Blåkveld - Ungdoms- og gjengkriminalitet, politi og justispolitikk
Schedule
Mon, 24 Mar, 2025 at 06:00 pm
UTC+01:00Location
Khalilo American Dining | Drammen, BU
Advertisement
Øvre Eiker Høyre inviterer til en spennende og viktig Blåkveld den 24. mars 2025 kl. 18 på Khalilo American Dining i Hokksund, hvor temaet for kvelden vil være Ungdoms- og gjengkriminalitet samt justispolitikk. Vi ønsker å diskutere utfordringer og løsninger knyttet til ungdomskriminalitet, samtidig som vi ser på hvordan Høyres politikk kan bidra til å styrke samfunnet.Blåkveld er en medlemskveld for Øvre Eiker Høyres medlemmer, men arrangementet er også åpent for alle som ønsker å få en smakebit på Høyres politikk. Vi er stolte av å kunne invitere to sentrale talere denne kvelden:
- Mahmoud Farahmand, stortingsrepresentant for Høyre, som vil dele sin innsikt om nasjonal politikk og Høyres posisjon på temaene ungdomskriminalitet og justispolitikk. Farahmand har en bred politisk bakgrunn, blant annet fra bystyret i Porsgrunn og som tidligere fylkestingspolitiker i Telemark. Hans erfaring fra Forsvaret og samfunnsberedskap gir ham et unikt perspektiv på hvordan vi kan håndtere utfordringer på nasjonalt nivå.
- Øyvind Aas, politistasjonssjef i Øvre Eiker, som vil gi en grundig gjennomgang av den lokale situasjonen knyttet til ungdoms- og gjengkriminalitet. Aas har over 40 års erfaring fra politiet, og hans bakgrunn fra ulike lederroller gir ham dyp innsikt i både utfordringene og løsningene som kan bidra til å skape tryggere lokalsamfunn.
Kvelden vil by på en grundig diskusjon og mulighet for spørsmål fra deltakerne, hvor både nasjonale og lokale perspektiver på kriminalitetsbekjempelse vil bli belyst.
Det vil være mulig å bestille mat og drikke fra de flinke folkene på Khalilo!💙
Håper vi ser deg der!
Advertisement
Where is it happening?
Khalilo American Dining, Stasjonsgata 13, 3300 Hokksund, Norge,Hokksund, Norway, DrammenEvent Location & Nearby Stays: