Benjamin Herman Trio | Jazz in Arnhem

Schedule

Tue May 06 2025 at 08:30 pm to 11:30 pm

UTC+02:00

Location

Kazerneplein 6-2 , 6822 ET Arnhem Arnhem, Netherlands | Arnhem, GE

Advertisement
Benjamin Herman Trio
Saxofonist en muzikale allesvreter Benjamin Herman is al meer dan dertig jaar één van de meest productieve musici van zijn generatie. Sinds de jaren negentig speelt hij over de hele wereld en bracht hij meer dan vijftig albums uit met zijn band New Cool Collective en onder eigen titel als soloartiest. Zijn opvallend diverse muzikale output bevat traditionele jazz, punkjazz, filmmuziek en post-moderne interpretaties van het werk van componist Misha Mengelberg.
Zijn oeuvre bevat talloze samenwerkingen met vocalisten, dichters, popsterren, hip hop artiesten en instrumentalisten uit de hele wereld. Rode draad in zijn werk is zijn zoektocht naar een herkenbare en persoonlijke saxgeluid. Op zijn nieuwe album zet hij deze zoektocht voort en duikt hij in de muziek die hem in zijn jeugd fascineerde.
Voor de opnames sloot hij zich op in de studio van Simon Akkermans (C-mon & Kypski) en ging samenwerkingen aan met met een bonte verzameling muzikanten uit allerlei scenes en windstreken. Jimmi Hueting (drums), Peter Peskens (bas), Oscar Jan Hoogland (toetsen), Mischa Zaat (gitaar), Ebba Åsman (trombone, SE), Shinpei Ruike (trompet, JP) en Micah Graves (toetsen, US). Ook is de kenmerkende stem van de Britse punkdichter John Cooper Clarke op het album te horen in een ode aan Jules Deelder.
‘Nostalgia Blitz’ is een plaat die voortkomt uit een wilde verzameling ideeën en invloeden, met als rode draad het alternatieve saxofoonuniversum van Benjamin’s jeugd. “Toen ik in 1980 begon met muziek maken was de saxofoon het hipste instrument van de wereld. In elke band zat een saxofonist, meestal gekleed in een oversized pastelkleurige power suit. Naast een overvloed aan saxhelden in pop- en fusionmuziek had je in de jaren 80 ook individuen als James Chance, John Lurie, Xero Slingsby en niet in de laatste plaats Hans Dulfer die het helemaal op hun eigen manier deden. Atonale disco, conceptuele art jazz, punkjazz. Saxofonisten met een attitude: super eigenwijs en heel creatief. Hun muziek draaide niet zozeer om vaardigheden maar om ideeën en energie. Naast Charlie Parker, Ben Webster, Sonny Rollins en John Coltrane waren zij van grote invloed op mijn muzikale smaak. Nostalgia Blitz is wederom een poging de grenzen van mijn eigen spel op te rekken en tegelijk een ode aan een aantal van mijn jeugdhelden te brengen.” vertelt Benjamin Herman.
Live bezetting:
Saxofoon: Benjamin Herman
Bas: Thomas Pol
Drums: Jimmi Hueting
Advertisement

Where is it happening?

Kazerneplein 6-2 , 6822 ET Arnhem Arnhem, Netherlands, Kazerneplein 6-2, 6822 ET Arnhem, Nederland,Arnhem, Netherlands

Event Location & Nearby Stays:

Jazz in Arnhem

Host or Publisher Jazz in Arnhem

It's more fun with friends. Share with friends

Discover More Events in Arnhem

illuminasty  from Mexico
Fri, 09 May, 2025 at 09:00 pm illuminasty from Mexico

Cafe De Wacht

Cursus trailerladen
Sat, 10 May, 2025 at 11:00 am Cursus trailerladen

Ijsseldijk 92, Westervoort

Diabolical Echoes 7
Sat, 10 May, 2025 at 07:00 pm Diabolical Echoes 7

Willemeen

Disco Lovers \u2726 Luxor Live
Sat, 10 May, 2025 at 09:00 pm Disco Lovers ✦ Luxor Live

Luxor Live

PARTIES ENTERTAINMENT
Wed, 12 Mar, 2025 at 07:00 pm Nick Schilder @ Luxor Live in Arnhem

Luxor Live

CONCERTS MUSIC
Airbourne | MUSIS Arnhem \/\/ UITVERKOCHT!
Thu, 13 Mar, 2025 at 08:00 pm Airbourne | MUSIS Arnhem // UITVERKOCHT!

Musis & Stadstheater

FESTIVALS CONCERTS
Gerson Main in Luxor Live
Fri, 14 Mar, 2025 at 07:00 pm Gerson Main in Luxor Live

Luxor Live

MUSIC ENTERTAINMENT
Queen Must Go On | MUSIS Arnhem
Fri, 14 Mar, 2025 at 08:00 pm Queen Must Go On | MUSIS Arnhem

Velperbinnensingel 15, 6811 BP Arnhem, Netherlands

MUSIC ENTERTAINMENT
A Saint Patrick's Party Arnhem
Fri, 14 Mar, 2025 at 08:00 pm A Saint Patrick's Party Arnhem

Willemeen

SAINT-PATRICKS-DAY ST-PATRICKS-DAY
Gothminister (NO) + Stoneman (CH) + Morphium (SP) + Dame Tu Alma (CH) in Willemeen - EXCL NL SHOW
Sat, 15 Mar, 2025 at 07:00 pm Gothminister (NO) + Stoneman (CH) + Morphium (SP) + Dame Tu Alma (CH) in Willemeen - EXCL NL SHOW

Willemsplein 1, 6811 KA Arnhem, Netherlands

EUROVISION MUSIC
Swingfeest met Hopla! All Star Bigband
Sat, 15 Mar, 2025 at 07:45 pm Swingfeest met Hopla! All Star Bigband

Velperweg 43a, 6824BG Arnhem, Netherlands

WORKSHOPS MUSIC
Mark van Mourik Blues
Sun, 16 Mar, 2025 at 06:00 pm Mark van Mourik Blues

Cafe Atlanta

MUSIC ENTERTAINMENT
Oproer in Luxor Live
Sun, 16 Mar, 2025 at 07:00 pm Oproer in Luxor Live

Luxor Live

MUSIC ENTERTAINMENT
Sun, 16 Mar, 2025 at 07:45 pm Manfred Mann's Earth Band @ Luxor Live in Arnhem

Luxor Live

MUSIC ENTERTAINMENT
Caf\u00e9 Theater Festival | Ramez Basheer & Sally Jabour
Fri, 21 Mar, 2025 at 05:00 pm Café Theater Festival | Ramez Basheer & Sally Jabour

Klarendalseweg 477-1, 6822GW Arnhem, Netherlands

FESTIVALS ART
SPRING EQUINOX RETREATIVAL DAY met met Martyn Zij & Doris Lilienweiss & Remco Janssen
Fri, 21 Mar, 2025 at 05:00 pm SPRING EQUINOX RETREATIVAL DAY met met Martyn Zij & Doris Lilienweiss & Remco Janssen

Dorpskerk Schaarsbergen

HEALTH-WELLNESS MUSIC
Fri, 21 Mar, 2025 at 07:00 pm Radical Redemption @ Luxor Live in Arnhem

Luxor Live

CONCERTS MUSIC
Orquesta Salsabor in Rembrandt
Fri, 21 Mar, 2025 at 08:30 pm Orquesta Salsabor in Rembrandt

Rembrandt

ENTERTAINMENT DANCE
The Chicago Funk  | MUSIS Arnhem
Fri, 21 Mar, 2025 at 08:30 pm The Chicago Funk | MUSIS Arnhem

Musis & Stadstheater

ENTERTAINMENT MUSIC
Let's Groove Tonight
Sat, 22 Mar, 2025 at 08:00 pm Let's Groove Tonight

Zalencentrum Wieleman

PARTIES ENTERTAINMENT

What's Happening Next in Arnhem?

Discover Arnhem Events