Dermorytmy kocie – diagnostyka i terapia chorób skóry kotów od A do Z - NOWA EDYCJA 2026
Schedule
Sat Jun 13 2026 at 09:00 am to 08:00 pm
UTC+02:00Location
DERMAWET - Gabinet Dermatologiczny dla Psów i Kotów | Warsaw, MZ
                  		Advertisement
                   		                   		 
                  	
                  
                                    
                  Z przyjemnością zapraszamy na kurs „Dermorytmy kocie – diagnostyka i terapia chorób skóry kotów od A do Z”, który odbędzie się 13 czerwca 2026 r. w sali wykładowej Gabinetu Dermatologicznego dla Psów i Kotów DERMAWET przy ul. Odyńca 37 w Warszawie lub najbliższej okolicy.Kurs będzie prowadzony przez Joannę Karaś-Tęczę, lekarkę od lat specjalizującą się w dermatologii weterynaryjnej i cytologii dermatologicznej, znaną z wykładów w kraju i za granicą, oraz Ewę Konarzewską.
Kurs jest przeznaczony dla każdego praktyka, który chciałby dowiedzieć się jak prawidłowo i skutecznie postępować w przypadku kocich pacjentów dermatologicznych. Omówione zostaną choroby skóry przebiegające zarówno ze świądem, jak i bez niego, a także towarzyszące innym schorzeniom.
Zajęcia zaczynają się o godz. 9:00, a kończą około 20:00, przy czym godzina zakończenia zajęć może nieco odbiegać od planu w zależności od tego, jak silna będzie interakcja uczestników z wykładowcą. Program kursu znajdą Państwo poniżej.
Koszt uczestnictwa w kursie wynosi 1795 zł netto (2207,85 zł brutto) płatne jednorazowo lub w dwóch ratach. W trakcie kursu przewidziane są przerwy kawowe, śniadanie i lunch, których koszt wliczony jest w cenę.
Na wszelkie pytania odpowiemy Państwu z przyjemnością drogą mailową ([email protected]).
Serdecznie zapraszamy!
Joanna Karaś-Tęcza i Klaudia Majcher
DERMAWET Gabinet Dermatologiczny dla Psów i Kotów
Plan kursu „Dermorytmy kocie – diagnostyka i terapia chorób skóry kotów od A do Z”:
9:00-10:00 FAS/FASS - postępowanie z kotem alergikiem: badanie kliniczne, badania dodatkowe, leczenie i zalecenia długoterminowe. Postępowanie z rasami szczególnymi - devon rex i sfinx. Innowacyjne metody leczenia - laser u kotów.
10:00-11:00 Choroby immunologiczne skóry u kotów - pęcherzyca liściasta, zapalenia plazmocytarne - diagnostyka i leczenie.
11:00-11:30 Śniadanie.
11:30-13:30 Choroby zakaźne skóry u kotów - katar koci, kaliciwiroza, kryptokokoza, histoplazmoza, toksoplazmoza, leiszmanioza oraz grzybice - obraz kliniczny, jak szybko zdiagnozować i jak leczyć, jakich błędów diagnostycznych i terapeutycznych nie popełniać. Kot z białaczka jako pacjent dermatologiczny.
13:30-14:30 Obiad.
14:30-15:30 Kot endokrynologiczny u dermatologa.
15:30-17:15 Nowotwory skóry kotów - szybka diagnostyka, badania dodatkowe i postępowanie.
17:15-17:45 Przerwa.
17:45-20:00 Przypadki kliniczne - omówienie 20 kocich pacjentów dermatologicznych - od wywiadu do wyleczenia - przypadki omawia Ewa Konarzewska.
                    	 
                    	 Advertisement
                    	                    		 
                    
                  
                  Where is it happening?
DERMAWET - Gabinet Dermatologiczny dla Psów i Kotów, ulica Antoniego Edwarda Odyńca 37, 02-606 Mokotów, Polska, Warsaw, PolandEvent Location & Nearby Stays:
 
								
									Know what’s Happening Next — before everyone else does. 
								
							







