjo prestižinį Vokietijos kritikų apdovanojimą. 2015 m. G. Dirvanauskaitė buvo nominuota prestižiniam „Grammy“ apdovanojimui.
G. Dirvanauskaitė groja 1710 m. Matteo Goffriller gaminta violončele.

PROGRAMA:
Robert Schumann – Six pieces in canonic form for piano, violin and violoncello, op.56
Robert Schumann – Sonata Nr.3 for violin and piano
Robert Schumann – Trio Nr. 3 for violin, violoncello and piano, op.110

Informaciniai partneriai: JCDecaux, 7MD
____
Atkreipiame dėmesį: Dėl nepaprastosios padėties įvedimo pasienyje su Baltarusija, kelionės į Paliesiaus dvarą metu su savimi turėkite asmens tapatybės dokumentą ir koncerto bilietą.
Paliesiaus dvaro svečius aptarnausime tik su galimybių pasais ir kitais dokumentais, įrodančiais vakcinacijos, persirgimo ar atlikto PGR tyrimo arba greitojo antigeno testo neigiamo rezultato faktą.
Advertisement

Where is it happening?

Paliesiaus dvaras, Dvaro g. 7, Paliesiaus kaimas Mielagėnų seniūnija Koordinatės 55.250867, 26.478465 (WGS), 30175 Ignalina, Lithuania, Ignalina

Event Location & Nearby Stays:

Paliesiaus dvaras

Host or Publisher Paliesiaus dvaras

It's more fun with friends. Share with friends