Ettermiddagskonsert med Arne Skage Bayou Funk // Drammen kulturhus
Schedule
Sat, 30 May, 2026 at 02:00 pm
UTC+02:00Location
Drammen kulturhus | Drammen, BU
Advertisement
Lørdag 30. mai får vi besøk av Arne Skage Bayou Funk. Kjent for sitt karakteristiske slidegitar, greasy uttrykk, dypt inspirert av musikken, rytmene og kulturen i New Orleans er Arne Skage en av Norges mest markante bluesgitarister gjennom over 30 år –.
Etter lang fartstid som gitarist for Reidar Larsen og samarbeidspartner for navn som Eriksen og Jørn Hoel, har han de siste årene trådt frem som soloartist og produsent .
Med to kritikerroste soloalbum – Procrastination Blues (2021) og Rootwork (2024) – og en EP (3 Kicks Against the Pricks) på samvittigheten, har Skage markert seg som en artist med tydelig signatur, solid låtskriving og et unikt sound som kobler Louisiana-funk, swamp-blues, gate-funk og zydeco etter 11 år med musikkproduksjoner i New Orleans – men med norske røtter og personlig nerve.
Hans band The Procrastinators leverer konserter med trøkk, sjel og groovy energi – Inspirasjonskilder er artister som Little feat, Sonny Landreth, Ry Cooder, og gatefunken til band som The Meters, Neville Brothers, Wild Tchoupitoulas.
Arne Skage
; Sang, Gitarer og perc.
Stein Inge Brækhus, Trommer.
Øyvind Grong ; Bass, tuba og sang
Mer info på
www.skage.com
IG: @skage
Facebook:
https://www.facebook.com/arneskagemusic
Dørene åpnes kl. 13.00 // konsertstart kl. 14.00
Advertisement
Where is it happening?
Drammen kulturhus, Grønland 57, 3045 Drammen, Norge, Drammen, NorwayEvent Location & Nearby Stays:
Know what’s Happening Next — before everyone else does.



















