Baştan Başa İtalya Turu Extra Turlar ve Çevre Gezileri Dahil Thy İle 849 EUR

Schedule

Sun Jul 16 2023 at 09:00 am

UTC+03:00

Location

Türkiye | Istanbul, IB

Advertisement
Baştan Başa İtalya Turu Extra Turlar ve Çevre Gezileri Dahil Thy İle (Roma- Milano) Roma - İstanbul
Türk Havayolları ile
Roma Gidiş - Milano Dönüş
16.07.2023 – 23.07.2023
7 gece 8 gün
Baştan Başa İtalya Turu
Extra Turlar ve Çevre Gezileri Dahil
1.Gün
İstanbul- Roma
İstanbul Hava Limanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle saat 09:00'da buluşma. Türk Havayollarının TK1865 tarifeli seferi ile 13:05 de Roma'ya hareket. Varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile şehir turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından dünya tarihinin ve İtalya'nın başkenti olan bu güzel şehirdeki turumuz esnasında,Roma şehri ve tarihinin doğduğu Forum Meydanı, Forum Meydanı`nın en meşhur caddesi olan ve Mussolini'nin kendine özel açtırmasıyla ünlü Via Foridei Imperiali, Roma'nın kudret simgesi Colosseo Amfi tiyatrosu panoramik olarak görülecektir. Melekler ve Şeytanlar turumuzda taş taş üstünde bırakmadan, her adım başı Roma’nın bir başka şaheserini görme imkânı bulabilirsiniz. Bu turumuzda ilk önce, Venezia Meydanı sonra ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan İspanyol Merdivenlerini ve İspanyol Meydanı’nı geziyoruz. Ardından Phanteon gezimizi tamamlayıp, Fontana di Trevi’yi (Aşk Çeşmesi) görmeye gidiyoruz. Yemek için verilecek serbest zamanın ardından, Vatikan’a gidiyoruz. Burada, dünyanın en büyük kilisesi olan San Pietro’da Rönesans’ın dev sanatçıları Leonardo Da Vinci ve Michelangelo’nun şaheserlerini gördükten sonra San Pietro Meydanı’nı geziyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Geceleme Roma’da otelimizde.
Melekler ve Şeytanlar Turu Fiyatlarımıza Dahildir!
2.Gün
Roma – Napoli
Sabah kahvaltısının ardından Napoli’ye hareket. İtalya tarihinde 2800 yıllık bir geçmişi olan Napoli kültürel dokusu ve tarihi görüntüsü ile bizlere farklı bir Dünyanın kapısını açıyor. Nüfus bakımından İtalya’nın 3. büyük şehridir. Gezimize Galleria Umberto çarşısı ile başlıyoruz. Umberto çarşısının tarihi dokusunu ve anlatımını bitirdikten sonra merkezi Piazza Plebistico ve Napoli Kalesi görülecek yerler arasındadır. Napoli şehir turumuzun ardından Sorrento’ya hareket. Varışımızın ardından bu güzel sahil kasabasında şehir turumuzun ardından akşam saolarak kullanılan Signoria Sarayı ve Meydanı, Lanzi Locası, Uffizi Meydanı, yaklaşık 650 senelik üzerinde kuyumcu dükkanlarının olduğu Ponte Vecchio, Cumhuriyet Meydanı, San Lorenzo Pazarı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman ve ardından otelinize transfer ve geceleme otelimizde.
5.Gün
Floransa
Sabah kahvaltısının ardından Büyük Toscana turu. Toskana bölgesinin üç incisi olarak da bilinen Pisa şehrini ziyaretimizle başlıyoruz turumuza. Adını katedralin çan kulesine vermiş olan Pisa Kulesini görmenin yanı sıra, Pisa Katedrali, Avrupa'nın en görkemli vaftizhanesini ve de Mucizeler Meydanı'nı görüyoruz. Ardından San Gimignano’ya yola çıkıyoruz. Kendinizi Orta Çağ’da hissedecek olduğunuz San Gimignano’da,12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen 13 kuleyi ve Cisterno Meydanı’nı göreceğiz. Ardından Siena'ya hareket ediyoruz. Roma İmparatorluğu tarafından, tepeler üzerine kurulmuş olan, kırmızı Chianti şarapları ile meşhur Siena'da, dar ve inişli çıkışlı sokaklardan geçerek Siena Katedrali'nin bulunduğu meydana geliyoruz. Dünyanın ilk bankacılık sisteminin başladığı yer olan Bankerler Locasından geçerek, Campo Meydanı'na ulaşıyoruz. Her sene 2 Temmuz ve 16 Ağustos'ta oynanan tarihi at yarışlarının yapıldığı bu meydan, boş olduğu zamanlarda da asaletini göstermektedir. Yüz metreden fazla yüksekliği bulunan çan kulesi ile yönetim sarayı, şüphesiz, meydanda ilk göze çarpan eserlerdir. Tur sonrası, kırmızı tuğlalarla özenle dizilmiş Campo Meydanı'nda oturup yorgunluk atarken aynı zamanda meydanın altındaki sarnıça yağmur sularını akıtan mazgal kapaklarını arayabilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Geceleme Floransa (Montecatini)'de otelimizde.
Büyük Toscana ( Pisa – Siena – San Gimignano) Turu Fiyatlarımıza Dahildir
6.Gün
Floransa -Verona-Venedik
Sabah kahvaltısının ardından Verona’ya hareket. Yüzyıllarca Venedik Cumhuriyeti`ne bağlı kalmış olan Verona Düklüğü`nün yönetim sarayını, tarihinde olduğu gibi günümüzde de hala pazar yeri olarak kullanılan Erbe meydanı, Erbe meydanında Roma`daki Colosseum`dan sonra İtalya`nın en büyük ikinci amfi tiyatrosunu görüyoruz. Zenginliğini gösterebilmek için sokaklarını mermer kaplatan Verona alışveriş merkezlerinden geçerek, Dante Alighieri`nin sürgün döneminde yaşadığı sarayı görüyoruz. Verona`yı yöneten aile Scaligero mezarlığını gördükten sonra İngiliz drama yazarlarından William Shakespeare`a ilham vermiş olan Romeo ve Juliet`in doğdukları evi panoramik olarak görüyoruz. Verona turumuzun ardından Sirmione - Garda gölüne hareket.İtalya'nın en büyük gölü olan Garda Gölünün incisi Sirmione kasabasının girişinde sizi, tarihi 13. yy`a dayanan Scaligero Kalesi karşılıyor. Begonvil çiçekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu korunmuş sokakları ile sakin bir Ortaçağ kasabası olan Sirmione, masal diyarını andırıyor. Turumuz ve serbest zamanın ardından geceleme Venedik`de ki otelimizde.
Verona Turu Fiyatlarımıza Dahildir!
Sirmione – Garda Turu Fiyatlarımıza Dahildir!
7.Gün
Venedik
Sabah kahvaltımızın ardından Venedik’e hareket. Araçların son ulaşım noktası olan Tronchetto limanından vaporetto ile tarihi adaya hareket ediyoruz. Zevkli bir vaporetto yolculuğundan sonra şehrin tarihi merkezi olan San Marko Meydanına yakın bir noktada vaporetto'dan inerek kanallar arasındaki turumuza başlıyoruz. Motorlu araçlardan arındırılmış olan, polis, ambulans, çöp kamyonları, belediye otobüsleri vs. gibi günlük hayatta görmeye alışık olduğumuz bütün araçlar yerini teknelere bırakmış burada. Köleler sahilinden San Marko Meydanı'na yürürken Venedik hapishanesini ve hapishane ile Dükler Sarayını birbirine bağlayan "Ponte dei Sospiri" İç çekme köprüsü, köprünün tam karşısında San Giorgio Adası, Dükler Sarayının ana cephesindeki meydanda, şehrin giriş kapısı olarak adlandırılan ikiz kolonlar ve bu kolonlar üzerindeki Venedik'in sembolü olan heykelleri görebilirsiniz. San Marko Katedrali'nin bulunduğu meydan, Napolyon tarafından "Dünyanın en güzel meydanı" olarak adlandırılmıştır. Katedralin yapımı 9. yüzyılda tamamlanmış olsa da, bugünkü halini alması 17. Yüzyılı bulmuştur. Ana cephesinde göreceğiniz 4 adet bronz at, İkinci Haçlı Seferleri dönüşünde İstanbul'dan getirilmiştir. Serbest zamanınızda saat kulesinin tepesindeki heykellerin her saat başı çanın üzerine vurmalarını izleyip, Çan kulesine çıkarak bütün Venedik manzarasını tepeden de görebilirsiniz. Kısa bir yürüyüşün ardından ticari merkez olarak bilinen ve "Canal Grande" Büyük kanal üzerindeki ilk taş köprü olarak yapılan, üzerinde dükkânların olduğu "Ponte Rialto" görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman ve geceleme otelimizde.
8.Gün
Venedik – Milano - İstanbul
Sabah kahvaltımızın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte otelden hareket. Milano hava alanına transfer.
Türk hava yollarının TK1896 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul Hava limanına 14:25’de hareket. Varışımızın ardından turumuzun sonu. Bir sonraki organizasyonumuzda görüşmek üzere.
Dahil Olan Hizmetler
• Türk Havayolları ile / İstanbul - Roma / Milano - İstanbul arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Napoli, Roma, Floransa, Venedik Şehir Turları
• Roma`da 3 gece, Floransa (Montecatini ve Calenzano)`da 2 gece, Venedik (Quarto D`altino, Noale ya da Treviso)`te 2 gece vb otellerde oda&kahvaltı konaklamalar
• Tüm seyahat süresince Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
• Lüks otobüsler ile tüm transferler
• Tüm Extra Turlar (Programda belirtilen)
• Havalimanı vergisi
• Zorunlu sigorta (Mesleki Sorumluluk)
Dahil Olmayan Hizmetler :
• Seyahat Sağlık Sigortası
• Vize Hizmet Bedeli
• Şehir Vergileri (İtalya`da konaklayan turistlerin turist vergisi ödeme zorunluluğu vardır. Gecelik 2-6 euro arasında değişen bu vergileri misafirlerimiz otel girişleri sırasında otel resepsiyonuna ödemesi gerekmektedir.)
• Vaporetto (15 Euro)
• Tüm Kişisel Harcamalar
• Otellerde Alınan Ekstralar
Yetişkin Fiyatları
Tek Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı:1049 EUR
İki Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı:849 EUR
Üç Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı:849 EUR
Advertisement

Where is it happening?

Türkiye, ,Istanbul, Türkiye, Istanbul, Turkey

Event Location & Nearby Stays:

Eren Erozan

Host or Publisher Eren Erozan

It's more fun with friends. Share with friends

Discover More Events in Istanbul

ESK\u0130DEN 1 G\u00dcN TAPAN
Wed Jul 19 2023 at 07:00 am ESKİDEN 1 GÜN TAPAN

Taksim İstiklal Caddesi

Lindsey Stirling
Wed Jul 19 2023 at 09:00 pm Lindsey Stirling

turkcell.vadi

ART
Choice For Possibilities, Istanbul, Turkey with Dr. Dain Heer
Thu Jul 20 2023 at 11:30 am Choice For Possibilities, Istanbul, Turkey with Dr. Dain Heer

InterContinental Istanbul

WORKSHOPS
SEO Vibes on Tour by WhitePress\u00ae - Istanbul Edition
Tue May 30 2023 at 10:00 am SEO Vibes on Tour by WhitePress® - Istanbul Edition

Delta Hotels by Marriott Istanbul Levent

DIGITAL-MARKETING BUSINESS
Aperitif series: The science of Peak Performance, become the best at what you do
Tue May 30 2023 at 06:30 pm Aperitif series: The science of Peak Performance, become the best at what you do

InterContinental Hotel Istanbul

BUSINESS WORKSHOPS
KLINIKUM| Healthcare Innovation Trends
Wed May 31 2023 at 07:00 pm KLINIKUM| Healthcare Innovation Trends

Klinikum Online Classroom

HEALTH-WELLNESS ART
ALGORYTHM\u2122\ufe0f| Gamifying AI Systems in The Age of AI
Thu Jun 01 2023 at 07:00 pm ALGORYTHM™️| Gamifying AI Systems in The Age of AI

Algorythm Online Classroom

WORKSHOPS BUSINESS
ALGORYTHM\u2122\ufe0f| Intro to Machine Learning
Thu Jun 01 2023 at 07:00 pm ALGORYTHM™️| Intro to Machine Learning

Algorythm Online Classroom

WORKSHOPS BUSINESS
MINDSHOP\u2122\ufe0f|Build Scalable Products using Information Architecture
Sat Jun 03 2023 at 06:00 pm MINDSHOP™️|Build Scalable Products using Information Architecture

Mindshop Online Classroom

ART HEALTH-WELLNESS
TSPB'de Yat\u0131r\u0131mc\u0131 Bulu\u015fmalar\u0131-9
Tue Jun 06 2023 at 11:00 am TSPB'de Yatırımcı Buluşmaları-9

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği-TSPB

BUSINESS CONFERENCES
KLINIKUM| Healthcare Innovation Trends
Wed Jun 07 2023 at 07:00 pm KLINIKUM| Healthcare Innovation Trends

Klinikum Online Classroom

HEALTH-WELLNESS ART
ALGORYTHM\u2122\ufe0f| Gamifying AI Systems in The Age of AI
Thu Jun 08 2023 at 07:00 pm ALGORYTHM™️| Gamifying AI Systems in The Age of AI

Algorythm Online Classroom

WORKSHOPS BUSINESS
ALGORYTHM\u2122\ufe0f| Intro to Machine Learning
Thu Jun 08 2023 at 07:00 pm ALGORYTHM™️| Intro to Machine Learning

Algorythm Online Classroom

WORKSHOPS BUSINESS
Ba\u015fak\u015fehir Living Lab Giri\u015fimci G\u00fcn\u00fc 16
Wed Jun 14 2023 at 09:30 am Başakşehir Living Lab Girişimci Günü 16

Başakşehir Living Lab

BUSINESS CONFERENCES
5th International Conference on Nursing Care and Patient Safety
Wed Jun 14 2023 at 10:00 am 5th International Conference on Nursing Care and Patient Safety

İstanbul

HEALTH-WELLNESS BUSINESS
5th International Conference on Nursing Care and Patient Safety
Wed Jun 14 2023 at 10:00 am 5th International Conference on Nursing Care and Patient Safety

İstanbul Turkey

BUSINESS CONFERENCES
KLINIKUM| Healthcare Innovation Trends
Wed Jun 14 2023 at 07:00 pm KLINIKUM| Healthcare Innovation Trends

Klinikum Online Classroom

HEALTH-WELLNESS ART
ALGORYTHM\u2122\ufe0f| Intro to Machine Learning
Thu Jun 15 2023 at 07:00 pm ALGORYTHM™️| Intro to Machine Learning

Algorythm Online Classroom

WORKSHOPS BUSINESS
ALGORYTHM\u2122\ufe0f| Gamifying AI Systems in The Age of AI
Thu Jun 15 2023 at 07:00 pm ALGORYTHM™️| Gamifying AI Systems in The Age of AI

Algorythm Online Classroom

WORKSHOPS BUSINESS

What's Happening Next in Istanbul?

Discover Istanbul Events