Animacijos dirbtuvės parodoje „Atbuli griaučiai“
Schedule
Wed Nov 05 2025 at 03:00 pm to 05:00 pm
UTC+02:00Location
L. Sapiegos g. 13, Vilnius, Lithuania | Vilnius, VL
Advertisement
Animacija yra visur aplink mus – ji nepastebimai įsilieja į kasdienes patirtis. Žmonių ir gyvūnų judėjimo įkvėptos animacijos technikos ilgainiui kito, kartu keisdamos ir žmogaus pasaulio suvokimą.Spalį ir lapkritį kviečiame į keturis užsiėmimus su „Animatest“ komanda. Kiekvieną kartą dalyviai išbandys vis kitą animavimo techniką. Drauge analizuosime judesį vaizduojančius meno kūrinius didžiojoje parodoje „Atbuli griaučiai“, eksperimentuosime su paprastomis animavimo priemonėmis, susipažinsime su įvairiais animacijos taikymo būdais. Šis ciklas – galimybė patirti animaciją kaip atminties, laiko ir kūrybinės laisvės išraišką, kurioje kiekvienas gali atrasti savą istoriją.
„Animatest“ – jau trečius metus veikianti edukacinė iniciatyva, eksperimentuojanti su įvairiais animacijos stiliais ir technikomis. Komandos narės Vilniaus dailės akademijoje dėsto studentas–studentui metodu, dalijasi žiniomis apie animacijos teoriją ir praktiką.
Užsiėmimų programa:
Spalio 26 d. 12 val. – Tekstilinės animacijos dirbtuvės „Gyvi audiniai“
Trukmė: 2 val.
Kūrybinėse dirbtuvėse audinys tampa ekranu, o tekstiliniai dažai – judesio įrankiu. Pradėsime nuo trumpų įkvėpimų – pavyzdžių ir istorijų apie animaciją ant tekstilės, o paskui leisimės į lėtą, rankomis jaučiamą procesą: kadras po kadro piešime ant medžiagos, kurdami judančius vaizdus. Drabužis čia virsta gyvu paviršiumi, kuriame spalvos, ritmas ir vaizduotė susipina į unikalų, ne ekrane, o tiesiai ant audinio gimstantį pasakojimą.
Kviečiame rinktis tvarumą: į dirbtuves atsineškite mėgstamą drabužį ar pernaudojamą audinį, ant kurio norėtumėte piešti. Jei tokio neturite, audinį suteiksime mes.
Lapkričio 5 d. 15 val. – Karpinių animacijos dirbtuvės „Įsivaizduojami kūnai“
Trukmė: 2 val.
Kas nutinka, kai kūnas neturi griežtos formos, kai anatomija nepaiso taisyklių ir visa tai patikime vaizduotei? Tyrinėsime, kaip gimsta netaisyklingi, fantastiški kūnai ir kaip jie gali judėti, keistis, kalbėti savo keistų, iškarpytų formų kalba. Kiekvienas dalyvis turės galimybę sukurti savo „įsivaizduojamą kūną“ – galbūt keistą gyvūną, fantastinę būtybę ar visiškai abstrakčią figūrą. Naudodami spalvotą popierių ir žirkles, kursime kūno dalis, o sukurtas figūras animuosime po vieną kadrą: telefonu fotografuosime, kiekvieną kartą šiek tiek pakeisdami dalių padėtį.
Lapkričio 19 d. 15 val. – Rotoskopijos animacijos dirbtuvės „Animuojame Sapiegų rūmus“
Trukmė: 2–3 val.
Kelionė laiku, kur istoriniai rūmų atvaizdai per pieštuko liniją ir šviesos pulsą pabunda naujam gyvenimui. Pradėsime nuo trumpų pasakojimų apie rotoskopijos stebuklą, 2D animacijos principus ir pačių rūmų praeitį. Vėliau kiekvienas dalyvis, gavęs savo nuotrauką, kadras po kadro nuties tiltą tarp praeities ir dabarties, kol galiausiai šviesoje rasis naujas judesys. Tai lėtas, meditatyvus darbas, kuriame sustingę vaizdai tampa gyvomis, asmeniškomis istorijomis.
Lapkričio 30 d. 12 val. – Anglies animacija „Ištrintas kadras“
Trukmė: 2–3 val.
Leisimės į gyvą, eksperimentinį animacijos procesą, kuriame vaizdas kuriamas trinant, perpiešiant ir nuolat keičiant – tarsi kvėpuojantis piešinys. Įkvėpti Williamo Kentridge’o metodo, pirmiausia susipažinsime su rotoskopijos principais, animacijos istorija ir menininko technika, o vėliau mažose grupelėse kursime judančius vaizdus, naudodami projektorius, kameras, šviesas ir anglį. Tai lėtas, rankų darbą šlovinantis procesas, kuriame kiekvienas trynimas tampa gyvos istorijos dalimi, o išnykę kontūrai įgauna naują prasmę judesyje.
Advertisement
Where is it happening?
L. Sapiegos g. 13, Vilnius, LithuaniaEvent Location & Nearby Stays:
Know what’s Happening Next — before everyone else does.











