FERMENTACJA/ Między ludźmi a mikrobami/ Fermentowana Wielkanoc
Schedule
Sat, 21 Mar, 2026 at 12:00 pm
UTC+01:00Location
Iwonicka 40, 02-924 | Warsaw, MZ
🍐Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę 21 marca o 12:00
🥒Warsztat "FERMENTOWANA WIELKANOC" dedykujemy fermentacyjnym przygotowaniom do wielkanocnego stołu. Skupimy się na fermentacji jako sposobie wcześniejszego przygotowania jedzenia, budowania smaku i pracy z czasem – zanim pojawi się sam moment świętowania.
🥬Podczas zajęć przyjrzymy się tradycyjnym wielkanocnym składnikom i sprawdzimy, jak można je przetworzyć przy użyciu fermentacji, nadając im nowy kontekst i głębię smaku.
Fermentację traktujemy tu jako narzędzie porządkowania, konserwacji i uważnej pracy z jedzeniem.
🌶️W trakcie zajęć odbędzie się degustacja fermentowanych produktów, które uczestnicy następnie przygotują we własnym zakresie.
🥬Co będziemy robić?
✨Zakwas na żurek – przygotujemy własny zakwas, dowiemy się, czym różni się od barszczu białego oraz jak wykorzystać go w mniej oczywisty sposób.
✨Fermentowany majonez z siemienia lnianego – alternatywa dla klasycznego majonezu, przygotowana na bazie fermentowanego siemienia lnianego.
✨Jajka w kiszonej zalewie – jajka na twardo z fermentacyjnym twistem.
✨Kiszona sałatka jarzynowa – klasyk w alternatywnym, żywym wydaniu.
✨Fermentowana ćwikła – naturalnie kwaskowa, głęboka w smaku, bez użycia octu.
🥬Po zakończeniu warsztatów będziesz wiedzieć, co i jak przygotować przed świętami. Omówimy potencjalne trudności i najczęstsze błędy, które mogą pojawić się w trakcie fermentacji.
Zabierzesz ze sobą przygotowane fermenty oraz wiedzę, jak wykorzystać je przy wielkanocnym stole
Organizator zastrzega sobie prawo do modyfikacji programu oraz listy przygotowywanych produktów w zależności od sezonowości i dostępności składników.
🍎Orientacyjny czas: 2,5 godziny
Koszt: 220 zł
✨Marcin od ponad 10 lat pracuje z żywnością i mikrobami oraz edukuje na temat fermentacji, ucząc i prowadząc warsztaty. Ostatnie lata spędził, podróżując i ucząc się na świecie. Był m.in. na stażu w fermentacyjnym laboratorium Nomy, gdzie uczył się od najlepszych. Przez wiele lat prowadził największą produkcję tempehu w Danii. Poza fermentacją jest również nauczycielem jogi.
🍃
Na każde warsztaty obowiązują zapisy.
mejl: [email protected]
Liczba miejsc ograniczona! 😉
🥚18 kwietnia zapraszamy na warsztat "FERMENTOWANY NABIAŁ".
Szczegóły niebawem!
Where is it happening?
Iwonicka 40, 02-924, ulica Iwonicka 40, 02-924 Mokotów, Polska, Warsaw, PolandEvent Location & Nearby Stays:



















