Dzień Jazzu UMFC w BARdzo Bardzo | Jazz Session #122

Schedule

Sun May 29 2022 at 07:30 pm

Location

BARdzo bardzo | Warsaw, MZ

Advertisement
Bilety: https://goout.net/pl/bilety/jazz-session-dzien-jazzu-umfc/wfln/
Zapraszamy serdecznie na wyjątkowe, jazzowe wydarzenie - "Dzień Jazzu UMFC w BARdzo Bardzo"! Znakomici młodzi artyści wystąpią podczas 122. edycji cyklu Jazz Session. Podczas koncertu usłyszą Państwo trzy niezwykle ciekawe projekty muzyków na co dzień studiujących na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Po koncercie zapraszamy na jam session!
Wystąpią:
Ignacy Wendt - trąbka
Piotr Andrzejewski - piano
Jan Wierzbicki - gitara basowa
Wojciech Zieliński - perkusja
Adam Jędrysik - gitara
Amalia Umeda Obrębowska - skrzypce
Miłosz Berdzik - perkusja
"Zażont"
Kacper Malisz - skrzypce
Andrzej Kowalski - gitara
Jan Wierzbicki - gitara basowa
Milosz Berdzik - perkusja
? PLAN WIECZORU:
19:30 ▶ Koncerty | 30zł
21:00 ▶ Jam Session | 30zł
MIEJSCE: ul. Nowogrodzka 11, Warszawa
? O ARTYSTACH/ZESPOŁACH:
Ignacy Wendt - obecnie student wydziału jazzu na uniwersytecie muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Absolwent szkoły muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Gdańsku w Wrzeszczu. Pochodzi z muzycznej rodziny-ojciec Adam, brat Tomasz-saksofoniści. Mimo młodego wieku grał już wiele koncertów podczas festiwali oraz w centrach kultury i klubach jazzowych. Występował z największymi artystami polskiej sceny jazzowej i nie tylko. Laureat konkursu improwizacji jazzowej w Koninie 2018.
Adam Jędrysik Trio - formacja założona w 2021 roku przez lidera i gitarzystę Adama Jędrysika (1996), skrzypaczkę Amalię Obrębowską (1994) i perkusistę Miłosza Berdzika (1998). Zespół wykonuje autorskie kompozycje gitarzysty, które oscylują wokół jazzu i muzyki poważnej.
Niezwykle istotnym aspektem brzemienia zespołu jest kolektywna improwizacja oraz swobodna interpretacja utworów w celu wzajemnej nieprzerwanej inspiracji oraz różnorodności wykonań. Brak instrumentu pełniącego rolę kontrabasu lub gitary basowej w tradycyjnym układzie zespołu jazzowego, daje muzykom ogromny wachlarz możliwości wykonawczych oraz pozwala na eksplorację niezagospodarowanych przestrzeni w niestandardowy dla wykonawcy sposób. Rola każdego z muzyków jest równorzędnie istotna, a każdy z nich wprowadza indywidualne elementy stylistyczne kreując wyjątkowe brzmienie formacji. Członkowie zespołu są studentami i absolwentami Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Akademii Muzycznej imienia Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Berklee College of Music w Bostonie.
Kacper Malisz - skrzypek, kompozytor. Poprzez tradycje rodzinne głęboko związany z muzyką tradycyjną. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 8 lat. Od 13 roku życia czynnie koncertuje i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych instrumentalistów polskiej sceny folkowej. Jego muzyka to swego rodzaju próba nowoczesnego spojrzenia na muzykę ludową, z jednoczesnym zachowaniem jej tradycyjnego rdzenia. To przykład jak z ekstatycznych tematów mazurkowych, transowych oberków i szalonych polek, można stworzyć muzykę współczesną, w najlepszym tego słowa znaczeniu. Oprócz działalności jako lider rodzinnego zespołu pracował z takimi artystami i zespołami jak m.in: Atom String Quartet, Krzesimir Dębski, Michał Tokaj, Michał Barański, Krzysztof Ścierański, Jan Smoczyński. Wielokrotnie nagradzany przez najważniejsze festiwale i czasopisma, takie jak festiwal Nowa Tradycja (trzykrotnie), magazyn Songlines (czterokrotnie). Wraz z autorskim trio koncertował w Malezji, Niemczech, Portugalii, Estonii, Finlandii, Wlk. Brytanii, Irlandii, Czechach, Danii, Belgii, na Ukrainie, Węgrzech, Słowacji. Obecnie student klasy skrzypiec Mateusza Smoczyńskiego, na wydziale Jazzu i World Music UMFC w Warszawie.
? Organizacja & produkcja: Gniewomir Tomczyk tel. 784-691-601, gniewomir. [email protected] com
Patronat główny: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina oraz Primedio https://www.facebook.com/primedioPOLAND
Patronat medialny: PSJ – Polskie Stowarzyszenie Jazzowe, JAZZ FORUM, JazzPRESS, Radio Kampus
Wspierają nas: Pro Drum, Quality Studio – recording and sound production, Sklep Muzyczny Pasja, Źle i Tanio, W Dobrym Tonie Studio, Agencja IMAGE TEAM
Advertisement

Where is it happening?

BARdzo bardzo, ul. Nowogrodzka 11,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Event Location & Nearby Stays:

BARdzo bardzo

Host or Publisher BARdzo bardzo

It's more fun with friends. Share with friends