Boekvoorstelling: ‘Janne. De heks die niet wilde branden’ van Saskia De Bruycker
Schedule
Thu, 06 Nov, 2025 at 08:00 pm
UTC+01:00Location
Herberg Macharius | Gent, OV
Advertisement
Vanavond stellen we in Herberg Macharius ‘Janne. De Heks die niet wilde branden’ het eerste kinderboek van Saskia De Bruycker voor. Ze schreef het verhaal en maakte alle illustraties (aquarel). De vormgeving gebeurde door Elien Laenen. Een spannend verhaal met een vleugje geschiedenis, doorspekt met heel wat plantenweetjes voor kinderen vanaf 9 jaar.Het is enerzijds haar eerbetoon aan alle vrouwen en mannen die ten onrechte werden vervolgd en tot de brandstapel werden veroordeeld. Dit omdat het besef kwam dat ze als herborist evengoed dit verdict had kunnen krijgen. Mensen die kennis hebben over planten en hun toepassingen worden nog dikwijls ‘heks’ genoemd. En hoewel kruidenkenners en herboristen niet meer voor hun leven hoeven te vrezen, maar het meer schertsend wordt gezegd, doet het toch stilstaan bij de wreedheden die zogenaamde heksen zijn aangedaan.
Als wildplukker en herborist is het Saskia’s doelstelling om mensen en in de eerste plaats kinderen mee te nemen in de wonderbaarlijke wereld van de planten en hun
onuitputbare bron van toepassingen. Een rijke schat aan kennis eeuwenlang opgebouwd door onze voorouders, die we langzaamaan verloren zijn. Als kinderen ontdekken hoe waardevol dat ‘onkruid’ tussen de stoeptegels wel kan zijn, zullen ze automatisch meer respect krijgen voor de natuur en de kracht ervan. Dan pas komt het besef hoe hard het nodig is zorg te dragen voor onze natuur.
Met ‘Janne. De heks die niet wilde branden.’ wil ze kinderen en de volwassenen rondom hen prikkelen om terug nieuwsgierig te worden naar de wonderlijke plantenwereld en opnieuw te graven in de eeuwenlang opgebouwde kennis van onze voorouders.
De presentatie van deze avond is in handen van podcastmaker Eva Moeraert.
Advertisement
Where is it happening?
Herberg Macharius, Gent, BelgiumEvent Location & Nearby Stays:
Know what’s Happening Next — before everyone else does.









