Betty X Roskilde: ANGÅENDE MIG iscenesat

Schedule

Sat, 05 Apr, 2025 at 09:30 pm

Location

Frederiksberg Allé 57, 1820 Frederiksberg, Denmark | Frederiksberg, SF

Advertisement
Kamppop iscenesat i Les Misérables' rå univers ??
Oplev den anmelderroste popstemme Angående Mig udfolde sit ærlige, indsigtsfulde og konfronterende kampunivers i scenografien til Les Misérables lørdag den 5. april.
Som “the missing link mellem Gilli og Judith Butler” er Angående Mig udvalgt af Roskilde Festival til at optræde til en koncert iscenesat af Bettys kunstneriske leder Elisa Kragerup.
Som optakt til koncerten inviterer vi sammen med Roskilde Festival til kollektiv fremtids-manifestering, men mere om det følger!
Koncerten er den sjette i en række af iscenesatte koncerter med nye, uforudsigelige møder, skabt i et samarbejde mellem Roskilde Festival og Betty Nansen Teatret. Tidligere iscenesatte koncerter tæller Bisse, Iris Gold, When Saints Go Machine, Konvent og senest First Hate.
Advertisement

Where is it happening?

Frederiksberg Allé 57, 1820 Frederiksberg, Denmark, Frederiksberg Allé 57, 1820 Frederiksberg C, Danmark,Frederiksberg, Frederiksberg, Denmark

Event Location & Nearby Stays:

Betty Nansen Teatret

Host or Publisher Betty Nansen Teatret

It's more fun with friends. Share with friends