Efes Meryem Ana Şirince Turu (Günübirlik)

Schedule

Sun Dec 25 2022 at 06:45 am to 07:30 pm

Location

İzmirli Geziyor | Izmir, IZ

Advertisement
25 Aralık 2022 Pazar Günü, Ege’nin en önemli antik kenti Efes, Meryem Ana Evi ve gerek doğası gerekse mimari yapısıyla öne çıkan Şirince Köyüne gidiyoruz. Tarihin ve doğanın tüm güzelliklerini yaşayacağınız güzel bir gün sizleri bekliyor. Üstelik Ulaşım, Rehberlik, Sigorta dahil 300 TL.
Rezervasyon ve Bilgi: 0533 230 31 36 - 0232 484 31 36
Tur Programı:
Sabah saat 06:30'da hareket noktalarından (Bostanlı, Karşıyaka Anıt, Bornova E.Ü. Hast. Acil önü, Şirinyer Nato, Üçyol, F.Altay) misafirlerimizi alarak turumuza başlıyor, Ege’nin en önemli antik kenti Efes ile en şirin köyü Şirince’yi gezmek için yola çıkıyoruz. Uygun bir tesiste vereceğimiz kahvaltı molamızın ardından Meryem Ana’nın son günlerini Selçuk'ta geçirdiği evi kabul edilen Bülbül Dağı’nda yer alan Meryem Ana evine çıkıyoruz. Evi ziyaret ettikten sonra, Kutsal sudan içip bir sonraki destinasyonumuz olan Batı Anadolu’nun en büyük antik kenti Efes’e gidiyoruz. Türkiye'nin en büyük açık hava müzesi olan, antik dünyanın kütüphanesi olan 3 kentinden birisi Efes antik kentini (tiyatro, odeon, kütüphane, antik tuvaletler, hamam ve agora) rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyoruz. Sonraki durağımız Şirince. Rum yerleşimi esnasında bu güzel yere kimse gelmesin diye ilk olarak köylülerce Çirkince diye anılmış, daha sonra gelip gidenlerce doğa içerisine gizlenmiş Harika bir köy olduğu anlaşılan Ve ismi Şirince'ye dönen bu adı gibi şirin köyümüze doğru yola çıkıyoruz. Biraz zahmetli dağ yolundan sonra köye ulaşıyor ve güneşi uğurladıktan sonra Tarihin ve doğanın tüm güzelliklerini bir arada yaşadığımız gezimizin ardından İzmir'e doğru yola çıkıyoruz. İzmir’e varışımızın ardından, bir daha ki gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
* Kişi Başı: 300,00 TL
* 0-6 yaş ücretsiz (koltuk istenmezse)
* 7-12 yaş: 280,00 TL
Not: Kayıt için mutlaka (0533 230 31 36 - 0232 484 31 36) aramanız gerekmektedir.
Kalkış saatleri ve Rehber İrtibat Bilgisi bir gün öncesinden tarafınıza bildirilecektir.
Ücrete Dahil Hizmetler:
- Ulaşım,
- Programda belirtilen tüm turlar ve geziler,
- Profesyonel Rehberlik Hizmeti,
- Seyahat Sigortası.
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:
- Kahvaltı,
- Öğle Yemeği,
- Efes Ören Yeri Giriş Ücreti ( Müzekart Geçerli ),
- Meryem Ana Evi Giriş Ücreti (10 TL),
- Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri
- Kişisel Harcamalar.
Tur Notları:
* İzmirli Geziyor; hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar.
* Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan İzmirli Geziyor sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
* 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
* Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
* Sınır kapılarında, havaalanlarında, araç geçişlerinde ve gemi seferlerinde belirli dönemlerde oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından İzmirli Geziyor sorumlu değildir.
* Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.
*Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir.
*Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 18-29 Kişi Arası Katılımlarda Küçük araçlarımız ile 30 Kişi Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.
* Acente zorunlu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan İzmirli Geziyor sorumlu tutulamaz.
* Rehber Gerekli gördüğünde program üzerinde değişiklik yapabilir.
* Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.
* Yanınızda Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi ve Ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz.
* Acentemiz gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.
* Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluk sahibine aittir.
* Tüketici seyahat edeceği aracın ve konaklayacağı tesisin tabi olduğu yasa ve teamüllere uymakla mükelleftir.
Advertisement

Where is it happening?

İzmirli Geziyor, Yeşiltepe Mh. Mithatpaşa Cd. No: 180/B Konak, Izmir, Turkey

Event Location & Nearby Stays:

\u0130zmirli Geziyor

Host or Publisher İzmirli Geziyor

It's more fun with friends. Share with friends