Et split sekund - og livet var forandret
Schedule
Wed Apr 30 2025 at 07:00 pm to 09:00 pm
UTC+02:00Location
A L Passagen 1, Kolding | Kolding, VJ
Advertisement
En aften med en barsk, stærk og rørende fortælling om, hvordan livet i et split sekund forandres for altidVi har alle oplevet de ødelæggende begivenheder, der ændrer vores liv. Det er, som om verden bryder sammen, og vi står tilbage, fortabte, men alligevel stærkere på den anden side.
Lise Pilgaard har set denne mørke side af livet på nært hold.
Søndag den 17. august 2014 mistede hun sin mand Martin og sin niårige søn Zacharias i en tragisk trafikulykke.
Denne dag blev en milepæl, der forandrede Lises liv for altid. Men på den anden side af sorgen har Lise fundet en vej til heling – både for sig selv og for andre, der står midt i deres egen smerte. Hun deler sin historie med os alle i håbet om at hjælpe dem, der går gennem samme tab og sorg.
Vi inviterer dig til en særlig aften med Lise Pilgaard på Books and Beans, hvor hun vil dele sin rejse, sin smerte og sin transformation. Denne aften vil være en rejse ind i den menneskelige sjæls dybder – fra det uforståelige tab til den stærke overlevelse og vej mod håb.
Kom og vær med til at lytte til en historie om mod, om at finde lyset efter mørket og om, hvordan det er muligt at rejse sig, selv efter at have mistet det, man elskede mest. Lise medbringer sin Easth gong, så I kan sidde i stilhed og nye frekvenserne arbejde ind i kroppen på jer.
Vi ser frem til at dele denne rørende og inspirerende aften med dig. Der vil være tid til refleksion og samtale efter Lises fortælling, og vi opfordrer dig til at komme med et åbent hjerte.
Med varme og håb,
Books and Beans
Advertisement
Where is it happening?
A L Passagen 1, Kolding, DenmarkEvent Location & Nearby Stays: