Elit İtalya Turu - EKSTRA TURLAR DAHİL - THY ile 7 Gece - Ekstra Turlar Dahil Kişi Başı 999.00 EUR

Schedule

Sat Apr 15 2023 at 05:00 am

Location

İstanbul Havalimanı | Istanbul, IB

Advertisement
İstanbul Çıkışlı 15.04.2023
Milano - Como - Garda Gölü - Verona - Padova - Venedik - Bologna - Floransa - Toscana - Roma
Elit Tur: Tüm Geziler Dahil, Ekstra Tur Ödemesi Yok! Uçaklı
7 Gece - 8 Gün kişi başı 999.00 EUR
15/2023 -18 /2023 tarihleri ERKEN REZARVASYON FIRSATI 999 EUR
TEKKİŞİ KONAKLAMA 1289 EUR
Elit Tur: Tüm Geziler Dahil, Ekstra tur ödemesi yok!
Farklı tur programlarında toplam 375 € olan ekstra turlar MNG Elit Tur'da ücretsiz...
Ekstra Turlar Diğer Acentelerde MNG Elit Programlarında
Como Gölü Turu 40€ Ücretsiz
San Gimignano Turu 45€ Ücretsiz
Siena, Pisa Turu 50€ Ücretsiz
Verona Turu 35€ Ücretsiz
Garda Turu 30€ Ücretsiz
Venedik Şaheserleri Turu 55€ Ücretsiz
Floransa Şaheserleri Turu 55€ Ücretsiz
Roma İkonları Turu 65€ Ücretsiz
1. Gün İSTANBUL- MİLANO – COMO - MİLANO
İstanbul yeni havalimanı gidiş terminali saat 05.00’da hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1879 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.10’da Milano ’ya hareket. Yerel saat ile 09.55’te Milano havalimanına varışımızın ardından pasaport,bagaj işlemleri sonucu tur otobüsümüzle sadece 52 km uzaklıktaki İsviçre sınırında yer alan küçük doğa harikası Como Gölü için hareket ediyoruz.. Yeşille mavinin buluştuğu, İtalya’nın hatta dünyanın en güzel gölleri arasındaki cennetten bir köşe Como gölünde harika manzaralar arasında geçireceğiniz zaman sonrası İtalya’nın moda başkenti Milano’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saatlik yolculuk sonrası İtalya’nın moda başkenti Milano’dayız. Milano turumuzda gün boyu her zaman kalabalık Duomo Meydanı ve Milano’nun sembolü ünlü Duomo Katedrali, hemen yanında camdan dev kubbeli,görkemli Galleria Vittorio Emanuele, Dünya çapında tanınmış opera binasına ve tiyatro müzesi Teatro alla Scala görüldükten sonra Milano’da serbest zaman. Akşam saatlerinde otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.
2. Gün MILANO – GARDA GÖLÜ SİRMİONE – VERONA – PADOVA
Sabah kahvaltı sonrası otobüsün hareketiyle birlikte harika manzaralar arasında yapacağımız yolculuk sonrası İtalya’nın cennet köşelerinden Sirmione Garda Gölü’ndeyiz. Yüzyıllar boyunca İtalyan soylulara ve zenginlere ev sahipliği yapmış, günümüzde ise hem İtalyan Sosyetesini hem de Hollywood ünlülerinin İtalya’daki tatil tercihlerinden Garda Gölü gezimizden sonra Verona’ya hareket ediyoruz. Verona‘ya varışımızı takiben yapacağımız şehir turunda İtalya’nın en büyük ikinci nehri olan Adige Nehri'nin üzerine yapılan Scaligero Köprüsü , 354-1356 yılları arasında savunma amaçlı inşa edilen Orta Çağ döneminden kalma tarihi bir kale olan Castel Vecchio, etrafı her biri İtalyan mimarisi örneği olan binalar ile çevrili ve oldukça geniş bir alana sahip, sokak sanatçıları, dükkanlar, kafeler, turistik eşya tezgahları ile dolu şehrin kalbi Erbe meydanı; Romeo ve Juliet’in geçtiği şehir olarak ünlü olmuş Verona’da turist akınına uğrayan İngiliz edebiyatçısı Shakespeare‘in romantik eserinde yer alan Juliet‘ten esintiler bulabileceğiniz Juliet’in evi, en iyi şekilde korunarak günümüze kadar gelmesi sağlanmış Arena di Verona, Birbirinden güzel
İtalyan mimarisine sahip anıtsal yapılar ile çevrili meydan olan Piazza dei Signori, mağazaların, dükkanların ve kafelerin yer aldığı Verona’nın iki önemli meydanlarından Piazza Bra ve Piazza Erbe‘yi birleştiren Via Mazzini, pek çok kafe, restoran ve dünyaca bilinen ünlü binalar ile çevrili Piazza Bra görüldükden sonra Verona gezimizi tamamlıyoruz. Serbest zaman sonrası otelimize yerleşme, geceleme otelimizde.
3. Gün PADOVA – VENEDİK- BOLOGNA
Sabah kahvaltısından sonra suların içindeki dünyanın en çok turist çeken şehirlerinden Venedik’e hareket ediyoruz. Venedik şehir turumuzda siyasi ve dini olayların merkezinde yer almış, günümüzde sosyal hayatın en canlı olduğu noktaların başında gelen San Marco Meydanı, hemen yanı başında Ayasofya dikkate alınarak inşa edilmiş San Marco Bazilikası, görkemiyle kente denizden gelenlerin ilk dikkatini çeken yapı Dükler Sarayı, üzerinde yoğun bir su trafiğini, çevresinde ise birbirinden güzel pek çok tarihi yapıyı barındıran Büyük Kanal, Büyük Kanal üzerinde bulunan geçiş yollarının en eskisi olan Rialto Köprüsü, kenti veba salgınından kurtardığına inanılan Hz. Meryem adına 1687’de inşa edilmiş Santa Maria della Salute Bazilikası, 99 metre yüksekliğe sahip Aziz Mark’ın Çan Kulesi ile Venedik’de görülecek yerleri tamamlayıp serbest zamanda sizleri Venedik romantizmi ile başbaşa bırakıyoruz. Venedik gezimiz sonrası kırmızının en güzel tonlarının bulunduğu, revakların altında yürümenin ayrı bir keyif olduğu, nefis şarküteri tabaklarının insanın aklını başından aldığı Avrupa’nın en eski üniversitesinin bulunduğu, ”Keşfetmek için neden bu kadar geç kaldım acaba?” dedirten bir şehir Bologna’ya hareket ediyoruz. Bologna’da Tüm yolların kesiştiği önemli ve tarihi Maggiore Meydanı, 13. yüzyıldan kalma Belediye Binası San Petronio Bazilikası, Neptün Çeşmesi, Bologna Katedrali, • Şehrin simgesi olan Eğik Kuleler'i (Torre Degli Asinelli ve Torre Degli Garisenda) görüldükten sonra serbest zaman otelimize yerleşme, konaklama.
4. Gün BOLOGNA – FLORANSA
Sabah kahvaltısı sonrası tam gün İtalya’da sanatın, tarihin ve lezzetin kalbi Floransa’dayız. ; Arno nehri çevresinde kurulu Floransa âdeti bir açık hava müzesi gibi Mermer heykellerle çevrili son derece görkemli Piazza della Signoria (Signoria Meydanı) ,meydanın ortasındaki Neptün havuzu, Michelangelo'nun ünlü heykeli David'in heykeli, şehri ikiye ayıran Arno nehrinin üzerindeki 14.yüzyıldan kalma her iki yanındaki kuyumcu dükkanlarıyla ilgi çekici Ponte Vecchio Köprüsü, Dünya çapında Rönesansın en nadir örneklerinin bulunduğu Uffizi Sanat Galerisi bahçesi, mimarlık harikası olarak kabul edilen Duomo meydanındaki gösterişli muhteşem işciliğiyle Santa Maria del Fiore Kathedrali, çan kulesi, Vaftizhane ve son olarak da merdivenleri tırmanarak Floransa şehrinin çatısı sayılan muhteşem sehir manzaralı Michelangelo Meydanı'nda Floransa’yı kuşbakışı seyrederek Floransa gezimizi tamamlıyoruz. Akşam saatlerine kadar serbest zaman sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde
5. Gün FLORANSA – TOSCANA TURU ( SİENA- SAN GİMİGNANO- PİSA ) - FLORANSA
Sabah kahvaltısından sonra otobüsümüzle hareket ediyoruz. Bugün fotoğraflarda gördüğünüz ikonik manzaralı doğası ve lezzet dolu yemekleri ile ünlü Toscana bölgesinin en çok ziyaretçi çeken 3 turistik şehri Siena, San Gimignano ve Pisa yı geziyoruz. Öğle saatlerinde zengin tarihi mirasıyla bir açık hava müzesini andıran dar sokaklarında kendinizi Orta çağ da hissedeceğiniz büyüleyici Siena’dayız, Avrupa’nın en büyük meydanlarından biri olan Piazza del Campo ve Ortaçağ’dan kalma yapıları ve dar sokaklarıyla Siena gezimizi tamamladıktan sonra UNESCO Dünya Mirasları listesinde etrafı surlarla çevrili, çok iyi korunmuş Ortaçağ mimarisiyle gezenleri büyüleyen San Gimiginano’yu geziyoruz. Son olarak ulusal simge olarak herkesin belleğinde yer etmiş beyaz mermerden yana yatmış ünlü Pisa kulesi ve Mucizeler Meydani, Katedral, Vaftizhanenin görüleceği Pisa’yı gezerek bugünkü gezimizi tamamlıyor ve akşam saatlerinde sadece 45 dakika uzaklıkta Montecatini Terme bölgesinde otelimize yerleşme, Otelimizde geceleme.
6. Gün FLORANSA – ROMA
Sabah kahvaltısından sonra otobüsümüzle hareket ediyoruz öğlen saatlerinde dünyanın hiçbir şehrinde bulunmayan görkemli sanat ve kültür miraslarına sahip Roma’dayız. Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan dünyanın en güzel mimari düzenlemelerinden San Pietro meydanı, Dünyanın en önemli sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapan Vatikan Müzeleri birçok müzeden oluşan bir kompleks Vatikan, Napolili sanatçı, heykeltıraş ve mimar Gian Lorenzo Bernini tarafından Papa VIII. Alexander için 1656-1667 yılları arasında yaptırılmış son derece görkemli Aziz Petrus Meydanı, M.S 139 yılında Hadrianus ve ailesinin mozolesi olarak yapılmış, daha sonra kale ve papa ikametgahı olarak kullanılmış Castel Sant Angelo (dışardan) görüldükten sonra serbest zaman, otelimize yerleşme. Otelimizde geceleme.
7. Gün ROMA
Sabah kahvaltısının ardından Roma şehir turumuza devam ediyoruz. Kanlı gladyatör dövüşlerine sahne olan şehrin ölümsüzlüğünün en iyi simgesi Colossseum (dışardan), Roma’nın simge yapıları arasında bulunan, Kolezyum’un hemen yanı başındaki Konstantin Takı, Antik Roma'nın en önemli bölgelerinden Palatino Tepesi, dönemin sosyal ticari ve dinsel merkezi Roma Forum’u, beyaz mermerden yapılmış devasa Vittoria Emanuele anıtının bulunduğu Piazza Venezia, sebze, meyve, hediyelik eşya satışının yapıldığı Roma’nın küçük ama en ünlü meydanlarından olan Campo de Fiori, Roma’nın en canlı, ünlü, birçok filme dekorluk yapmış romantik Navorra meydanı, Roma imparatoru Hadrianus tarafından tüm tanrıların tapınağı olması amacı ile inşa edilen antik dönemlerden beri en iyi korunmuş yapılar arasındaki Pantheon, Neptün figürünün öne çıktığı, günün her saatinde cıvıl cıvıl renkli Fontana di Trevi ( aşk çeşmesi adıyla anılan Trevi çeşmesi), şehrin en pahalı alışveriş merkezinin kalbinde gençlerin, aşıkların ve turistlerin uğrak yeri Plaza di Spagna (İspanyol merdivenleri), Roma’nın en popüler parklarından biri olan Borghese Park’ın hemen yanında Avrupa’nın en güzel meydanlarından biri sayılan Piazza Popolo, günün son durağı Tiber Nehri’nin batı kıyısına kurulu Arnavut kaldırımlı sokakları ve birkaç meydanı ile Roma'nın en bilinen gece hayatı bölgesi Trastevere’deyiz. Konaklama otelimizde.
8. Gün ROMA - İSTANBUL
Sabah kahvaltısının sonra Roma şehir merkezinde sizleri serbest bırakıyoruz. Arzu edenler zincir mağazalar ve bunların arasına serpiştirilmiş yerel butiklerle dolu Via del Corso, Via dei Condotti, Via Frattina caddelerinde alışveriş yapabilir, arzu edenler her zaman canlı hoş vakit geçirilecek Navorra Meydanı, Campo De Flori, Piazza Popolo ve hemen yanındaki Borghese parkını tercih edebilir, beş yüzyıllık harika bir koleksiyonun sergilendiği Vatikan Müzesi, küçük olmasına rağmen içinde sergilenen birbirinden değerli sanat eserleriyle dünyanın en ünlü müzeleri arasına giren Galleria Borghese, mimarisiyle olduğu kadar muhteşem manzarasıyla da hayranlık uyandıran he National Museum of Castel Angelo müzelerini gezilebilir. Serbest zaman sonrası havalimanına hareket. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 187* sefer sayılı uçuşu ile 20.15’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23.05’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Türk Havayolları ile İstanbul – Milano/ Roma – İstanbul parkurunda uçak bileti ve havalimanı vergileri,
Alan/otel /alan transferleri ve şehirlerarası transferler,
Belirtilen kategori otellerde toplamda 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
Programda belirtilen şehir turları
Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.),
Türkçe tur liderliği hizmet
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
150 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.),
Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (30 Euro, 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz. Poliçe kapsamı dışında kalan vakalar ile ilgili satış danışmanınızdan bilgi formunu talep ediniz.),
Schengen Vize Başvuru Hizmet Ücreti (İstanbul 160 € / İzmir-Ankara 180 €)
Kişisel harcamalar,
Öğle ve akşam yemekleri,
Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri.
Advertisement

Where is it happening?

İstanbul Havalimanı, Bir yeri bulun Konumunuz İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş., İmrahor Mahallesi, Ulubatlı Hasan Cd. No:255, 34283 Arnavutköy/İstanbul,Istanbul, Türkiye, Istanbul, Turkey

Event Location & Nearby Stays:

Erken Rezervasyon K\u00fclt\u00fcr Turlar\u0131 2022

Host or Publisher Erken Rezervasyon Kültür Turları 2022

It's more fun with friends. Share with friends