ENGEDJÜK A TÜNETEKET BESZÉLNI - Előadások és állítások Malte Nellesszel Budapesten
Schedule
Fri, 28 Feb, 2025 at 10:00 am to Sun, 02 Mar, 2025 at 03:00 pm
UTC+01:00Location
Budapest | Budapest, BU
Advertisement
𝐄𝐍𝐆𝐄𝐃𝐉𝐔̈𝐊 𝐀 𝐓𝐔̈𝐍𝐄𝐓𝐄𝐊𝐄𝐓 𝐁𝐄𝐒𝐙𝐄́𝐋𝐍𝐈𝐎̈𝐧𝐢𝐬𝐦𝐞𝐫𝐞𝐭𝐢 𝐬𝐳𝐞𝐦𝐢𝐧𝐚́𝐫𝐢𝐮𝐦 – 𝐚 𝐭𝐮̈𝐧𝐞𝐭𝐞𝐤 𝐟𝐞𝐧𝐨𝐦𝐞𝐧𝐨𝐥𝐨́𝐠𝐢𝐚𝐢 𝐦𝐞𝐠𝐤𝐨̈𝐳𝐞𝐥𝐢́𝐭𝐞́𝐬𝐞
𝐄𝐥𝐨̋𝐚𝐝𝐚́𝐬𝐨𝐤 𝐞́𝐬 𝐚́𝐥𝐥𝐢́𝐭𝐚́𝐬𝐨𝐤 𝐌𝐚𝐥𝐭𝐞 𝐍𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐬𝐳𝐞𝐥, 𝐚 𝐧𝐞́𝐦𝐞𝐭𝐨𝐫𝐬𝐳𝐚́𝐠𝐢 𝐍𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬 𝐈𝐧𝐭𝐞́𝐳𝐞𝐭 𝐯𝐞𝐳𝐞𝐭𝐨̋𝐣𝐞́𝐯𝐞𝐥 𝐁𝐮𝐝𝐚𝐩𝐞𝐬𝐭𝐞𝐧
𝐈𝐝𝐨̋𝐩𝐨𝐧𝐭: 2025, február 28 – március 1
𝐇𝐞𝐥𝐲𝐬𝐳𝐢́𝐧: Budapest, a címet hamarosan közöljük
𝐏𝐫𝐨𝐠𝐫𝐚𝐦:
Péntek – Szombat 10.00-13.00, 15.00-18.00
Vasárnap 10.00 – 15.00
Délelőtt előadások a szeminárium témájában, délután állítások.
Mivel a szemináriumnak tanfolyam jellege is
van, és gyakorlatban csak délután lesznek állítások, az állítások száma korlátozott, nem minden résztvevőnek lesz saját állítása.
𝐃𝐢́𝐣: 350 euró
330 euró azoknak, akik elvégezték vagy most végzik az alapképzést.
300 euró azoknak, akik végzik a főképzést.
A helyek száma korlátozott.
A regisztrációt követően a résztvevők visszaigazolást kapnak a regisztrációról és további részleteket a kifizetés módjáról. A regisztrációt követően 3 napon belüli kifizetéssel érvényes a foglalás. Jelentkezéskor, kérünk, add meg a számlázási adataidat. Amennyiben a kifizetés nem történik meg, a helyet felszabadítjuk a többi érdeklődő számára.
Ha korábban, mint 3 héttel a szeminárium kezdete előtt mondod le, visszakapod a szeminárium díját, amelyből levonunk 100 lej kezelési költséget. A szeminárium kezdete előtt 3 hétnél későbbi lemondás esetén a szeminárium díjának felét áll módunkban visszatéríteni. A szeminárium kezdete előtti utolsó 7 napon belüli lemondás esetén a teljes árat visszatartjuk.
𝐀𝐙 𝐄𝐒𝐄𝐌𝐄́𝐍𝐘 𝐍𝐘𝐄𝐋𝐕𝐄: német, magyar konszekutív tolmácsolással.
𝐌𝐀𝐋𝐓𝐄 𝐍𝐄𝐋𝐋𝐄𝐒𝐑𝐎̋𝐋
Malte Nelles munkájának a terápia és az integratív tanácsadás van a fókuszában, amely mély pszichológiai, humanista és rendszerszemléletű megközelítéseket és módszereket foglal magában. Munkájának vezérelve a tudat pszichológiájának gyakorlatba ültetése, amely az emberben egy gondolkodó és érző lényt lát, ugyanakkor látja a fejlődési lehetőségeket is.
2009 óta egyéni és csoportos konzultációkat, tanácsadást és terápiás üléseket vezet egyéni és párkapcsolati üléseken, valamint csoportoknak és cégeknek, szervezeteknek is. Különböző intézményeknél tanárként és trénerként is dolgozik.
Malte Nelles a Berlini Szabadegyetemen (Freie Universität Berlin) politológiából diplomázott, továbbá a következőkben képződőtt: pszichoterápia (ZIST), család és rendszerállítás (DGfS), párterápia (EAPT), üzleti menedzsment (IWW/Fernuniversität Hagen), állítással való munka (eurasys).
Malte Nelles édespjával, Wilfried Nellesszel közösen vezeti a németországi Nelles Intézetet. A Nelles Intézet fókuszában a fenomenológiai pszichológia és az életintegrálási folyamat (LIP) áll. A németországi intézetek mellett (Eifel és Berlin) partnerintézeteik működnek Svájcban, Ausztriában, Hollandiában, Magyarországon, Romániában és Csehországban. Malte Nelles állítás szemináriumokat és képzéseket vezet Németországon kívül több európai országban valamint Kínában.
𝐀 𝐓𝐔̈𝐍𝐄𝐓𝐄𝐊 𝐅𝐄𝐍𝐎𝐌𝐄𝐍𝐎𝐋𝐎́𝐆𝐈𝐀́𝐉𝐀́𝐑𝐎́𝐋:
Minden terápia a tünetekkel kezdődik. Akinek vannak tünetei, az meg akar szabadulni tőlük. Azoknak, akik kezelik őket, az a céljuk, hogy a terápiával felszámolják a tüneteket, de sajnos számolniuk kell azzal (is) hogy azok fennmaradhatnak.
Már Sigmund Freud is azt mondta, hogy semmi sem idegenebb az egótól, mint a (lelki) tünet. Szabad akaratú lényekként, akik saját maguk döntenek magukról és életükről, a tünetek a sors fintorának tűnnek számunkra, mai emberek számára: meghiúsítják „én”-ünk kívánságait és akaratát. Saját életet élnek lelkünkben, testünkben és/vagy társadalmi életünkben. A vágyaink és a tüneti valóság közötti eltérést fájdalomként, szenvedésként és korlátozásként éljük meg. Mivel a tünetek, különösen az érzelmi és pszichoszomatikusan jelentkező tünetek csak kevés esetben gyógyíthatók közvetlenül, olyan kreatív megközelítésre van szükség, amely teret ad saját életüknek, belső logikájuknak - pszichológiájuknak. A szemináriumon bemutatjuk a tünetállítást, mind elméleti, mind gyakorlati szempontból.
Ezen a logikai struktúrán belül a tünetre mint sajátos szubjektivitásra tekintünk.
Minden tünetnek van tehát története, van egy „honnanja”, és hordoz egy jövőt, egy jövőbeli irányultságot, egy „hovát”, amely az érintett személy életében nyilvánul meg. Ezeknek az életerőknek a kölcsönhatásában végzi a szimptomatológia a munkáját a pszichében és a testben. Mivel a tünetek sajátosak, arra vagyunk hivatottak, hogy foglalkozzunk a nyelvükkel, a kifejezésükkel, sőt néha még az üzeneteikkel is.
A tünetek terápiája azt jelenti, hogy az emberileg érthető, megkeményedett hozzáállásból - „Menned kell!” vagy „Gyűlöllek!” - felszabadulunk és részei leszünk egy olyan alkotó folyamatnak, amelyen belül a tünetek megtalálhatják igazságukat a tudatunkban. Az érintettek számára a tünetek bármilyen kezelését mindig a tünetektől való megszabadulás reménye táplálja. Egyes tünetek egy hatékony felismerés vagy életmódváltás eredményeként azonnal eltűnnek. Mások egy életen át elkísérnek bennünket, és azzal a kérdéssel szembesítenek, hogyan tudunk velük együtt élni. Minden tünetet egyesít a tudatunkhoz intézett felhívás, hogy alakítsunk ki egy személyes hozzáállást velük kapcsolatban, amelynek lényege gyakran a gyógyulás lényege lehet (nem a mi feltételeink, hanem a tünet feltételei szerint).
A szemináriumon dolgozhatunk klasszikus (egészségügyi) tünetekkel, de a klinikai tüneteken túlmutató, a kapcsolataink, a hivatásunk és a belső életünk területén jelentkező kérdésekkel is. Ahol az ego kívánsága/akarata ütközik a tüneti valósággal, ott lehetséges a tüneti megközelítés.
Magától értetődik, hogy a tanfolyam nem helyettesíti az orvosi vagy pszichoterápiás kezelést, és a részvétel saját felelősségre történik.
Várunk szeretettel,
𝑴𝒂𝒍𝒕𝒆 𝑵𝒆𝒍𝒍𝒆𝒔 𝒆́𝒔 𝑮𝒆𝒓𝒈𝒆𝒍𝒚 𝑬𝒅𝒐́
Advertisement
Where is it happening?
Budapest, HungaryEvent Location & Nearby Stays: