ECM Warsaw Festival 2026 | Duo Gazzana

Schedule

Sat May 09 2026 at 07:00 pm to 08:30 pm

UTC+02:00

Location

Madalińskiego 10/16, 02-513 Warsaw, Poland | Warsaw, MZ

Advertisement
Artyści związani z legendarną monachijską wytwórnią ECM Records ponownie w Warszawie.
Szósta edycja 𝗘𝗖𝗠 𝗪𝗮𝗿𝘀𝗮𝘄 𝗙𝗲𝘀𝘁𝗶𝘃𝗮𝗹 odbędzie się w Nowym Teatrze między 7 a 10 maja 2026 roku, przynosząc cztery koncertowe wieczory, które – jak przystało na katalog ECM – poprowadzą słuchaczy przez różne sfery współczesnej muzycznej wyobraźni.
🟠 Duo Gazzana
Natascia Gazzana – skrzypce
Raffaella Gazzana – fortepian
🟠 9 maja 2026, godz. 19:00
🟠 Nowy Teatr/Duża Scena, Madalińskiego 10/16, Warszawa
🟠 Bilety w cenie: 139 zł
🟠 Bilety na koncerty do nabycia w kasie Nowego Teatru oraz online
🟠 Koncerty rozpoczynają się o godz. 19:00; wejście od godz. 18:00

Siostry Gazzana i ECM New Series trzeciego dnia 𝗘𝗖𝗠 𝗪𝗮𝗿𝘀𝗮𝘄 𝗙𝗲𝘀𝘁𝗶𝘃𝗮𝗹 𝟮𝟬𝟮𝟲.
Sobotni koncert przeniesie festiwal w obszar ECM New Series. W Warszawie wystąpi Duo Gazzana – siostry Natascia (skrzypce) i Raffaella (fortepian), które od dzieciństwa tworzą jeden z najbardziej przenikliwych duetów kameralnych swojej generacji.
Ich najnowszy album poświęcony jest trzem wybitnym twórcom ** wieku: Siergiejowi Prokofiewowi, Arvo Pärtowi i Alfredowi Schnittkemu. Artystki poprowadzą nas od dramatycznej intensywności „Sonaty skrzypcowej” Prokofiewa, przez kontemplacyjną ciszę „Spiegel im Spiegel” Pärta, aż po ironiczny, stylizowany świat Schnittkego. W interpretacjach sióstr Gazzana te kompozycje nabierają szczególnej przejrzystości – jakby artystki starały się pozostawić tylko to, co naprawdę konieczne.
Duet kształcił się pod kierunkiem światowej klasy muzyków, takich jak Bruno Canino i Trio di Milano, Ruggiero Ricci, Sir Yehudi Menuhin, Corrado Romano, Piero Farulli, Uto Ughi, Pavel Gililov i Pierre Amoyal. Siostry łączy również pasja do sztuki i kultury, co zaowocowało ukończeniem studiów podyplomowych na Uniwersytecie „La Sapienza” w Rzymie: Natascia – na wydziale sztuk wizualnych, a Raffaella – na wydziałach literatury włoskiej i muzykologii. Gdziekolwiek występowały, od Rzymu po Seul, od Nowego Jorku po Hongkong, od Paryża po Singapur, od Tokio po Moskwę, były doceniane za wszechstronność w wykonywaniu muzyki z różnych epok, w zachwycających interpretacjach.
Francuski dziennik „Le Monde” pisał o ich grze jako o interpretacjach osiągających „najwyższy poziom instynktownej ekspresji”, a słuchając ich duetowych koncertów trudno oprzeć się wrażeniu, że między skrzypcami i fortepianem toczy się rozmowa, która trwa od „całego życia”.
Duo Gazzana, fot. Caterina Di Perri / ECM Records
🟠🟠🟠
W maju 2026 roku Warszawa po raz kolejny stanie się miejscem spotkania artystów związanych z legendarną monachijską wytwórnią ECM Records.
Od ponad pół wieku ECM – Edition of Contemporary Music – pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych znaków jakości w świecie muzyki. Wytwórnia, założona w 1969 roku przez producenta Manfreda Eichera, stworzyła własny język artystyczny.
W jej katalogu spotykają się artyści, którzy nie tylko nagrywają płyty, lecz współtworzą pewien sposób myślenia o muzyce, o dźwięku jako przestrzeni dialogu między tradycją, improwizacją i współczesną kompozycją.
Od Keitha Jarretta, Chicka Corei, Jana Garbarka, Arvo Pärta i Tomasza Stańko po artystów młodszych generacji, jak Marcin Wasilewski Trio, Maciej Obara czy Dominik Wania, ECM przez dekady budowało katalog przekraczający granice stylów. Dziś obejmuje on ponad tysiąc siedemset albumów jazzowych i klasycznych, czyli linię ECM New Series, która od 1984 roku otwiera nowe przestrzenie dla muzyki współczesnej i kameralnej.
W 2026 roku 𝗘𝗖𝗠 𝗪𝗮𝗿𝘀𝗮𝘄 𝗙𝗲𝘀𝘁𝗶𝘃𝗮𝗹 przynosi ważną zmianę organizacyjną – wydarzenie od tego roku współorganizowane jest w partnerstwie z Nowym Teatrem, co otwiera nowy rozdział dla dalszego rozwoju festiwalu.
Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednie, przybierze formę czterech odrębnych koncertowych wieczorów. Każdy z nich stanie się okazją do spotkania z muzyką, która dopiero wyrusza w świat – w programie znajdą się bowiem koncertowe premiery najnowszych albumów ECM.
𝗘𝗖𝗠 𝗪𝗮𝗿𝘀𝗮𝘄 𝗙𝗲𝘀𝘁𝗶𝘃𝗮𝗹 𝟮𝟬𝟮𝟲 | 𝗽𝗿𝗼𝗴𝗿𝗮𝗺
7–10 maja 2026
7 maja, czwartek, godz. 19:00
Sokratis Sinopoulos Quartet
8 maja, piątek, godz. 19:00
Elina Duni & Rob Luft
9 maja, sobota, godz. 19:00
Duo Gazzana
10 maja, niedziela, godz. 19:00
Ralph Alessi Quartet
🟠🟠🟠
Szczegóły dotyczące programu oraz wydarzeń towarzyszących dostępne są na stronach internetowych 𝗘𝗖𝗠 𝗪𝗮𝗿𝘀𝗮𝘄 𝗙𝗲𝘀𝘁𝗶𝘃𝗮𝗹 oraz Nowego Teatru i ich oficjalnych kanałach w mediach społecznościowych.
🟠🟠🟠
𝗘𝗖𝗠 𝗪𝗮𝗿𝘀𝗮𝘄 𝗙𝗲𝘀𝘁𝗶𝘃𝗮𝗹 𝟮𝟬𝟮𝟲 organizowany jest przez agencję Golden Mine we współpracy z ECM Records z Monachium oraz Universal Music Polska. Tegoroczna edycja przygotowywana jest wspólnie z Nowym Teatrem w Warszawie. Partnerami wydarzenia są Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Włoski Instytut Kultury w Warszawie, Yamaha Music Europe – Oddział w Polsce oraz Regent Warsaw Hotel.
Advertisement

Where is it happening?

Madalińskiego 10/16, 02-513 Warsaw, Poland, ulica Antoniego J. Madalińskiego 10/16, 02-513 Mokotów, Polska, Warsaw, Poland

Event Location & Nearby Stays:

Icon
Know what’s Happening Next — before everyone else does.
Nowy Teatr

Host or Publisher Nowy Teatr

Ask AI if this event suits you:

Discover More Events in Warsaw

POPRZESZKADZAJ TROCH\u0118 - na Wi\u015ble! Drum Circle
Sat, 09 May at 06:00 pm POPRZESZKADZAJ TROCHĘ - na Wiśle! Drum Circle

Port Czerniakowski

Kuba\u0144skie pota\u0144c\u00f3wki z Oye! w Cudzie nad Wis\u0142\u0105!
Sat, 09 May at 06:00 pm Kubańskie potańcówki z Oye! w Cudzie nad Wisłą!

Ignacego Kłopotowskiego 5, 03-718 Warsaw, Poland

Komedia Romantyczna + Dziewczyny z dyskontu feat. Klawisz
Sat, 09 May at 06:00 pm Komedia Romantyczna + Dziewczyny z dyskontu feat. Klawisz

MAL Kotłownia

COMEDY
Creeper: The Sangui-Tour Europe 2026
Sat, 09 May at 06:00 pm Creeper: The Sangui-Tour Europe 2026

Klub Hydrozagadka

SETKA DLA LEWANDOWSKIEGO \u25cf POTA\u0143C\u00d3WKA
Sat, 09 May at 08:00 pm SETKA DLA LEWANDOWSKIEGO ● POTAŃCÓWKA

Ambasada Muzyki Tradycyjnej

Dirty Dancing: 80s 90s 00s Party \/ Potok Warszawa
Sat, 09 May at 08:00 pm Dirty Dancing: 80s 90s 00s Party / Potok Warszawa

Potok : Drugi Dom Ludzi Rocka

ENTERTAINMENT PARTIES
Julia Pietrucha - Recital \u25cf koncert \/\/ Warszawa Wilan\u00f3w
Mon, 23 Mar Julia Pietrucha - Recital ● koncert // Warszawa Wilanów

Kuźnia Kulturalna

CONCERTS ENTERTAINMENT
Festiwal Wszystkie Mazurki \u015awiata 2026
Wed, 22 Apr at 10:00 am Festiwal Wszystkie Mazurki Świata 2026

Warszawa

CONCERTS
\u00d3sma Brucknera
Fri, 24 Apr at 07:30 pm Ósma Brucknera

ul. Jasna 5, 00-950 Warsaw, Poland

Dubfire in Warszawa
Fri, 24 Apr at 11:00 pm Dubfire in Warszawa

SMOLNA

CONCERTS MUSIC
Tribute to Bob Marley
Sat, 25 Apr at 08:00 am Tribute to Bob Marley

PraCoVnia Art-Club

CONCERTS ART
Smykofonia w Terminalu Kultury \u201eMarszem na maj\u00f3wk\u0119\u201d
Sat, 25 Apr at 10:00 am Smykofonia w Terminalu Kultury „Marszem na majówkę”

Terminal Kultury Gocław - filia CPK

CONCERTS
XVI Targowisko Instrument\u00f3w - Wszystkie Mazurki \u015awiata 2026
Sat, 25 Apr at 11:00 am XVI Targowisko Instrumentów - Wszystkie Mazurki Świata 2026

Forteca Kręgliccy - Targ

MUSIC EXHIBITIONS
Pezet in Warszawa
Sat, 25 Apr at 06:00 pm Pezet in Warszawa

COS Torwar

CONCERTS MUSIC
\u201eBARWY MI\u0141O\u015aCI\u201d \/ KONCERT
Sat, 25 Apr at 06:00 pm „BARWY MIŁOŚCI” / KONCERT

MOK Józefów

CONCERTS ART
JEDYNY UCZCIWY PRZEGL\u0104D ZESPO\u0141\u00d3W W POLSCE! TURNIEJ: FIFA OF DEATH!!!
Sat, 25 Apr at 06:00 pm JEDYNY UCZCIWY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW W POLSCE! TURNIEJ: FIFA OF DEATH!!!

Piękny Brzeg

CONCERTS

What's Happening Next in Warsaw?

Discover Warsaw Events