Afterparty po Marszu Wyzwolenia Konopi: Jah Love Soundsystem in open air session ft. Jabbadub

Schedule

Sat May 28 2022 at 09:00 pm to Sun May 29 2022 at 04:20 am

Location

Boogaloo Beach Bar | Warsaw, MZ

Advertisement
Już 28. maja ulicami stolicy przejdzie Marsz Wyzwolenia Konopi! Jest miliard powodów, aby żądać zmian w polskim prawie!
Zapraszamy wszystkie uczestniczki i wszystkich uczestników Marszu na muzyczne spotkanie na żoliborskiej plaży! Wszyscy, którzy nie do końca są przekonani co do racji stowarzyszenia Wolne Konopie – również są mile widziani! Tego wieczora stołeczny JAH LOVE wstawi do BOOGALOO cały swój SOUNDSYSTEM*, co pozwoli w doskonały sposób poczuć mistykę i głębię serwowanej przez całą noc muzyki DUB. Przyjdźcie wcześnie i wyjdźcie późno - tak aby w myśl idei DUB GATHERING nie opuścić żadnego utworu!
To nie koniec niespodzianek! Gościem specjalnym tego wieczoru będzie wrocławski skład JABBADUB, który zaprezentuje swój live dub mix! Usłyszycie ich klasyczne numery, niewydane produkcje i szalone remixy, które powstają w ich Astralnym Studio!
#letsboogaloo inna #warsawdubstyle!
28 maja 2022 // Sobota
Boogaloo Beach Bar / Letnisko Żoliborz
Wybrzeże Gdyńskie 2
START 21:05
Wejście free
?? ?? ??
Oczywiście nie zapominamy o dzielnych Ukrainkach i Ukraińcach, którzy walczą o swoją wolność! Na barze czekać będzie na Was specjalna puszka, do której zbierane będą datki!
?? ?? ??
? ? ?
*Soundsystem to przenośny zestaw nagłośnieniowy, czyli - głośniki, kable, wzmacniacze, procesory, efekty oraz ludzie - technicy, muzycy, wokaliści i selektorzy, którzy łącząc wcześniej wymienione elementy, potrafią dostarczyć ludziom masę rozrywki i zabawy. Kultura soundsystemowa wywodzi się z Jamajki, następnie dzięki imigrantom zaczęła rozprzestrzeniać się po Wielkiej Brytanii i całej Europie. Posiadanie soundsystemu sprawia, że artysta czuje się niezależny, może organizować imprezy w dowolnym miejscu i czasie. To on dba o jakość dźwięku i przekazu w myśl zasady: JAH MUSIC MUST BE PLAYED LOUD
? ? ?
Wspierają nas:
Warsaw Reggae
https://www.facebook.com/WarsawReggae
Mystic Dubs
https://www.facebook.com/MysticDubs.org
Reggae w Polsce
https://www.facebook.com/ReggaewPolsce

Informacje o artystach:
JABBADUB
Jabbadub to znany w Polsce projekt założony w 2006 roku przez Dino Dub Selectora, którego stylistykę można określić jako szeroko pojęta muzyka basowa. Jest to pierwszy polski skład grający na żywo autorskie kompozycje z wielośladu i efektów cyfrowo-analogowych wykorzystując technikę live dub mixu. Podczas sesji możesz spotkać się z dj setem, na którym prezentowane są najnowsze utwory i remixy wspomagane toastingiem Mista B. Znaleźli się na prestiżowej kompilacji Dub Out Of Poland oraz wydali kilka albumów w labelu Paproota.org Dub Netlabel, którego są współzałożycielami. Wydali również album w znanym wszystkim dubheadom francuskim labelu ODGPROD. Przez kilkanaście lat zagrali setki sesji sound systemowych i koncertów w całej Polsce, Niemczech, Czechach, Szwajcarii, na Litwie i Ukrainie. Wszystkie sesje nagraniowe, produkcje i remiksy powstają w założonym przez nich Astralnym Studio we Wrocławiu.
https://jabbadub.bandcamp.com/
http://www.jabbadub.com/
JAH LOVE SOUNDSYSTEM
#WarsawDubStyle
Projekt Jah Love składa się z dwóch filarów. Pierwszym jest kolektyw selektorski, kochający trzeszczenie winylowych płyt i pulsujący bas. Drugim - własnoręcznie zbudowane nagłośnienie, które wraz ze wzmacniaczami i setkami metrów przewodów daje możliwość grania muzyki DUB wszędzie tam, gdzie tylko znajdzie się publika miłująca niskie częstotliwości. Poprzez ciężkie, basowe brzmienie, świadomy przekaz i idea samoorganizacji idą w świat. Początki projektu sięgają 2009 roku i cyklicznych imprez w Niezależnym Centrum Kultury c5 w stolicy. Przestrzeń opuszczonej fabryki chipsów dała niesamowite możliwości rozwoju i zmusiła młody skład do zbudowania pierwszych głośników. Imprezy tam organizowane wpisały się w warszawską scenę muzyki reggae nie tylko dzięki swoim walorom muzycznym, ale również za sprawą niepowtarzalnego klimatu panującego na skłocie. Tamten okres miał istotny wpływ na rozwój całej formacji; to właśnie wtedy ukształtowało się przeświadczenie, że imprezę lepiej od początku do końca zorganizować własnymi siłami. Obecnie JAH LOVE SOUNDSYSTEM związany jest ze spółdzielnią Pogłos i tam organizuje swoje sesje. Od 2011 roku skład współtworzy kolektyw Mystic Dubs odpowiedzialny między innymi za organizację Warsaw Underground Festiwal czy Dub Club Warsaw. W 2013 roku głośniki Jah Love Soundsystemu pojawiły się na terenie Ostróda Reggae Festival, tworząc nową, oddolną i co najważniejsze przez nikogo niesponsorowaną scenę. Przez następne lata obecność czerwono-czarnej ściany głośników stała się już festiwalową tradycją. Kolektyw JAHLOVE zorganizował samodzielnie i współorganizował łącznie ponad sto imprez w Warszawie, a swoją muzykę zaprezentował na dziesiątkach wyjazdów. JAH LOVE to nie tylko imprezy, nagłośnienie i całonocne sesje. Skład ma już na swoim koncie jedną wydaną własnymi siłami EPkę: DUB DISCOTHEQUE (2015) oraz cztery single THE BEAST RIDDIM (2015), TEMPO RIDDIM (2016) i DIGI RIDDIM (2017), STAR CIVILIZATION (2022). Wszystkie utwory są do pobrania w sieci. Kolejny materiał jest w drodze, a już teraz można go posłuchać podczas występów JahLove i na innych soundsystemach, które testują dubową amunicję prosto z Warszawy.
https://jahlovesoundsystem.bandcamp.com
https://soundcloud.com/jahlovesoundsystem
https://www.facebook.com/JahLoveSoundsystem
Advertisement

Where is it happening?

Boogaloo Beach Bar, Wybrzeże Gdyńskie 2,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Event Location & Nearby Stays:

Letnisko \u017boliborz

Host or Publisher Letnisko Żoliborz

It's more fun with friends. Share with friends