Art Mokotów 2022

Schedule

Fri Jan 21 2022 at 07:00 pm

Location

Służewski Dom Kultury | Mokotów

Art Mokot\u00f3w 2022
Advertisement
Edit: BRAK MIEJSC! WSZYSTKIE ZAPROSZENIA JUŻ WYDANE!
Zapraszamy na niepowtarzalne widowisko przygotowane wspólnie przez środowisko mokotowskich domów kultury:
Centrum Łowicka, Domu Kultury Dorożkarnia, Dom Kultury Kadr, Młodzieżowy Domu Kultury Mokotów i Służewski Domu Kultury.
Na jednej scenie występują wyjątkowi artyści – dzieci, młodzież i dorośli – tancerze, wokaliści i aktorzy, którzy na co dzień kształcą się pod kierunkiem profesjonalistów w swoich domach kultury.
Wystąpią:
? AFERA Zespół
tytuł: Plum
? AFERA Teatr Tańca
tytuł: Ja
Zespół działa od wielu lat, ma za sobą festiwale międzynarodowe, konkursy i konfrontacje taneczne w kraju. Skupia młodzież między 10 a 14 rokiem życia, w teatrze tańczy młodzież studencka. Obydwie grupy są właśnie w procesie prób do nowych spektakli, których premiera planowana jest na wiosnę.
Prowadzi: Magdalena Golla – tancerka, pedagożka.
? BREAKDANCE
tytuł: Euphoria
Grupę tworzą wielbiciele tego efektownego tańca w wieku od lat 6. Zaawansowani szlifują umiejętności zdobyte na początku swej przygody z breakdancem: toprocki, dropy, power movesy, freeze’y i footworki. Uczą się też elementów bezpiecznej akrobatyki. Breakdance, choć przez chłopców zdominowany, jest także dla dziewcząt.
Prowadzi: Marek Konopka – tancerz, choreograf, b-boy.
? DECYBELE Zespół Wokalny
tytuł: Mała wieczność oraz History
Zespół działa od 2010 roku, pracuje w trzech grupach wiekowych (skupia osoby w wieku 10-21 lat). Ostatni spektakl zespołu nosi tytuł Hejt Made – to opowieść o uzależnieniach i o relacjach międzyludzkich, aktualnie grupa pracuje nad nową produkcją. Zainteresowani mogą w każdej chwili dołączyć do zespołu. Decybele zapraszają osoby potrafiące się zaangażować, odpowiedzialne i… oczywiście posiadające dobry słuch muzyczny. Liczy się osobowość i wrażliwość kandydata. W dorobku zespołu są nagrody na konkursach, ale to nie one są priorytetem lecz rozwój: wokalny, teatralny i taneczny oraz kontakt z publicznością.
Prowadzą: Agnieszka Piotrowska-Hajduk – aranżerka wokalna i kompozytorka; Piotr Hajduk – aranżer instrumentalny; Gieorgij Puchalski – ruch sceniczny, taniec.
? HIP-HOP AKADEMIA
tytuł: Own it
Grupa promuje kulturę HIP-HOP ze wszystkimi jej elementami poprzez zajęcia taneczne, batboxowe i występy będące fuzją tych stylów.
Prowadzi: Jan Władoń – tancerz, choreograf
? JAZZ Studio Tańca
tytuł: Chusteczki
Studio skupia tancerki w wieku 14-18 lat, które zgłębiają techniki tańca jazzowego: musical, lyrical, modern uczą się pracy w grupie, usprawniają swoją motorykę i poprawiają kondycję fizyczną. We współpracy z Teatrem Tańca JAZZ i Teatrem Tańca TEST zespół wystąpił w spektaklach InDanceGration oraz Bal u Wolanda, z którego pochodzi prezentowany układ Chusteczki.
Prowadzą: Izabella Borkowska – choreografka, pedagożka tańca; Dariusz Sikorski – aktor, reżyser.
? JAZZ Teatr Tańca
tytuł: Mniej niż zero oraz CHUSTECZKI
Grupę tworzy młodzież, której pasją jest taniec jazzowy we wszystkich jego odmianach, od musicalu, lyrical po modern i contemporary jazz. We współpracy z Teatrem Tańca TEST oraz Studiem Tańca JAZZ w ostatnim czasie grupa zrealizowała spektakl Bal u Wolanda, z którego pochodzi prezentowana choreografia Chusteczki.
Prowadzą: Izabella Borkowska – choreografka, pedagożka tańca; Dariusz Sikorski – aktor, reżyser.
? KAMELEON Chór Dzielnicy Mokotów
tytuł: Kosmiczny ton
Chór tworzą mieszkańcy Warszawy, a w szczególności Mokotowa, Polacy i obcokrajowcy, od licealistów przez studentów i osoby pracujące, po seniorów. Poziom wykonawczy chóru został doceniony na konkursach w kraju i za granicą. Występował m. in. w Teatrze Muzycznym Roma, w Teatrze Studio, na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, w Teatrze Wielkim Operze Narodowej, we Włoskim Instytucie Kultury w Warszawie, w Muzeum Powstania Warszawskiego. Co roku organizuje koncert kolęd z różnych stron świata w warszawskich kościołach. Na zakończenie ubiegłego sezonu artystycznego chór dał koncert w ramach Festiwalu Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich.
Prowadzą: Katarzyna Boniecka – dyrygentka, Tatiana Trojanowska – nauczycielka emisji głosu.
? MOHINI Indian Dance Group
tytuł: Taniec filmowy Bollywood Pinga
Tancerki tworzą i występują razem od 2008 r. W Indiach pod okiem uznanych mistrzów doskonalą się w technice klasycznych tańców indyjskich – bharatanatyam i kathak. Zespół ma na koncie pokazy na festiwalach kulturalnych w kraju i za granicą, produkcje telewizyjne oraz współpracę z gwiazdami indyjskiej i polskiej sceny muzycznej. Tancerki występowały m.in. w Teatrze Wielkim, Filharmonii Pomorskiej, Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim w Warszawie, w programie World of Dance Polska oraz gościnnie w finale Tańca z Gwiazdami. Prowadzą regularne zajęcia w ramach Szkoły Tańców Indyjskich Mohini.
Zespół wystąpi w składzie: Kalina Duwadzińska, Magda Godziebiewska, Joanna Kapica, Aleksandra Miszewska
? ORFEUSZ Grupa Musicalowa
tytuł: Taneczne wezwanie oraz Szczęście
Orfeusz działa od 2010 roku, w grupie są utalentowane muzycznie, tanecznie i aktorsko dzieci ze szkół podstawowych Mokotowa i dzielnic sąsiednich. Dotychczas wystawili musicale: Orfeusz i Eurydyka, Kraina Niczyja oraz Misja Asteroidy (w formie prezentacji internetowej w 2020 r.), a także widowiska słowno-muzyczne: Legenda Służewska, Obrona Syreniego Grodu, Jasełka Europejskie. Obecnie Grupa poszerza swoją działalność o produkcję klipów i teledysków, które za pośrednictwem mediów społecznościowych docierają do coraz szerszych grup odbiorców.
Prowadzą: Maria Szreder – kompozytorka i autorka scenariuszy oraz piosenek; Agnieszka Maliszewska – reżyserka; Magdalena Wieczorek – nauczycielka śpiewu; Mirosław Woźniak – choreograf.
? PERSPEKTYWA Teatr Tańca
tytuł: Kontrast
Grupa powstała we wrześniu 2021 r. Wykorzystując m.in. metodę improwizacji scenicznej pracuje nad znaczeniem swojego ciała w przestrzeni. Kunszt aktorski łączy z poznawaniem technik tańca współczesnego jazzowego oraz klasycznego. Tancerze pracują nad wewnętrznym rytmem, czerpiąc też energię z siebie nawzajem. Łączą również emocje, które w metodzie improwizacji pozwalają na uwolnienie ekspresji czy zmysłowości w choreografii. Pierwszy pełny spektakl zespołu widzowie będą mogli zobaczyć w czerwcu. Będzie to unikatowy, twórczy eksperyment.
Prowadzą: Angelika Chałubek, Angelika Paradowska.
? SEKCJA NAUKI ŚPIEWU I EMISJI GŁOSU
tytuł: Heart of stone z musicalu Six
Pracownia skupia dzieci i młodzież, których pasją jest muzyka, piosenka. Młodzi wokaliści ćwiczą technikę i pracują nad tym, by głos brzmiał odpowiednio. Doskonalą intonację, słuch muzyczny i poczucie rytmu. Reprezentantka sekcji Martyna Majchrzak uczy się śpiewu od trzech lat, a jej wielką miłością są musicale.
Prowadzi: Grzegorz Żołyniak.
? SŁUŻEWIANKI Zespół Wokalny
tytuł: Karuzela
Zespół powstał w roku 2015 w ramach projektu „Młodzi 50+. Występuje na imprezach plenerowych, koncertach, bierze udział w konkursach i przesłuchaniach zespołów wokalnych na terenie całego kraju zdobywając nagrody i wyróżnienia.
Prowadzą: Izabela Trzeciecka, Julia Pliś.
? SMYKOSFERA Zespół Skrzypcowy
tytuł: Piratki z Karaibów
Zespół rozpoczął działalność w 2019 roku. Tworzą go dziewczyny z Sekcji Skrzypiec w wieku 14 -19 lat. W repertuarze mają hity muzyki filmowej, popularnej i klasycznej.
Prowadzi: Anna Barszcz.
? TEST Teatr Tańca
tytuł: Kobiecość, czyli rzucam na ciebie czar oraz CHUSTECZKI
Zespół istnieje 15 lat, na swoim koncie ma trzynaście spektakli tanecznych, występy plenerowe oraz nagrody krajowe i międzynarodowe. W choreografiach tancerze wykorzystują różne style tańca: jazzowy, modern, contemporary, physical. Ich ostatnia produkcja to Seventh Heaven – opowieść, która zdarzyła się w Ameryce w czasach prohibicji oraz spektakl Bal u Wolanda, przygotowany wspólnie ze Studiem i Teatrem Tańca JAZZ, z którego pochodzi prezentowana choreografia Chusteczki.
Prowadzą: Izabella Borkowska – choreografka, pedagożka tańca; Dariusz Sikorski – aktor, reżyser.
? TWÓRCY KROKÓW Teatr Tańca
tytuł: Obietnica
Teatr tańca powstał we wrześniu 2021 roku. Skupia młodzież w różnym wieku, która posiada już doświadczenie taneczne. Obecnie w grupie są same dziewczyny, taniec jest dla nich pasją. Na próbach uczą się również improwizacji i aktorstwa. Aktualnie zespół pracuje nad swoim pierwszym spektaklem inspirowanym tematyką komiksu.
Prowadzi: Paulina Jóźwicka-Krawczyk – choreografka.
? WOKALMANIA
tytuł: Moja Europo
Studio piosenki dla dzieci i młodzieży. W zależności od poziomu umiejętności ucznia dobierane są ćwiczenia oddechowe, relaksacyjne lub korekcyjne pomagające w sprawnym wydobyciu głosu. Technika jest kluczowym elementem zdrowego i efektownego śpiewania, dlatego na zajęciach ćwiczą ją, poszerzają skalę, brzmienie i sprawność głosu. Doskonalą intonację, słuch muzyczny i poczucie rytmu. Utwory dobierane są w zgodzie ze specyfiką i zaawansowaniem głosu, wokaliści przygotowują je do nagrania jako demo w studio, video a także do wersji koncertowych.
Prowadzą: Monika Kuczera – wokalistka, nauczycielka śpiewu i emisji głosu; Joachim Andrzejkiewicz – wokalista, kompozytor, autor tekstów
światło – Rafał Brześciński
dźwięk – Jarosław Regulski
technika – Jerzy Frączek, Krzysztof Rychta
wizualizacje – Jacek Różański
zdjęcia – Weronika Pawłowska – Ciągło
przygotowanie i montaż nagrania – Mateusz Ciągło
operator kamery – Maciej Tengli
producentka – Paulina Jóźwicka-Krawczyk
produkcja: Dom Kultury Dorożkarnia

Widowisko reżyseruje niezależny artysta – Bartosz Figurski?
Festiwal realizowany jest przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Mokotów ?
❗️BRAK MIEJSC! WSZYSTKIE ZAPROSZENIA JUŻ WYDANE❗️
Uwaga, obowiązują zaproszenia.

Advertisement

Where is it happening?

Służewski Dom Kultury, ul. Jana Sebastiana Bacha 15, Mokotów, Poland

Event Location & Nearby Stays:

Doro\u017ckarnia

Host or Publisher Dorożkarnia

It's more fun with friends. Share with friends