Dlaczego rodzice szczęśliwych dzieci bywają smutni? Mitologie rodzicielstwa

Schedule

Sat Jul 08 2023 at 10:00 am to 04:00 pm

Location

Warsaw, Poland | Warsaw, MZ

Advertisement

O porfesjonalizacji rodzicielstwa i co z tego wynika. O tym dlaczego wydaje nam się, że wiemy lepiej, czego potrzebują nasze dzieci, a nie wiemy, czego potrzebujemy my. O napięciach związanych z edukacją i o szkodliwych mitach, które temu towarzyszą.
Wewnętrzny Imperatyw wymusił na nas ten warsztat. Ale... Czy on się w ogóle odbędzie. Przecież my, przyszli lub obecni Dobrzy Rodzice nie mamy czasu...
Dzieciństwo i Rodzicielstwo stały się bowiem formą profesji, a może nawet Sztuki. Mit Dzieciństwa uczynił z tego okresu w życiu centralny obiekt naszych fantazji, lęków, pragnień i obsesji. Uczymy się jak uczynić życie dziecka idealnym i jak samodzielnie uzdrowić własne Wewnętrzne Dziecko.
Gubimy się. To gdzieś i kiedyś musiało się stać. Teraz pora się zatrzymać, przyjrzeć się temu, gdzie się zapędziliśmy i ewentualnie dokąd musimy się na chwilę wrócić.
To warsztat o ideologiach Świadomego Rodzicielstwa. O tym, jak nas zniewalają i doprowadzają, czasem, do rozpaczy. To nie musi tak wyglądać. A nawet zwyczajnie nie powinno tak wyglądać. Nie zniszczymy więzi, którą budujecie z dziećmi. Nie wyśmiejemy waszych obaw. Poznamy je wspónie, zbadamy źródło, przekształcimy to, co warto zmienić.
Program:
1. My, dzieci paeolitu - jak to z dzieciństwem i rodzicielstwem bywało.
2. Nakaz szczęśćia, zakaz przegrywania - jak mózg zaakceptował niekorzystne ewolucyjne strategie.
3. Przemysł dzieciństwa i rodzicielstwa - to tylko pieniądze, a nie teoria spiskowa.
4. Czy jesteś autorem sukcesu lub klęski dziecka - paradoksy i mitologia omnipotencji.
5. Czyją "własnością" jest dziecko i co je "determinuje" - uważaj, co mówisz. Ramowanie "rodzicielstwa" i "szczęśliwego dzieciństwa"
Ilość miejsc: 10
Cena: 390 zł. Do 1 czerwca: 300 zł
Dodatkowe informacje oraz zapisy:
[email protected], tel: 504 393 102
Advertisement

Where is it happening?

Warsaw, Poland

Event Location & Nearby Stays:

Sceptyczni Trenerzy

Host or Publisher Sceptyczni Trenerzy

It's more fun with friends. Share with friends