ANDĚLSKÉ ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU v Líšni
Schedule
Sun, 30 Nov, 2025 at 05:00 pm
UTC+01:00Location
Kotlanova 2163/7, 62800 Brno, Czech Republic | Brno, JM
Advertisement
ANDĚLSKÉ ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMUdatum: 30.11.2025
čas: od 17 hod
místo: nám. Karla IV
účinkující a program:
- pěvecký sbor Stará Líšeň
- žáci ZUŠ Antonína Doležala
- Divadlo Marvánek
- Do tance s radostí
- Dětský národopisný soubor Líšňáček
- HONAZ BUDÍN
- Andělský průvod
- požehnání stromu panem farářem Šikulou
- drobné občerstvení zajištěno
Více k tématu:
Líšeňský vánoční strom opět rozsvítí andílci
Už se to blíží! Již za malou chvilku rozsvítíme první svíčku na adventním věnci, což znamená, že začal advent. Kdy to bude?
První adventní neděle vychází na 30. 11. 2025. Na adventním věnci zapálíme první svíčku (svíci proroků). Moderně se označuje jako železná neděle. A v tento den vás zveme na adventní setkání u vánočního stromu na náměstí Karla IV., kde si můžeme užít s přáteli slavnostní atmosféru, pobavit se a popřát si hezké svátky. Je to náš dílek do pestré mozaiky vánočních příprav.
I letos jsme připravili krátký kulturní program. Zazpívají děti ze Základní umělecké školy Antonína Doležala a soubor Stará Líšeň. Účinkovat budou také děti z Dětského národopisného souboru Líšňáček pod vedením paní Heleny Vrchotové. Děti ze souboru Do tance s radostí pod vedením paní Lucie Zendulkové budou nejen zpívat, ale přidají i taneční vystoupení. Děti z obou souborů vystoupí také v roli andílků, kteří rozsvítí vánoční strom. Doprovázet je budou andělé a světlonoši z Líšeňského ochotnického divadelního spolku Marvánek pod vedením paní Jaroslavy Vorálové. Na závěr večera zazpívá velmi milý host, písničkář s kytarou, Honza Budín.
První velký vánoční strom (strom republiky) se v roce 1924 objevil na brněnském Náměstí svobody. Postaral se o to spisovatel Rudolf Těsnohlídek, kterého k tomuto činu vedla touha pomoci opuštěným dětem. Tradice uspořádat sbírku pod vánočním stromem se zachovala. Pod líšeňským vánočním stromem sbírku nepořádáme, ale při jeho rozsvícení můžete přispět do sbírky na dobrovolnické centrum Diecézní charity Brno, Effeta v Líšni.
Přijďte si užít nezapomenutelný podvečer plný hudby, vůně svařeného vína a také trochu tajemna v obdobě světýlek, které přinesou andílci. Budeme se na Vás těšit v neděli 30. listopadu od 17 hodin na náměstí Karla IV.
Advertisement
Where is it happening?
Kotlanova 2163/7, 62800 Brno, Czech Republic, Kotlanova 2163/7, 628 00 Brno, Česko, Brno, Czech RepublicEvent Location & Nearby Stays:
Know what’s Happening Next — before everyone else does.







