Ekwador & Galapagos 28.12 - 13.01.2024

Schedule

Thu Dec 28 2023 at 01:00 pm to Thu Jan 11 2024 at 01:00 pm

Location

Ecuador Quito | Quito, PI

Advertisement
Niesamowita przygoda w Ameryce Południowej. W Ekwadorze poznamy lokalną kulturę i obyczaje. Zobaczymy wspaniałe wulkany, przekroczymy równik, będziemy spacerować przy wodospadach i skosztujemy lokalnych przysmaków. Odwiedzimy dziką amazońską dżunglę i zamieszkałe w niej plemiona. Na Galapagos czeka nas spotkanie z nadzwyczajną fauną i florą tych wysp. Podczas 6 dni zobaczymy 3 wyspy i poznamy bliżej ten ten fascynujący archipelag.
TERMIN: 28.12 - 13.01.2024
CENA: 5900 PLN + 3350 USD
ILOŚĆ UCZESTNIKÓW 6 - 12

TRASA:
QUITO - MITAD DEL MUNDO - PARK CUYABENO - PAPALLACTA - PN COTOPAXI - BANOS - WULKAN CHIMBORAZO - CUENCA - INGAPIRCA - PN CAJAS - GUAYAQUIL - SAN CRISTOBAL - SANTA CRUZ - ISABELA - GUAYAQUIL
PROGRAM:

Dzień 1 Przelot do Quito w Ekwadorze. Zakwaterowanie w hotelu, krótki spacer po mieście. Nocleg w Quito.
Dzień 2 Po śniadaniu czeka nas zwiedzanie Starego Miasta w Quito. Następnie jedziemy na równik do Mitad del Mundo. Powrót do Quito na nocleg.

Dzień 3 Przelot do Nueva Loja lub Coca, przejazd minibusem i przesiadka na łódkę, czeka nas rejs w dół rzeki Cuyabeno (ok.2h). Następnie zakwaterowanie w lodży i odpoczynek po podróży. Wieczorem krótki spacer i rejs po rzece w poszukiwaniu kajmanów. Nocleg w lodży w Rezerwacie Cuyabeno.

Dzień 4 Rano popłyniemy do lokalnych Indian. Będziemy mieli wyjątkową okazję zaobserwować życie codzienne w prawdziwej dżungli, poznamy też smak lokalnej kuchni. Dowiemy się więcej o lesie deszczowym oraz o zwierzętach zamieszkujących te tereny. Nocleg w lodży w Rezerwacie Cuyabeno.
Dzień 5 Po śniadaniu rejs powrotny łodzią (ok. 2h). Następnie przesiadka do minibusa i przejazd w Andy do Papallacta, gdzie czekają na nas gorące źródła. Relaks i nocleg w Papallacta.
Dzień 6 Rano czeka nas przejazd do Parku Narodowego Cotopaxi, na którego terenie znajduje się najwyższy na świecie aktywny wulkan o tej samej nazwie. Majestatyczny, pokryty śniegiem wulkan przepięknie prezentuje się na tle tutejszego krajobrazu. Po południu przejazd do Banos na nocleg.
Dzień 7 Rano czeka nas wycieczka słynną Drogą Wodospadów. Zobaczymy między innymi Manto de la Novia i Pailon del Diablo. Będzie również okazja by spróbować lokalnych słodkości. Na koniec dnia wizyta przy słynnej huśtawce na końcu świata. Nocleg w Banos.
Dzień 8 Przejazd do Cuenca. Po drodze pojedziemy pod wulkan Chimbarazo, najwyższy szczyt Ekwadoru. Po południu wizyta w Ingapirca, gdzie znajdują się słynne ruiny inkaskiego miasta. Nocleg w Cuenca.
Dzień 9 Dziś eksplorujemy kulturalna stolicę kraju. Zobaczymy najważniejsze zabytki architektoniczne miasta, w tym imponującą katedrę. Zajrzymy również w miejsce, gdzie wyplatane są słynne kapelusze panama. Po południu czas wolny na samodzielne spacery po mieście. Nocleg w Cuenca.
Dzień 10 Przejazd na lotnisko w Guayaquil, po drodze krótka wizyta w Parku Narodowym Cajas. Przelot na Archipelag Galapagos. Lądowanie na wyspie San Cristobal. Krótki przejazd do miasteczka Puerto Baquerizo Moreno i zakwaterowanie w hotelu. Po lunchu udamy się na plażę, gdzie wygrzewają się foki oraz na punkt widokowy. Wspólna kolacja i nocleg na San Cristobal.
Dzień 11 Po śniadaniu czeka nas całodzienna wycieczka dookoła wyspy. Zobaczymy dziką plażę z lasem namorzynowym. Zamieszkują tu płaszczki, foki, żółwie, fregaty a nawet charakterystyczne głuptaki niebieskonogie. Udamy się także do Kicker Rock, ogromnej formacji skalnej zanurzonej w morzu. Jest to wspaniałe miejsce na pływanie z maską i rurką, gdzie można podziwiać piękny koralowiec, egzotyczne rybki, żółwie, a nawet rekiny. Nocleg na San Cristobal.
Dzień 12 Przeprawa promem na wyspę Santa Cruz. Tego dnia czeka nas jeszcze wycieczka po wyspie. Zobaczymy między innymi legwany morskie i żółwie oraz wizyta w Centrum Badawczym Darwina. Czekają nas krótkie spacery a na koniec wizyta na jednej najpiękniejszych plaż całego Galapagos. Nocleg na wyspie Santa Cruz.
Dzień 13 Całodzienna wycieczka katamaranem na wyspę Isabela. Zobaczymy także wysepkę Tintoreras, zamieszkałą przez pingwiny, rekiny, foki, legwany morskie i wiele gatunków ptaków. Będzie czas na pływanie z maską i rurką. Powrót na nocleg na wyspę Santa Cruz.
Dzień 14 Dzień wolny, dla chętnych dodatkowa wycieczka na jedna z okolicznych wysp, nurkowanie lub pływanie z maską i rurką. Nocleg na Santa Cruz.
Dzień 15 Przejazd na lotnisko i przelot do Guayaquil. Wieczorem czeka nas spacer po głównej promenadzie miasta. Nocleg w Guayaquil.
Dzień 16-17 Rano czas wolny na ostatnie spacery i zakupy. Następnie przejazd na lotnisko i wylot do Polski. Powrót do kraju i zakończenie wyjazdu.
CENA OBEJMUJE:
- przelot na trasie Guayaquil - San Cristobal - Santa Cruz - Guayaquil
- przelot na trasie Quito - Coca
- noclegi w hotelach i hacjendach minimum 3*
- opiekę doświadczonego polskojęzycznego pilota
- bilet wstępu do PN Galapagos (120 USD)
- wszystkie wycieczki wymienione w programie
- wszystkie wstępy zgodnie z programem
- ubezpieczenie KL, NNW, OC i BP
- składkę na TFG i TFP

CENA NIE OBEJMUJE:
- przelotu Warszawa - Quito, Guayaquil - Warszawa (pomagamy w zakupie biletów)
- dodatkowych biletów wstępu i atrakcji poza programem
Advertisement

Where is it happening?

Ecuador Quito, N Calle 79, Quito, Ecuador,Quito, Ecuador

Event Location & Nearby Stays:

Shangrila Travel - wyprawy po \u015bwiecie dla ka\u017cdego

Host or Publisher Shangrila Travel - wyprawy po świecie dla każdego

It's more fun with friends. Share with friends