Cumulusy 2022 - ogólnopolski plebiscyt lotniczy

Schedule

Sat Feb 11 2023 at 06:00 pm to Sun Feb 12 2023 at 04:00 am

Location

Airport Hotel Okęcie | Warsaw, MZ

Advertisement
CUMULUSY 2022 – to już ósma edycja ogólnopolskiego plebiscytu lotniczego, który organizujemy, aby uskrzydlać, wspierać i promować sportowców lotniczych, dodawać wiary i nadziei marzycielom, angażować kibiców i pasjonatów lotnictwa, a także integrować całe środowisko lotnicze w Polsce.
Kończący się rok 2022 to wyjątkowo trudny czas, w którym działania wojenne pochłonęły wiele ofiar i spowodowały ogrom ludzkiej krzywdy. Jednak to również czas niesamowitej mobilizacji, niesienia pomocy potrzebującym oraz otwartości serc ze strony środowiska lotniczego – wszak lotnictwo to wolność! Lotnicy, wśród których nie zabrakło też sportowców lotniczych, nie tylko goszczą uchodźców w swoich domach, organizują zbiórki i konwoje z pomocą, ale też strzegą polskich granic i dbają o nasze bezpieczeństwo, za co jesteśmy im niezmiernie wdzięczni!

Polki i Polacy uczestniczyli też w podniebnej rywalizacji sportowej w wielu dyscyplinach, w których tradycyjnie zdobywali najcenniejsze trofea i medale. Na terenie naszego kraju ustanowione zostały nowe rekordy, byliśmy też świadkami ekstremalnych, wręcz szalonych wyczynów lotniczych, odbywały się pokazy i pikniki lotnicze oraz zawody rangi mistrzostw świata.
W tym roku proponujemy też kilka nowości, do których należą:
- konkurs fotograficzny, w którym jury składające się z czołowych polskich fotografów lotniczych wybierze najlepsze zdjęcie lotnicze roku, a kibice zdecydują o przyznaniu nagrody publiczności
- statuetka Cumulus Extreme rozpoczyna podbój świata! i po raz pierwszy w historii plebiscytu powalczą o nią również przedstawiciele innych państw, a najlepszy z Polaków zdobędzie statuetkę Cumulus Extreme Polska
- seminaria, prelekcje, konferencje, dni rekrutacyjne, mini expo, warsztaty tematyczne, prezentacje produktowe, akcje promocyjne, kursy doszkalające, spotkania autorskie – zapraszamy osoby, firmy i instytucje do współorganizacji tego typu wydarzeń towarzyszących 10 lutego 2023. Kto w bieżącej edycji plebiscytu otrzyma statuetki, dyplomy, wyróżnienia specjalne i nagrody? Zdecydują o tym osiągnięcia sportowców lotniczych, głosy członków Kapituły, władz aeroklubów, dziennikarzy i oczywiście wszystkich kibiców oraz sympatyków lotnictwa.

Od 1 grudnia 2022 na stronie internetowej www.cumulusy.pl udostępniamy formularz, za pomocą którego do końca roku można zgłaszać swoich kandydatów do wyróżnień. Na początku stycznia rozpocznie się pierwszy etap głosowania, po którym poznamy grono finalistów, a następnie rozpoczniemy głosowanie finałowe, które ostatecznie wyłoni laureatów.

Wierzymy, że wsparcie zarówno nowych, jak i naszych dotychczasowych partnerów, patronów, sponsorów oraz sprzymierzeńców pozwoli nam pokonać wszelkie trudy organizacyjne i 11 lutego 2023 roku spotkamy się w hotelu Airport Hotel Okęcie w Warszawie na uroczystej gali CUMULUSY 2022, podczas której uhonorujemy i wyróżnimy nie tylko sportowców, ale też osoby oraz przedstawicieli firm i instytucji, dzięki którym możemy bezpiecznie latać, dzięki którym mamy tak przebogatą i piękną historię polskiego lotnictwa, dzięki którym te tradycje możemy dalej kultywować i rozwijać.
Zapraszamy!

Organizatorzy: AIR SPORTS PROMOTION oraz Fundacja AVIATORNIA

TERMINARZ PLEBISCYTU CUMULUSY 2022
- grudzień 2022 - zgłaszanie kandydatów
- od 9 stycznia do 25 stycznia godz. 12:00 głosowanie Kapituły, aeroklubów, dziennikarzy i kibiców
- 28 stycznia ogłoszenie listy Finalistów
- od 29 stycznia do 8 lutego godz. 12:00 głosowanie finałowe
- 11 lutego 2023 - GALA FINAŁOWA i ogłoszenie wyników (wstęp tylko dla zaproszonych Gości)
Zapraszamy!
ORGANIZATORZY
Air Sports Promotion oraz Fundacja Aviatornia
PATRONI HONOROWI
Polski Komitet Olimpijski
Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Urząd Lotnictwa Cywilnego
GOSPODARZ GALI
Airport Hotel Okęcie
KONFERANSJERZY
Paulina Sykut Jeżyna i Radek Brzózka
PARTNERZY MERYTORYCZNI
Uczelnia Łazarskiego
Polski Klub Lotniczy
PARTNERZY
Szkoła Spadochronowa LotG7
Fundacja Mam Marzenie
Air4
Warter Aviation - marka benzyn i stacji lotniczych
PARTNERZY TECHNOLOGICZNI
Webankieta
Oliwier technologie informatyczne

PATRONI MEDIALNI
Polsat Sport TVP Sport Rzeczpospolita Przegląd Lotniczy dlapilota.pl SAMOLOTY.PL wszystko o lataniu aviation24.pl airfighters.pl
#cumulusy #cumulusy2022 #cumulusextreme #plebiscyt #plebiscytlotniczy #gala #galalotnicza #lotnictwosportowe #sportylotnicze #lotnictwo

Kupujesz w internecie? Wspieraj bezpłatnie @AVIATORNIA >>> https://fanimani.pl/aviatornia
Advertisement

Where is it happening?

Airport Hotel Okęcie, ul. Komitetu Obrony Robotników 24,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Event Location & Nearby Stays:

Cumulusy

Host or Publisher Cumulusy

It's more fun with friends. Share with friends