DRY CLEANING | WARSZAWA, HYBRYDY | 27.03.2023

Schedule

Mon Mar 27 2023 at 07:00 pm

Location

Hybrydy | Warsaw, MZ

Dry Cleaning na klubowym koncercie w Polsce! Zespół zagra 27 marca 2023 w warszawskich Hybrydach.

Londyńska grupa zapowiedziała na 21 października 2022 premierę swojego drugiego albumu, “Stumpwork”.

Nick Buxton, Tom Dowse, Lewis Maynard i Florence Shaw, którzy zaczęli pisać swoją drugą płytę jeszcze przed wydaniem debiutanckiego “New Long Leg”, wrócili do Rockfield Studios z producentem Johnem Parishem. “Stumpwork” powstał po śmierci dwóch bardzo ważnych dla zespołu osób - matki basisty Lewisa Maynarda i dziadka gitarzysty Toma Dowse. Oboje odegrali kluczową rolę w rozwoju zespołu, a w przypadku matki Maynarda, dosłownie zapewniali zespołowi miejsce do prób. „Oczywiście utrata bliskich członków rodziny jest katastrofalna, ale ich dziedzictwo w Dry Cleaning jest całkowicie pozytywne” – mówi Dowse. „Momenty w piosenkach, które są optymistyczne i radosne, sprawiły, że myślałem o nich obojgu najbardziej”.

Wpływy gatunkowe na “Stumpwork” zaskoczą tych, którzy mogą uznawać Dry Cleaning za zespół postpunkowy. Ich muzyka jest odważniejsza i bardziej ekspansywna, teksty Shaw opowiadają nie tylko o stracie, ale także wszystkich zwrotach akcji, prostych radościach i drobnych problemach związanych z ludzkim doświadczeniem. Ostatecznie wyłania się z tego subtelny, ale stanowczy optymizm i lekcja wartości. Jak śpiewa Shaw w „Kwenchy Kups”, “Things are shit, but they’re gonna be OK.”

Limitowana przedsprzedaż dla członków AlterKlubu rozpocznie się w poniedziałek, 12 września 2022 o 10:00. Otwarta sprzedaż biletów na koncert startuje w środę, 14 września 2022 o 10:00.

Where is it happening?

Hybrydy, Z\u0142ota 7/9,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland
Alter Art

Host or Publisher Alter Art

It's more fun with friends. Share with friends