Debata: Kontrasty lat 90. – o fotografowaniu nierówności

Schedule

Thu Feb 09 2023 at 06:00 pm to 07:30 pm

Location

Muzeum Warszawy | Warsaw, MZ

Advertisement
☛ Błyskotliwe kariery, sukcesy i zmiany zachodzące w przestrzeni miasta w latach 90., w strukturach społecznych i ekonomicznych miały swoją drugą, ciemną stronę. Masowe zwolnienia – a w ich konsekwencji bezrobocie i bieda – chaotyczna zabudowa wolnych przestrzeni, wycinki drzew czy niekontrolowane wyburzenia dawnych kamienic to tylko niektóre, najbardziej widoczne elementy tamtej rzeczywistości.
? Fotografia rejestrowała je, stosując kontrast nie tylko w warstwie formalnej, poprzez budowanie kompozycji czy zestawienia barw, lecz także na poziomie treści.
☛ O brutalności okresu transformacji w obiektywie fotografów lat 90. porozmawiamy z praktykami: Anną Musiałówną i Kacprem Krajewskim. Rozmowę poprowadzi Olga Gitkiewicz.
☻ Anna Musiałówna – fotoreporterka prasowa i socjologiczna, autorka reportaży, kuratorka wystaw fotograficznych, publikowała m.in. w „itd”, „Przyjaciółce”, „Odrze”, „Życiu” „Polityce”.
☻Kacper Krajewski – zaczynał w latach 70. jako grafik i rysownik, od lat zajmuje się fotografią uliczną. Po raz pierwszy wyszedł na miasto z aparatem, gdy wybuchł stan wojenny, który skłonił go do rejestracji wydarzeń, manifestacji i życia codziennego. Autor i współautor wielu wystaw krajowych i zagranicznych. Twórca cyklu fotograficznego „Clochardzi Warszawy”.
☻Olga Gitkiewicz – reporterka i redaktorka, autorka reportaży „Nie hańbi. O polskim rynku pracy” oraz „Nie zdążę. O kryzysie polskiego transportu publicznego”, a także eseju biograficznego „Krahelska. Krahelskie”.
INFORMACJE PRAKTYCZNE:
☻ Miejsce: Biblioteka Muzeum Warszawy
☻ Wstęp wolny
Advertisement

Where is it happening?

Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 28,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Event Location & Nearby Stays:

Muzeum Warszawy

Host or Publisher Muzeum Warszawy

It's more fun with friends. Share with friends