Bøker i sentrum: Vigdis Hjorth, Trygve Skaug og Simon Stranger
Schedule
Wed, 19 Nov, 2025 at 06:00 pm
UTC+01:00Location
Trondheimsveien 113, 0571 Oslo, Norway | Oslo, OS
Advertisement
Bøker i sentrum onsdag 19. november med Vigdis Hjorth, Trygve Skaug og Simon StrangerBøker i sentrum er et helt nytt bokarrangement som Carls lager i samarbeid med Bokpodd1. På disse bokkveldene vil du oppleve Knut Gørvell i samtale med noen av Norges viktigste og mest aktuelle forfattere.
Første kveld ble stor suksess og masse hyggelige tilbakemeldinger. Nå er tre nye favoritt forfattere klare for Carls.
Vigdis Hjorth er en av landets mest populære og prisbelønnete forfattere. Hennes romaner er sjelerystende og berørende. I høst er hun aktuell med Det gode mennesket i Sandvika som har fått strålende kritikker og klatret rett til topps på bestselgerlistene.
Trygve Skaug er en av landets mest populære artister og Norges mestselgende poet. I 2019 var han den første poeten siden 1985 som toppet Bokhandlerforeningens bestselgerliste for skjønnlitteratur. I høst er han aktuell med Himmelgutten der han gjenforteller juleevangeliet på sin spesielle måte.
Simon Stranger er en kritikerfavoritt. Hans roman Leksikon om lys og mørke ble tildelt Bokhandlerprisen i 2018. I høst er han aktuell med romanen Stranger. Det er en svært personlig bok som handler om å vokse opp med en psykisk syk far og angsten for å bli som ham.
Knut Gørvell har vært direktør i Bokklubbene og Cappelen Damm. Han er også kjent som programleder for Boktips og Bokbadet. Nå driver han Bokpodd1, en podkast med samtaler med Norges viktigste forfattere.
Bøker i sentrum: Det blir én kveld til med Bøker i sentrum på Carls: tirsdag 2. desember. Mer info om forfatterne kommer.
INFO:
Carls // Arena
Doors: 18.00
Show: 19.00
Billettpris: 225,-kr + avg (OBOS 185,-kr + avg)
Advertisement
Where is it happening?
Trondheimsveien 113, 0571 Oslo, Norway, Grenseveien 8, 0571 Oslo, Norge, Oslo, NorwayEvent Location & Nearby Stays:

Know what’s Happening Next — before everyone else does.