Forum Filmów Nie-Zwyczajnych – „CZYŚCIEC”

Schedule

Sun Jan 30 2022 at 04:00 pm

Location

Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce | Warsaw, MZ

Forum Film\u00f3w Nie-Zwyczajnych \u2013 \u201eCZY\u015aCIEC\u201d
Advertisement
"Czyściec" - oparta na relacjach i doświadczeniach mistyków: św. Ojca Pio, św. Faustyny Kowalskiej, Fulli Horak i Św. Ojca Stanisława Papczyńskiego, poruszająca opowieść o duszach, które opuściły już ziemski świat. Na styczniowym Forum Filmów Nie-Zwyczajnych pokażemy ostatni film autora docenionych na całym świecie obrazów "Miłość i Miłosierdzie" i "Dwie Korony" - Michała Kondrata.
Spotkanie filmowe tradycyjnie poprowadzi o. dr Marek Kotyński CSsR, filmoznawca, teolog duchowości oraz wykładowca AKW. Zapraszamy!
OPIS FILMU: Główna bohaterka grana przez znaną aktorkę – Małgorzatę Kożuchowską, czyli Fulla Horak podczas wizyty u znajomych poznaje kobietę o wielkiej wierze, co wywiera na niej spore wrażenie. Pod wpływem spotkania, rozpoczyna duchowe poszukiwania i wraca do wartości, od których kiedyś odeszła. Gdy pewnej nocy Fulla oddaje się w modlitwie, doznaje pierwszego objawienia. Odwiedza ją założycielka Zgromadzenia Najświętszego Serca – wspomniana już Magdalena Zofia Barat. Dusze Świętych Opiekunów regularnie składają wizyty głównej bohaterce, przekazując jej niezwykłą wiedzę na temat Nieba. Mądrość, jaką nabyła Fulla łączy się z doświadczeniami innych mistyków. Pod wpływem wydarzeń, kobieta postanawia napisać książkę - „Święta Pani”. Historia pokazana w sposób przystępny dla każdego widza pozwala na zaznajomienie się z tym, co nieuniknione.
CZYŚCIEC
30.01.2022 r. godz.: 16:00.
Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B
Bilety - w cenie 13/15 zł dostępne również on-line
https://dobremiejsce.org/
Advertisement

Where is it happening?

Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce, Dewajtis 3, Warsaw, Poland

Event Location & Nearby Stays:

Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce

Host or Publisher Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce

It's more fun with friends. Share with friends