"Zabójczy trening" | Najlepsze z Najgorszych w Warszawie (Kinoteka)

Schedule

Thu Feb 16 2023 at 08:00 pm

Location

Kinoteka PKiN | Warsaw, MZ

Advertisement
Filmy Najlepsze z Najgorszych i Kinoteka zapraszają na śmiertelnie mocny trening w Tłusty Czwartek:
„Zabójczy trening” ("Killer Workout")

⏰ Kiedy: 16 lutego (czwartek), 20:00
? Bilety: https://bit.ly/3ReilJ7
? Gdzie: Kinoteka, plac Defilad 1, Warszawa

?️‍♀️ O FILMIE:

Do chodzenia na siłownię zniechęca wiele rzeczy: doba jest za krótka, życie zbyt piękne, a Netflix i kocyk są na wyciągnięcie ręki. Oglądając slasher "Zabójczy trening z 1987 r. można się nieźle zawstydzić. Bohaterom tego taniego horroru w rzeźbieniu idealnych pośladków i bicepsów nie przeszkadza nawet to, że po ich ukochanej siłowni grasuje maniak, który morduje kolejno miłośników fitnessu.
"Zabójczy trening" zaczyna się od słynnej w wąskich kręgach fanów kina klasy Z sceny. Piękna dziewczyna w stroju kąpielowym skwierczy uwięziona w solarium, które spektakularnie wybucha. Oto początek serii zabójstw, które wstrząsają modną siłownią w Los Angeles. Na scenę wchodzi detektyw Morgan. Zamierza schwytać zabójcę za wszelką cenę, choć ma przeciwko sobie bezsensowny scenariusz. W tle niemrawo rozwija się romans między wciśniętym w krótkie szorty Chuckiem, a wysportowaną Debbie.
Napięcia tu niewiele, sporo za to zbliżeń na kształtne pośladki i biusty klientek siłowni. "Killer Workout" w 70 proc. składa się z długich (za długich!) sekwencji aerobiku, podczas którego piękne kobiety w neonowych, ściśle przylegających do ciała strojach wyginają się i pocą w rytm disco z lat 80. Ale, ale: uwaga na zaskakujące zakończenie i plot twist w finale. [Marta Górna z „Górna ogląda” dla Najlepszych z Najgorszych]

reż. David A. Prior
horror / USA / 1987 / 1 h 25 min

?️‍♀️ Przed filmem zapraszamy na prelekcję Moniki Stolat.
Monika Stolat – mózg operacji i programerka cyklu Najlepsze z Najgorszych. Zajmuje się również straszeniem ludzi. Mrozi krew w żyłach jako producentka i dyrektorka międzynarodowego festiwalu nowego kina gatunkowego, horrorów, fantastyki i bezkompromisowego kina arthousowego Splat!FilmFest.
?️‍♀️ CZYM SĄ NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH?

To pokazy różnorodnego kina klasy B, od starych, amerykańskich filmów s-f z kosmitami i latającymi spodkami wiszącymi na sznurkach, przez przebojowe kino akcji lat 80. z nieskazitelnymi bohaterami w ortalionowych dresach, po horrory z gumowymi potworami.
Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, nielogiczna fabuła a także zaangażowanie i pasja autorów to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej, które prezentowane są na przeglądzie. Filmy Najlepsze z Najgorszych rozbudzają wśród widzów miłość do kina klasy B od 2015 roku. Dotychczas odbyło się ponad 200 seansów i wydarzeń w ramach przeglądu.
 Więcej: www.najlepszeznajgorszych.pl
Advertisement

Where is it happening?

Kinoteka PKiN, Plac Defilad 1,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Event Location & Nearby Stays:

Filmy Najlepsze z Najgorszych

Host or Publisher Filmy Najlepsze z Najgorszych

It's more fun with friends. Share with friends