"WJO La Boheme": Paula Wolski & Miód

Schedule

Sat May 28 2022 at 07:30 pm

Location

La Boheme | Warsaw, MZ

Advertisement
"WJO" - WERNISAŻ JEDNEGO OBRAZU. Goście specjalni: Paula Wolski & Miód
PAULA WOLSKI jest fińską piosenkarką mieszkającą już od ponad dekady w Polsce, działająca od wielu lat na scenie muzycznej w Krakowie. Jej autorskie piosenki, śpiewane po fińsku, są subtelną mieszanką americany z fińskim folkiem. W jej utworach główną rolę gra jej głos, nieraz opisywany jako anielski (choć według niej samej ten opis idzie nieco na przekór jej osobowości). Jej debiutancka solowa płyta "Lato", została nagrana w Bieszczadach i ukazała się w listopadzie 2020 r.
Gościła w kilku audycjach radiowych, a utwory z płyty "Lato" pojawiały się m.in. w Programie Trzecim Polskiego Radia.
Fragmenty recenzji płyty "Lato":
"Everything about Lato is understated, but the album is no less effective or affecting for that. It is a record which casts an easy spell, pulling at something deep and universal in the human heart. Nevertheless this is sophisticated music, performed by top-class players. Those who too-readily dismiss folk-music as overly simple or irrelevant would do well to listen to Wolski and her band. (--) It is a tonic to hear artists of Wolski’s calibre playing such music today."
(Folk Radio UK)
"Mature debut album from Finnish songstress Paula Wolski is powerful and playful in equal measure"
(Kraków Music)
Poza działalnością solową śpiewa i gra również w kobiecym trio ORNERY BROAD z Natalią Kwiatkowską i Elizą Sicińską.Od ubiegłego roku współpracuje z Miodem - zespołem sióstr Aleksandry Luberdy i Alicji Stępniak, występujących wspólnie pod tym szyldem od 2020 roku. Ich brzmienie oparte jest na harmoniach wokalnych i akustycznych dźwiękach gitary i ukulele. Sięgają najczęściej do muzyki folkowej, country i bluesa. W ich oryginalnym materiale słychać inspiracje polską poezją śpiewaną i artystami takimi jak Bułat Okudżawa, Martyna Jakubowicz, Joni Mitchell czy Jorge Drexler.
Skład zespołu:
Paula Wolski: śpiew, ukulele koncertowe i barytonowe, skrzypce
Aleksandra Luberda: chórek, gitara akustyczna
Alicja Stępniak: chórek, ukulele koncertowe
Ze spraw organizacyjnych:
La Boheme to kameralne, przyjazne sztuce, miejsce. Na wydarzenia nie sprzedaje biletów, jest za to możliwość wsparcia artystów datkiem "do kapelusza" (sugerowane min 30 pln). Zatem warto mieć ze sobą gotówkę.
W La Boheme za napoje również zapłacisz tylko gotówką
Pozdrawiamy i Zapraszamy Serdecznie.
Bądźcie Mecenasami Sztuki !!!
Advertisement

Where is it happening?

La Boheme, Mysłowicka 1 (wejście od Bohomolca) NAPRZECIWKO (!!!) numeru 17,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Event Location & Nearby Stays:

MI\u00d3D

Host or Publisher MIÓD

It's more fun with friends. Share with friends