Babyomvisning: Kunstutstillingen Ndiakhass
Schedule
Wed, 19 Mar, 2025 at 12:00 pm
UTC+01:00Location
Interkulturelt Museum, Tøyenbekken 5 | Oslo, OS
Advertisement
Er du i foreldrepermisjon og på jakt etter en kulturell pause? Bli med på en rolig og tilpasset babyomvisning i kunstutstillingen Ndiakhass på Grønland. - Onsdag 19. mars kl. 12
- Interkulturelt Museum, Tøyenbekken 5
- kr 120,-
Billetter og mer info: www.oslomuseum.no/hva-skjer/babyomvisning-kunstutstillingen-ndiakhass
Babyomvisning er en tilpasset omvisning for deg i foreldrepermisjon. Omvisningen er tilrettelagt for store og små. Vi tar oss god tid og justerer tempoet etter gruppens behov, slik at både du og babyen kan nye opplevelsen i eget tempo. Her er det rom for undring og samtale i en uhøytidelig og avslappet atmosfære. Vi anbefaler å bruke bæresele, da det ikke er mulig å ta med barnevogner inn i utstillingen.
Omviser er Almira Shaikh, museumspedagog ved Oslo Museum.
-----------------------------------
OM OMVISNINGEN OG UTSTILLINGEN
Hva skjer med kulturer i møte med globalisering? Vanner vi ut særpregene? Eller skaper vi noe nytt? Bli med og utforsk hvordan vi i en stadig mer globalisert verden overskrider både geografiske og kulturelle grenser. På den ene siden kan dette føre til større forståelse for mangfold, men det kan også føre til frykt for ensretting av kulturelle identiteter.
Hvordan påvirker våre referanser og kulturelle ståsted hvordan vi ser på verden rundt oss? Hør om senegalesiske religiøse og kulturelle markører og hvordan installasjonene bærer preg av kunstneres egne liv. Vanner de ut særpregene, eller skaper de noe nytt?
I kunstutstillingen Ndiakhass møter vi seks kunstnere basert i Senegal og Norge, som alle har tilknytning til kunstscenen i Dakar: Ibrahima Thiam, Fatim Soumaré, Cheikha Sigil, Alioune Badara Diop, Torunn Skjelland og Samba Fall. Utstillingens navn er hentet fra språket wolof, og betyr lappeteknikk – en teknikk som brukes til å lage festklær i Vest-Afrika. I tillegg til at utstillingens form er inspirert av lappeteknikk er også tekstile uttrykk en kunstform som går igjen i utstillingen.
Advertisement
Where is it happening?
Interkulturelt Museum, Tøyenbekken 5, Tøyenbekken 5, 0188 Oslo, Norge,Oslo, NorwayEvent Location & Nearby Stays:
