ERKEN REZARVASYON FIRSATI ÜRDÜN TURU İSTANBUL ÇIKIŞLI 830 USD Türkiye

Schedule

Sat Apr 22 2023 at 07:55 am

Location

Türkiye | Istanbul, IB

Advertisement
ERKEN REZARVASON FIRSATI ÜRDÜN TURU İSTANBUL ÇIKIŞLI
22 Nisan 2023 | 26 Nisan 2023 3* Oteller Vb
İki Kişilik Odada Kişibaş 830 USD
Üç Kişilik Odada KişibaşI 1.064 USD
Çocuk (02,00 - 11,99 Yaş) 780 USD
Tur Programı
________________________________________
1. Gün
İstanbul - Amman (22.04.2023 Ct)
İstanbul havalimanında buluşuyor, bagaj ve check işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarına ait tarifeli seferi ile Amman uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Amman’a varışımızla birlikte şehir merkezine gidip panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Ürdün’ün modern başkenti, tarihte Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az 19 tepeyi kaplamış Amman’da şehir turumuza başlıyoruz. Karşıtlıkların, modern ve eskinin karışımı olan şehirde altı bin kişilik kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri için de hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu, Amman’ı oluşturan 7 tepeden birisinde bulunan Amman kalesi, eski kent kalıntılarından oluşan Umayyad Sarayı ve Ulusal Müze göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek 6500 yıllık tarihe sahip, M.S. 749 yılında depremde yüzyıllarca toprak altında kalan Antik kent Jerash (95 Euro -Kişi başı) turumuza katılabilirler. Turumuzun ardından otele transfer ve konaklama otelimizde.
Uçuş No: TK 816 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Tarih: 22 Nisan 2023 - Saat: 07:55 - Varış: Amman - Tarih: 22 Nisan 2023 - Saat: 09:10
2. Gün
Amman (Ölü Deniz- Mabada- Nebo Dağı) (23.04.2023 Pa)
Kahvaltının ardından, serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan yüzme ve öğle yemekli Madaba, Nebo Dağı ve Ölü Deniz turumuza (95 USD -Kişi başı) katılabilirler. Arava Vadisi boyunca dünyanın en düşük noktasına doğru (Ölü Deniz seviyesinden yaklaşık 410 metre, yaklaşık 1306 metre deniz seviyesi) hareket ediyoruz. Ardından Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Sonrasında; Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz ve mozaikleri ile ünlü olan Mabada’ya doğru hareket ediyoruz. Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Son durağımız ise Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz Madaba’yı keşfetmek olacak. Tur bitimi otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz ekstra akşam etkinliği olan yemekli Folklor Şovuna (55 USD -Kişi başı) katılabilir. Turumuzun ardından otele dönüş ve konaklama otelimizde.
3. Gün
Amman - Akabe (24.04.2023 Pt)
Kahvaltının ardından Akabe’ye transfer oluyoruz. Akabe’ye varışımıza istinaden panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz ve ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Glas Boat (Cam Tekne) (65 USD -Kişi başı) turumuza katılabilirler. Kızıldeniz’in berrak sularında açılırken cam tabanlı teknemizden Kızıldeniz'de bulunan resifleri, mercan kayalıklarını ve birçok çeşit balıkları görme fırsatı bulacağız. Ayrıca isteyen misafirlerimiz için şnorkel ile yüzebilirler. Öğlen yemeğimizi turumuz dâhilinde alacağız. Tur bitiminde otele transfer. Dileyen misafirlerimiz Akşam etkinliği olan ve akşam yemekli olarak düzenlenecek Rakkase dans şovuna (55 $ -Kişi başı) katılabilir. Turumuzun ardından otele dönüş ve konaklama otelimizde.
4. Gün
Akabe (Petra & Wadı Rum) (25.04.2023 Sa)
Sabah kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenleyeceğimiz öğle & akşam yemekli Petra & Wadi Rum turunu (235 USD -Kişi başı) yapıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan, Dünya’nın 7 harikasından biri olarak seçilen, MÖ 400 ve MS 106 yılları arasında Nebati Krallığı’na başkentlik yapmış Petra Antik Şehri turumuza başlıyoruz. Pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı “Pembe Şehir” olarak da bilinen şehirde Al-Khazneh (Hazine), Roma tiyatrosu, Kral mezarlarını gördükten sonra Öğle yemeğimizi alıyor ve ardından Ürdün’ün en büyük vadisi Rum Vadisine hareket ediyoruz. 74000 hektarlık alanda pembe kum ve eşsiz doğa oluşumların göreceğimiz Rum Vadisinde araçlar ile safari turu yapacağız. Tur sonrası otelimize hareket ediyoruz. Rehberimizin belirleyeceği transfer saatine kadar odalarımızda dinleneceğiz.
5. Gün
Akabe - İstanbul (26.04.2023 Ça)
Gecenin ilerleyen saatlerinde odalarımızı boşaltıp Akabe havalimanına doğru yola çıkacağız Türk havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket edeceğiz. Sabahın ilk saatlerinde İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Bir sonraki keşfinizde buluşmak dileğiyle…
Uçuş No: TK 819 (Türk Havayolları) - Kalkış: Akabe - Tarih: 26 Nisan 2023 - Saat: 03:30 - Varış: Istanbul - Tarih: 26 Nisan 2023 - Saat: 07:20
Hizmetler
________________________________________
Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
• Türk Havayolları ile İstanbul – Amman / Akabe - İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri
• Havalimanı ve otel vergileri
• Akabe’de 3* otellerde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
• Amman’da 3* otellerde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
• Akabe ve Amman şehir turları
• Türkçe rehberlik hizmeti (Rehberimizin İstanbul’dan itibaren tur boyunca misafirlerimiz ile birlikte olacak)
• TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
• Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
• Yurtdışı çıkış fonu
• Ekstra Turlar ve paketler
• Yemeklerde alınacak içecekler
• Öğle ve akşam yemekleri
• Kişisel harcamalar
• Covid-19 Sigortası
• Şoför tipleri 5-10 USD / kişibaşı (isteğe bağlı)
Fiyat Bilgileri
22 Nisan 2023 | 26 Nisan 2023 3* Oteller Vb
İki Kişilik Odada Kişibaş 830 USD
Üç Kişilik Odada KişibaşI 1.064 USD
Çocuk (02,00 - 11,99 Yaş) 780 USD
11 Eylül 2023 | 15 Eylül 2023 3* Oteller Vb
İki Kişilik Odada Kişibaş 808 USD
Üç Kişilik OOdada Kişibaş 1.042 USD
Çocuk (02,00 - 11,99 Yaş) 758 USD
16 Ekim 2023 | 20 Ekim 2023 3* Oteller Vb
İki Kişilik Odada Kişibaş 808 USD
Üç Kişilik OOdada Kişibaş 1.042 USD
Çocuk (02,00 - 11,99 Yaş) 758 USD
Genel Bilgiler
________________________________________
AVANTAJLI ETKİNLİK PAKETİ - LARGE 330 USD - 305 USD
Mabada – Nebo Dağı – Ölü Deniz Turu öğle yemekli 95,00 USD + Öğle ve Akşam yemekli Petra & Wadi Rum turu 235,00 USD
KATILIM ŞARTI
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
VİZE
Umumi Pasaport - Vize gerekli değil
Yeşil Pasaport - Vize gerekli değil
Hizmet Pasaportu - Vize gerekli değil
Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.
SAĞLIK
Ürdün’e girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında ve otellerde yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz
UÇUŞ SÜRELERİ
İstanbul - Amman 2 sa 30 dk
Akabe - İstanbul 02 sa 30 dk
OPSİYONEL TURLAR & ETKİNLİKLER
Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya Opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca Opsiyonel turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
KONAKLAMA
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.
3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.
Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
PARA BİRİMİ
Ürdün’ün para birimi Ürdün Dinarı (JOD)’dur. Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.
SAAT DİLİMİ
Ürdün Türkiye’den 1 saat geridedir. Türkiye’de saat 12.00 iken ülkede de saat 11:00
KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar , rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.
YEMEK KÜLTÜRÜ
Ürdün mutfağı Arap mutfağına dolayısıyla bizim lezzetlerimize yakındır. Turumuz tam pansiyondur ve yenecek yemeklerde damak zevkinize uygunluğu siz de fark edeceksiniz.
ELEKTRİK
Elektrik 220 volttur ve ülkede prizler genellikle C ve F tipidir. Örneklerini http://www.iec.ch/worldplugs/typeC.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeF.htm adreslerinden görebilirsiniz.
ALIŞVERİŞ
Ürdün’de bir Ortadoğu ülkesinde ne ararsanız bulabilirsiniz. Çarşılar ve pazarlar bu ülkede de el yapımı eşyalardan mücevhere geniş bir skala sunmaktadır. Ayrıca Ölüdeniz’de üretilen kremler çok meşhurdur.
ÖNEMLİ NOTLAR
Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
Ulaşım Detayları
________________________________________
Uçuş No: TK 816 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Tarih: 22 Nisan 2023 - Saat: 07:55 - Varış: Amman - Tarih: 22 Nisan 2023 - Saat: 09:10
Uçuş No: TK 819 (Türk Havayolları) - Kalkış: Akabe - Tarih: 26 Nisan 2023 - Saat: 03:30 - Varış: Istanbul - Tarih: 26 Nisan 2023 - Saat: 07:20
Advertisement

Where is it happening?

Türkiye, Turkey,Istanbul, Türkiye, Istanbul, Turkey

Event Location & Nearby Stays:

Erken Rezervasyon K\u00fclt\u00fcr Turlar\u0131 2022

Host or Publisher Erken Rezervasyon Kültür Turları 2022

It's more fun with friends. Share with friends