A CSAKIT IV. éves konferenciája - A HÁLÓ. Hova tart(oz)unk?

Schedule

Fri Oct 25 2024 at 09:00 am to Sat Oct 26 2024 at 06:00 pm

Location

Kesztyűgyár Közösségi Ház | Budapest, BU

Advertisement

A Csoportanalitikus és Kiképző Társaság IV. éves konferenciája
2024.10.25-26.
A HÁLÓ - Hová Tart(oz)unk?

„Az igazi felfedezés nem új földterületek megtalálásában rejlik, hanem abban, hogy új szemmel nézzük a világot.”
Honoré de Balzac
Részletek: https://csoportanalizis.wordpress.com/rendezvenyek/
Jelentkezés: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd849yA0f-2G6lIen5MQyO6zWnd6ljaDfivHFMDK9f5iHZZug/viewform
A háló legegyszerűbb definíciója szerint: kiterjedt szövedék, amely fonalból, zsinegből font csomópontokból áll, illetve ilyen alakú vagy ehhez hasonló felépítésű rendszer. Kisiskolás korunk óta tanulunk testünket felépítő sejtek hálózatáról; próbálunk eligazodni gondolataink, érzéseink kusza hálójában; vagy közlekedünk a városokat behálózó tömegközlekedési eszközökkel, vizsgáljuk az éjjeli égboltot különböző csillagképeket alkotva. Külső és belső környezetünk, szinte minden, ami csak körülvesz minket, komplex. Az önmagukat szabályozó rendszerek elemei között dinamikus kölcsönhatás van, ami teljesen új minőséget hoz létre. Az élettelen anyagok rendszeréből kialakul az élet, a neuronok komplex hálózatában megjelenik új minőségként az intelligencia, emberek sokaságából a csoportok. Egyes szerzők szerint már szinte „hálózatkultuszról” beszélhetünk, ugyanis robbanásszerűen megugrott az érdeklődés több tudományterületen a hálózatok iránt. Gondolhatunk akár biológiai, ökológiai, társadalmi, informatikai, pszichológiai értelemben vett hálózatokra, úgy tűnik, a komplexitás a különféle területeken általános elvek szerint működik. Az összetett rendszerek esetében is izgalmas kérdés, mennyire tudnak alkalmazkodni a változó környezet kihívásaihoz, mennyire tudják megőrizni alapvető funkciójukat, önazonosságukat, vagyis mennyire reziliensek. A vizsgálódások eredményeinek felhasználása széleskörű, átszövi életünket: gazdasági folyamatok, időjárás előrejelzés, szociológiai kutatások, közlekedéstervezés, robotika, gyógyászat stb. Vajon ezen tudományok kutatási eredményei hogyan értelmezhetőek ránk vagy csoportjainkra nézve? Hogyan integrálódnak a csoportanalitikus gondolkodásba? Mit jelent a világháló, mesterséges intelligencia térnyerése a csoportozás jövőjére nézve?
Hogyan tekinthetünk magunkra a szakma szövevényes hálózatában? Miként integrálódik többféle módszer, szemlélet az egyénben? Vajon milyen ezek viszonya egymással? Vannak-e összeférhetetlen módszerek, szemléletek? Hogyan integrálhatjuk egyedi módon saját módszereinket?
Mit tud kezdeni a csoportanalízis a testi szinttel, hiszen a csoport szövedékét körben ülő testek alkotják a fizikai térben?
Akár kitágítva a nagyobb hálózati struktúrák, összetett rendszerek felé vizsgálódva: mit jelent a szervezeti, intézményi struktúrába ágyazottság? A csoporttagok, csoport változása milyen kölcsönhatásokkal járhat az intézménnyel, szervezeti háttérrel? Mennyire szervezett a szervezet: akár a CSAKIT, akár más rendszer, melyben csoportjaink működnek? Mit jelent „csakitos”-nak lenni? Mit kezd a csoportvezető vagy a csoport a szervezeti szinttel?
Hogyan jelenik meg a társadalmi hálózati szint a csoportjainkban? Igaz lenne, hogy nem politizálunk, mert szétfeszíti a csoportot? Egyáltalán mit jelent ez, és mit kezdünk vele, ha mégis megjelenik? Hogyan befolyásolja a társadalmi pozíciónk a csoportfolyamatot? Mit jelent a csoportanalitikus interszekcionalitás?
Az idei konferencián arra invitáljuk a résztvevőket, hogy közösen induljunk „egy igazi felfedezésre”, és tekintsünk rá új szemmel a lehető legtágabb értelemben erre az ismerős fogalomra: a hálózatra.
Program: https://csoportanalizis.wordpress.com/rendezvenyek/
Jelentkezés a konferenciára: https://forms.gle/HZ1qQnp3TaxHxoMfA

Helyszín: Kesztyűgyár Közösségi Ház, 1084, Bp. Mátyás tér 15.

Részvételi díj 2024.10.01-ig jelentkezőknek, illetve Csakit tagoknak, társult tagoknak 15000 Ft. A jelentkezés a konferencia díjának átutalásával válik véglegessé.

A konferencia részvétele 32 CME pontot ér.
Szakképesítések, amelyekhez szakma szerinti pontszámként elszámolható:
1. addiktológia | 2. alkalmazott egészségpszichológiai szakpszichológia | 3. gyermek- és
ifjúságpszichiátria | 4. igazságügyi pszichiátria | 5. klinikai szakpszichológus | 6. orvosi
rehabilitáció a pszichiátria területén | 7. pszichiátria | 8. pszichotherápia

További információ: [email protected]

Mindenkit szeretettel várunk!

A konferencia szervezői:
Árvai Dorottya,
Brieger Katalin,
Markó Dávid,
Nagy Petronella,
Orbán Szilvia,
Pálfy Réka,
Soós István
Advertisement

Where is it happening?

Kesztyűgyár Közösségi Ház, Mátyás tér 16, Budapest 1086, Magyarország,Budapest, Hungary

Event Location & Nearby Stays:

Csakit - Csoportanalitikus \u00e9s Kik\u00e9pz\u0151 T\u00e1rsas\u00e1g

Host or Publisher Csakit - Csoportanalitikus és Kiképző Társaság

It's more fun with friends. Share with friends