Afro House dla początkujących z Beatą "Bobo" Bąk! Start 19.01

Schedule

Wed Jan 19 2022 at 05:00 pm to 06:00 pm

Location

ABRA Studio (al. Jana Pawła II 11, Warsaw, Poland) | Warsaw, MZ

Afro House dla pocz\u0105tkuj\u0105cych z Beat\u0105 "Bobo" B\u0105k! Start 19.01
Advertisement
Afro House to wspaniałe zajęcia podnoszące poziom endorfin do maksimum!

Współczesne style taneczne pochodzące z różnych Afrykańskich krajów zyskały ostatnio dużą popularność w tym Afro-house pochodzący z Angoli. Powstający z inspiracji ulicznymi stylami muzycznymi i tanecznymi z RPA w połączeniu z angolańskim kuduro, afro-house zaczął rozwijać się od ok. 2013 roku.

Umiarkowane tempo pozwala na odrobinę szaleństwa i dynamiki, co głównie objawia się w pracy dolnej partii ciała tzw. footworki jak i na osadzenie górnej części ciała w muzyce, gdzie drzemie cały flow stylu. Pomocne są nam w tym toques, czyli konkretne kroki taneczne. Dodatkowo nieodłącznym elementem jest praca bioder dodająca charakteru stylowi. Kluczowy jednak jest, bez względu na poziom zaawansowania - attitude, czyli emocje jakie w nim przekazujesz, dlatego na zajęciach najważniejsza będzie otwartość i nastawienie na dobrą zabawę. Na pewno rozładowujecie wszelki stres i napięcie a zastrzyk pozytywnej energii jest zapewniony!

Beata „Bobo” Bąk to polska tancerka i instruktorka tańca. Tańczy profesjonalnie od ponad 12 lat i ma za sobą liczne pokazy uliczne, klubowe, festiwalowe, ale również wystawiane teatralne spektakle taneczne i performance. Zaczynając od street dance, obecnie mocno skupia się na współczesnych tańcach afrykańskich a w szczególności Afro-House i Kuduro, które pochodzą z Angoli. Specjalizując się w tych stylach, współtworzy duet R&B z Sylwią Żołądkiewicz oraz należy do Rewii Tańców Afrykańskich Mulemba Dúni Pacheco. Rozwija swoje umiejętności na zagranicznych festiwalach i warsztatach, a następnie szerzy swoją wiedzę na polskiej scenie tanecznej.

W duecie R&B stworzyła autorski, hybrydowy kurs Afro-house zrzeszając w nim tancerzy z całej Polski (11 miast).
W marcu 2017 r. zajęła 1 miejsce, w duecie R&B, na zawodach Afrobattle Portugal w kat. 2vs2 w stylach AfroHouse i Kuduro oraz 2 miejsce w kategorii crew freestyle.
Od 2017 r. współpracuje z Martą Ziółek przy performance „Pamela” wystawianym na festiwalach sztuki tańca i performansu.
Współtwórczyni choreografii spektaklu „ŻYWIOŁY – 4 strony świata” – przedstawienia muzyczno-tanecznego zrealizowanego w Teatrze Powszechnym w Radomiu.
W 2014 r. brała udział w licznych pokazach tańca tradycyjnego z Afryki Zachodniej wraz z zespołem Uanga.
Do 2013 r. członkini grupy UNIQUE Justyny Lichacy, z którą wystawiała kilkukrotnie projekty taneczne w ramach Hip Hop Groove Festival w polskich teatrach.

Na co dzień prowadzi regularne zajęcia w Warszawie oraz warsztaty w Polsce; miała przyjemność prowadzić zajęcia m.in. podczas KuduroMania Warsaw Festival czy podczas warsztatów w Arnhem i Nijmegen (Holandia).

FAQ dla początkujących, czyli o co najczęściej nas pytacie?
• Jeśli w jakiegoś powodu nie jesteś w stanie uczestniczyć w pierwszych zajęciach, nic straconego! Możesz spokojnie dołączyć do czwartych zajęć włącznie!
• Kurs trwa tak długo, na ile starczy Wam zapału. Będziecie pokonywać kolejne poziomy wtajemniczenia, które będę kontynuowane w tym samym dniu i godzinach oraz z tymi samymi prowadzącymi. Jeden poziom trwa około osiem godzin treningowych. Dlaczego ‘około’? Ponieważ tempo nauki jest dostosowane do potrzeb i tempa nauki całej grupy. Bez spinki ? Więcej informacji o poziomach znajdziecie na naszej stronie www: https://www.abra-studio.pl/dla-kursantow/#poziomy-kursow
• Uczymy tańczyć osoby dorosłe, więc na pewno nie poczujecie się u nas niezręcznie ? Jednak taniec nie zna wieku a pojęcie człowieka dorosłego jest dość pojemne w swojej definicji, więc i przedział wiekowy kursantów obszerny. Jedno wiemy - niepotrzebnie się stresujecie ♥ My gryziemy tylko troszeczkę, koleżanki z grupy nie gryzą w ogóle!
• Uwierz, że nie masz ‘dwóch lewych nóg’! Ta blokada niepewności zostanie przez nas wcześniej czy później spacyfikowana ?
• Nigdy nie jest za późno by zacząć swoją przygodę z tańcem. Promujemy style, które będziecie mogli wykorzystywać w różnych sytuacjach życiowych, nie tylko na imprezach a już na pewno nie nauczymy Was sztywnych choreografii scenicznych. Naszym celem jest zabawa - uczymy ‘jak’ tańczyć, czyli po pewnym czasie będziecie samodzielnie sunąć po parkiecie i nie zauważycie mijającego czasu. To działa!

JESZCZE PARĘ WAŻNYCH INFORMACJI OD NAS:
• Zapisy na zajęcia są obowiązkowe DLACZEGO? Bez informacji o Twojej chęci uczestniczenia w kursie, nie będziemy w stanie regulować proporcji damsko-męskich, o co dbamy już na poziomie zapisów
• Jeśli przegapiłaś zapisy i chcesz pojawić się na kursie spontanicznie, jakoś to przełkniemy ?
• Są dwie drogi do zapisania się na kurs: poprzez grafik na naszej stronie www.abra-studio.pl (wystarczy kliknąć przy wybranym kursie przycisk ‘Zapisz się’ i uzupełnić formularz zgłoszeniowy) lub wyślij do nas maila: [email protected] (prosimy o imię, nazwisko, nr telefonu i nazwę/dzień/godzinę kursu)
• Jeśli czegoś nie wiesz jest szansa, że my to wiemy ? Napisz do Nas ([email protected]) albo przyjdź i zapytaj w Recepcji!
• Na zajęcia ubierz się wygodnie i komfortowo - pamiętaj jednak o tym aby zmienić obuwie
• Zgłaszaj swoją obecność w Recepcji Abra Studio za każdym razem przed zajęciami! Nawet jeśli masz wykupiony karnet
• Warto, szczególnie na początku swojej drogi tanecznej, mieć jeden styl wiodący. Kiedy już połkniesz bakcyla i poczujesz się pewniej w jednym stylu, zachęcamy do eksplorowania innych! Najfajniejsze w przygodzie z tańcem jest nieustanne poszerzanie swoich horyzontów
• Zachęcamy do zapoznania się z naszą zakładką ‘ZAJĘCIA SPECJALNE’ (Zajęcia specjalne. To pojedyncze zajęcia, odbywające się w weekendy, na wszystkich poziomach zaawansowania, dzięki którym możecie poznać coś nowego lub zgłębić wiedzę w zakresie Waszego ulubionego stylu

UWAGA! ZE WZGLĘDU NA LIMIT MIEJSC,
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!
JAK ZAPISAĆ SIĘ NA KURS?
FORMULARZ ZAPISÓW&GRAFIK:
https://www.abra-studio.pl/grafik/kursystacjonarne
NASZE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA:
https://www.abra-studio.pl/polityka-bezpieczenstwa-sanitarnego

CENNIK:
https://www.abra-studio.pl/cennik
ZAPRASZAMY DO GRUPY KURSANTÓW ABRA FAMILIA
https://www.facebook.com/groups/281739006018257/

Trzymajcie się cieplutko i zdrowo
From Abra with Love ❤
www.abra-studio.pl
Advertisement

Where is it happening?

ABRA Studio (al. Jana Pawła II 11, Warsaw, Poland), Poland

Event Location & Nearby Stays:

ABRA Studio

Host or Publisher ABRA Studio

It's more fun with friends. Share with friends