Fjelleventyr og festival 5. - 9. august 2026

Schedule

Wed, 05 Aug, 2026 at 06:00 pm to Sun, 09 Aug, 2026 at 12:00 pm

UTC+02:00
Location

Jotunheimen National Park | Dombås, OP

Advertisement
Fjelleventyr & festival
5.–9. august inviterer vi deg med på en helt unik fjellreise der eventyrlig overnatting, fjellturer, gourmetmat, badstue, glamcamp og festivalstemning smelter sammen til én uforglemmelig opplevelse.
Vi starter på magiske Fjelleventyret i luksuriøse rom. Onsdag møtes vi her, spiser middag sammen og senker skuldrene og blir kjent.
Torsdag våkner vi til fjellro, spiser frokost og legger ut på fjelltur i storslått natur. Etter en dag ute venter badstue og middag med gourmettapas laget på lokale råvarer – akkurat slik fjellet skal oppleves.
Fredag tar vi reisen videre inn i Breheimen. Vi tar buss til Sota Sæter, en skjult perle kjent for mat, fjell og stemning. Vi sjekker inn i vår egen glamcamp ved elva – med lyslenker og ekte fjellkomfort.
Så starter eventyret for alvor: vi går inn i Tverrådalen og opplever fjellkonsert under åpen himmel i spektakulære omgivelser. Når vi kommer tilbake, venter badstue og en treretters middag på Sota Sæter.
Lørdag starter med frokostbuffet før vi legger ut på nærtur. Deretter skrur vi opp stemningen når Sota Sæter forvandles til Sotdur festival – med konserter, grillmat, god energi og fjellidyll hele kvelden.
Søndag nyter vi frokost sammen før vi reiser tilbake til Skjåk – fulle av inntrykk, fjelluft og nye bekjentskaper.

Kort sagt:
Fem dager med fjell, folk og festival – fra eventyr og fjellturer til glamcamp, konserter og magiske øyeblikk i hjertet av fjellheimen.
Begrenset antall plasser.
Pris: 6900 kr
Festival lineup: https://www.sotdur.no/artister

For påmelding og mer info:
[email protected]
Advertisement

Where is it happening?

Jotunheimen National Park, Lom, Norway, Dombås

Event Location & Nearby Stays:

Know what’s Happening Next — before everyone else does.
Bjerke Opplevelser
Host or PublisherBjerke Opplevelser

Ask AI if this event suits you