Bractwo Kurkowe na ingresie kard. Grzegorza Rysia na Wawelu
Schedule
Sat, 20 Dec, 2025 at 10:00 am
UTC+01:00Location
Zamek Wawel, Kraków, Polska | Krakow, MA
Advertisement
W sobotę, 20 grudnia o godz. 10.00 📅 Bractwo Kurkowe w Krakowie weźmie udział w ingresie kard. Grzegorza Rysia do Katedry na Wawelu. ⛪Wymarsz Bractwa nastąpi z ul. Kanoniczej. Bracia w kontuszach, na zaproszenie proboszcza katedry wawelskiej, otrzymali zaszczyt witania przybywających gości na schodach Katedry na Wawelu.
Dla Bractwa przewidziano 3 miejsca siedzące w prezbiterium (dla Króla z Marszałkami) 🎖, pozostali bracia będą uczestniczyć w uroczystości w specjalnie przygotowanym, dużym, ogrzewanym namiocie na placu przed katedrą.
Ingres kard. Grzegorza Rysia jest dla Bractwa Kurkowego ważnym wydarzeniem, podkreślającym wieloletnią więź z Katedrą na Wawelu oraz tradycję obecności Bractwa podczas najważniejszych uroczystości religijnych i narodowych. 🇵🇱
Advertisement
Where is it happening?
Zamek Wawel, Kraków, Polska, Krakow, PolandEvent Location & Nearby Stays:
Know what’s Happening Next — before everyone else does.











