Forfattersamtale med Kjersti Halvorsen: Superbruker
Schedule
Wed Apr 02 2025 at 07:00 pm to 08:00 pm
UTC+02:00Location
Klopptjerngata 4, 3050 Mjøndalen, Norway | Drammen, BU
Advertisement
Onsdag 2. april inviterer biblioteket til forfattersamtale med Kjersti Halvorsen om romanen «Superbruker» som utforsker hvilken rolle teknologiske nyvinninger spiller i hverdagen, og hvordan de kommer til å påvirke livene våre i fremtiden. Samtalen ledes av bibliotekets egen bokbader, Arne Henning Årskaug.Om «Superbruker» av Kjersti Halvorsen:
Unn Eide er i 30-årene og grunnleggende ensom i livet. Etter å ha mistet jobben som psykolog, blir hun bedt om å være superbruker for KI-terapeuten Gro, som tilbyr digital samtalebehandling. På kurs for superbrukere møter Unn legen Torjus, alias wrestleren Dr. Dropdead. Både Unn og Torjus fascineres av den nye teknologien, og ikke minst: hverandre. Problemet er bare at Torjus allerede har en kjæreste. Unn tyr til Gro i tunge stunder, men får en rekke dårlige råd. Begynner hun å miste seg selv, igjen? Hva har hun egentlig å holde fast i, når alt vakler? Og hva skjer når Unn knytter seg for tett til den kunstige terapeuten, i mangel på reell kontakt med virkelige mennesker?
Kjersti Halvorsen (f. 1993) er oppvokst i Lier. Hun er tidligere student ved Forfatterstudiet i Bø, og ferdig utdannet psykolog fra Universitetet i Oslo. Ida tar ansvar (2019) var hennes debutbok, og for den ble hun nominert til Tarjei Vesaas’ debutantpris. Boka er også blitt til TV-serie, regissert av Rikke Gregersen. Superbruker (2024) er hennes tredje roman.
Advertisement
Where is it happening?
Klopptjerngata 4, 3050 Mjøndalen, Norway, Klopptjernsgata 4, 3050 Mjøndalen, Norge,Mjøndalen, Drammen, NorwayEvent Location & Nearby Stays: