22. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS - edycja Kraków

Schedule

Thu Sep 26 2024 at 06:00 pm to Sun Sep 29 2024 at 09:00 pm

UTC+02:00

Location

ul. Krupnicza 38, 31-123 Kraków, Poland | Krakow, MA

Advertisement
Helsińska Fundacja Praw Człowieka wraz z organizator(k)ami edycji lokalnej festiwalu - fundacją Juniper, kinem Paradox - zapraszają na 22. Objazdowy Festiwal Filmowy "WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie" (26-29.09.2024)
Festiwal objazdowy, który powstał i rozwija się wyłącznie w wyniku inicjatyw oddolnych, w 2024 roku odwiedzi ponad czterdzieści miejscowości w całej Polsce w tym Kraków!
Filmy zostały przez nas wybrane z repertuaru ostatniej edycji warszawskiego MFF WATCH DOCS.
W programie znajdziecie spotkania z ekspertami, dyskusje panelowe, warsztaty oraz spacery Wstęp na wszystkie projekcje i wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny.
Na projekcje obowiązują wejściówki do pobrania w kasie kina (Krupnicza 38) od 12 września. Na warsztaty i spacer zapisy poprzez formularze (pod opisami eventów).
26.09.2024 (czwartek)
18:00. Otwarcie Festiwalu [sala kinowa]
🎬„Łączymy się w bólu (93' 2023 Izrael, reż. Hilla Medalia) [sala kinowa]
Konflikt izraelsko - palestyński w pigułce. Ból po śmierci przypadkowych ofiar niespodziewanego wybuchu przemocy w zaskakujący sposób zbliża do siebie rodziny z przeciwnych stron barykady.
19:45. 🗣️Dyskusja „Ziemia obiecana” z udziałem zaproszonych Gości/ń [sala kinowa]
Czy da się zmierzyć i porównać cierpienie? W swoim najnowszym filmie doświadczona izraelska dokumentalistka (jej „Web Junkie” pokazywaliśmy w konkursie WATCH DOCS 10 lat temu) przybliża nam historię ukazującą zawiłości konfliktu, którego kolejna odsłona skupia na sobie uwagę całego świata. Podczas demonstracji siły izraelskich osadników w 2021 roku ginie przypadkowy przechodzień – Palestyńczyk Musa. Kilka dni później, po jego pogrzebie, wybuchają zamieszki, których ofiarą pada Yigal - Żyd. Żaden z nich nie był ekstremistą, mieszkali w tej samej dzielnicy, spotykali się w sklepie i na ulicy. Obie rodziny pogrążają się w bólu, ale dzięki niezwykłemu zbiegowi okoliczności połączy je coś więcej. Podczas dyskusji postawimy pytania: Kim są strony obecnego konfliktu Izrael - Palestyna? Jaki jest szerszy kontekst konfliktu zbrojnego? W jaki sposób wokół niego organizuje się społeczeństwo izraelskie i palestyńskie? Czy protesty antywojenne są realnym wsparciem dla ofiar konfliktu?
Ewa Górska – doktorka nauk prawnych, absolwentka prawa oraz kulturoznawstwa bliskowschodniego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autorka książek i artykułów naukowych dotyczących m.in. współczesnego prawa muzułmańskiego, orientalizacji islamu w polskim sądownictwie oraz sytuacji prawnej w Palestynie. Obecnie wykonawczyni w projekcie „Polityczny wymiar przemocy wobec miast. Miastobójstwo w Palestynie – studium przypadku” (Uniwersytet Łódzki). Pracowała w sektorze pomocy rozwojowej w Palestynie a także wielokrotnie koordynowała studenckie programy edukacyjne na Zachodnim Brzegu. Prowadzi podcast Reorient.pl.
Patrycja Król - koordynatorka programu EAPPI w Polsce, obserwatorka praw człowieka we Wschodniej Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu. Obecnie kończy doktorat na temat oporu codziennego Palestynek i Palestyńczyków.
27.09.2024 (piątek)
10:00-12:00. 💻 Warsztat „Wojenny fact-checking” prowadzony przez Monikę Szafrańską [sala teatralna]
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda. Podczas konfliktów zbrojnych dezinformacja jest szczególnie niebezpieczna, a prób manipulacji opinią publiczną – czy to w formie odpowiednio ograniczonego zestawu informacji, czy nawet fałszywych wiadomości – należy spodziewać się po obu stronach toczącego się konfliktu. Podczas warsztatu uczestnicy dowiedzą się, jak rozpoznawać oraz – przede wszystkim – jak weryfikować zmanipulowane i fałszywe informacje obecne w przestrzeni publicznej w związku z toczącą się wojną w Ukrainie. Strategie fact-checkingu, czyli sprawdzania faktów, zostaną omówione przy wykorzystaniu konkretnych przykładów dezinformacji z pierwszych dwóch i pół roku konfliktu. Uczestnicy usłyszą także o tym, jak działają profesjonalne organizacje factcheckingowe i jak można korzystać z ich pracy, by zmniejszać zasięg fałszywych informacji.
Monika Szafrańska: w latach 2019–2023 fact-checkerka na portalu Demagog.org.pl, obecnie asystentka w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczestniczka międzynarodowego projektu naukowego „Mapping Media for Future Democracies” (MeDeMap). Naukowo zajmuje się znaczeniem mediów dla demokracji i partycypacji społecznej, w tym przede wszystkim rolą fact-checkingu. Swój doktorat pisze o roli portali factcheckingowych w systemie medialnym.
Uwaga: liczba miejsc ograniczona! Warsztat dedykowany osobom pełnoletnim
Zapisy poprzez formularz: https://forms.gle/XWrLqDmoCdVAJ61S9
10:00-12:00. Poranne projekcie dla szkół połączone z warsztatami na temat zaangażowania obywatelskiego i możliwości wpływania na rzeczywistość społeczną i prawną - prowadzenie Hanna Nikanava, Dziewczyńska* Grupa Doradcza fundacji Juniper (grupy zorganizowane, starsze klasy szkół podstawowych oraz szkoły średnie) [sala kinowa].
Kontakt: [email protected] (obowiązują zapisy do dnia 20 września; liczba miejsc ograniczona) - LISTA ZAMKNIĘTA pękamy w szwach
🎬 „Ambasadorka z TikToka” [33' 2022 Niemcy, reż. Nicola Fegg]
Podczas wojny w Ukrainie Valeria, dzięki swojemu humorystycznemu kanałowi TikToku, staje się niespodziewanie twarzą całego pokolenia młodych Ukrainek i Ukraińców. Ale internetowa popularność ma swoje mroczne strony – dziewczyna musi zmierzyć się z falą hejtu ze strony rosyjskich trolli.
🎬 „Zróbmy hałas” [11’ 2023, Kanada, reż. Josiane Blanc]
Jaka jest skala przemocy na tle seksualnym w szkole? I jak można się jej przeciwstawić? Kanadyjskie nastolatki organizują się przeciwko molestowaniu i przedmiotowemu traktowaniu kobiet w swoich liceach. Nie czekając na dorosłych biorą sprawy w swoje ręce – i domagają się od miejscowych polityków przyjęcia rozwiązań prawnych, które pomogą ograniczyć występowanie przemocy na tle seksualnym w szkole.

18:00. Blok „Wojna w Ukrainie – historie naruszenia praw człowieka, prawdy i odwagi” [sala kinowa]
Zapraszamy na poruszający blok filmowy, który przeniesie widzów w samo serce trwającego konfliktu w Ukrainie. Poznaj bohaterów i bohaterki, których odwaga i determinacja w obliczu trudności inspirują do refleksji nad wartością pokoju, solidarności i praw człowieka. Prezentowane dokumenty ukazują, jak wojna wpływa na jednostki i całe społeczności.
🎬 „Ambasadorka z TikToka” [reż. Following Valeria, 33' 2022 Niemcy, napisy polsko-angielskie]
Podczas wojny w Ukrainie Valeria, dzięki swojemu humorystycznemu kanałowi TikToku, staje się niespodziewanie twarzą całego pokolenia młodych Ukrainek i Ukraińców. Ale internetowa popularność ma swoje mroczne strony – dziewczyna musi zmierzyć się z falą hejtu ze strony rosyjskich trolli.
🎬 „20 dni w Mariupolu” [reż. Mstyslav Chernov, 94' 2023 Ukraina, napisy polskie, angielskie i ukraińskie]
Wstrząsający filmowy akt oskarżenia Rosji: zapis zagłady Mariupola, zrealizowany z narażeniem życia przez jedynego korespondenta, który pozostał w oblężonym mieście. Film, który zdobył Nagrodę Pulitzera oraz Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny.
🛑Film zawiera sceny przemocy fizycznej i psychicznej, które mogą być trudne do oglądania. Niektóre treści mogą wywołać silne emocje, szczególnie u osób, które doświadczyły podobnych sytuacji. Zalecamy przerwanie oglądania, jeśli poczujesz się niekomfortowo. Film przeznaczony jest wyłącznie dla widzów dorosłych.
20:00. 🗣️ Dyskusja po filmach z udziałem Moniki Szafrańskiej [sala kinowa]. Prowadzenie: Magdalena Stoch
Po filmach zapraszamy do udziału w dyskusji, która pomoże nam lepiej zrozumieć rolę mediów, dziennikarstwa i osobistych narracji w relacjonowaniu konfliktów zbrojnych. Wspólnie zastanowimy się, jakie są korzyści i zagrożenia związane z wykorzystywaniem mediów (w tym mediów społecznościowych) do dokumentowania wojny? Jak filmy dokumentalne wpływają na postrzeganie konfliktów zbrojnych na arenie międzynarodowej? Jakie są skuteczne sposoby walki z dezinformacją i relacjonowania faktów w mediach?
Monika Szafrańska: w latach 2019–2023 fact-checkerka na portalu Demagog.org.pl, obecnie asystentka w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczestniczka międzynarodowego projektu naukowego „Mapping Media for Future Democracies” (MeDeMap). Naukowo zajmuje się znaczeniem mediów dla demokracji i partycypacji społecznej, w tym przede wszystkim rolą fact-checkingu. Swój doktorat pisze o roli portali factcheckingowych w systemie medialnym.
21:15. 🎬 „A jeśli jutro wojna się skończy” [reż. Martyna Wojciechowska, Hanna Jewsiewicka 54' 2023 Polska (wyłącznie napisy polskie] [sala kinowa]
Martyna Wojciechowska i Hanna Jewsiewicka przedstawiają przejmujące historie kobiet, które doświadczyły przemocy podczas wojny w Ukrainie. Dokument o siostrzeństwie w momencie wielkiej próby, o sile ukraińskich kobiet, dźwigających wojenne brzemię.
🛑Film zawiera opisy przemocy seksualnej i tortur, które mogą być trudne do oglądania. Niektóre treści mogą wywołać silne emocje, szczególnie u osób, które doświadczyły podobnych sytuacji. Zalecamy przerwanie oglądania, jeśli poczujesz się niekomfortowo. Film przeznaczony jest wyłącznie dla widzów dorosłych.
28.09.2024 (sobota)
9:00-12:00. 👣 Stwórzmy sobie miasto! Spacer eksploracyjny wraz z dyskusją wokół tematu bezpieczeństwa dziewczyn* i młodych kobiet* w przestrzeniach publicznych (wydarzenie realizowane w ramach projektu Safer Cities i #wolne#bezpieczne#solidarne) [sala nr 109 I p.]
Prowadzenie: Magdalena Stoch, Agata Teutsch, fundacja Juniper
W ramach wydarzenia przedstawione zostaną wyniki badań, postulaty i rekomendacje dla polityk i praktyk odnoszące się do bezpieczeństwa dziewczyn* i kobiet w przestrzeniach publicznych. Integralną część wydarzenia będzie stanowił spacer eksploracyjny wraz z dyskusją zogniskowaną wokół tematu bezpieczeństwa w przestrzeniach publicznych. Spacery eksploracyjne/badawcze są okazją do wspólnego mapowania/analizowania/odczytywania przestrzeni (ulic, zaułków, środków transportu miejskiego, budynków użyteczności publicznej i przestrzeni handlowych), a następnie zebrania opinii i uwag uczestniczek* na temat tego, co powinno się zmienić, aby przestrzenie publiczne były bardziej bezpieczne, włączające i sprawiedliwe. Wydarzenie jest skierowane do mieszkanek Krakowa, w tym kobiet* związanych z ruchami miejskimi, organizacjami społeczeństwa obywatelskiego, edukacją, a także zaangażowanych w tworzenie i realizację polityk, rozwiązań, programów oraz w zarządzanie i procesy decyzyjne - w placówkach edukacyjnych, placówkach systemu pomocy społecznej, instytucjach wymiaru sprawiedliwości, polityk społecznych, równościowych, młodzieżowych.
Zapisy poprzez formularz: https://forms.gle/nrgHL8oCaRvaGnPR7
12:00. 🎬 „Pegasus ” [reż. Daniel Andreas Sager, 52' 2023 Niemcy, polskie napisy i angielskie napisy] [sala kinowa]
W lipcu 2021 roku wybucha skandal w związku z izraelskim oprogramowaniem inwigilacyjnym Pegasus. Dzięki bezprecedensowemu wyciekowi danych międzynarodowe śledztwo prowadzone przez Forbidden Stories ujawniło istnienie ponad 50 000 potencjalnych ofiar Pegasusa – wyrafinowanego narzędzia szpiegowskiego sprzedawanego przez firmę NSO Group. Wśród ofiar byli dziennikarze, obrońcy praw człowieka, prawnicy, politycy, naukowcy, biznesmeni, a nawet członkowie rodzin królewskich i głowy państw, w tym zarówno żona, jak i narzeczona saudyjskiego dysydenta Jamala Khashoggiego. Przedstawiciele Pegasus Project, przeprowadzając wywiady z różnymi osobami związanymi ze sprawą, odtwarzają krok po kroku miesiące prowadzące do ujawnienia wyników śledztwa i wskazują na autorytarne działania państw, a także naruszenia prywatności obywateli i ich skutki.
13:00. 🎬 „Prawdziwsze od prawdy” [93' 2023 Niemcy, reż. Daniel Andreas Sager] [sala kinowa]
Przedziwna historia wzlotu i upadku największej gwiazdy niemieckiego dziennikarstwa ostatnich lat, pokazująca, jak cienka stała się w dzisiejszych czasach granica między prawdą a zmyśleniem. Kiedy Claas Relotius – największe od lat nazwisko niemieckiego dziennikarstwa – odbierał w 2019 roku ostatnią w swojej karierze nagrodę, wiedział już, że godziny jego sławy są policzone. Kilka dni później wybucha gigantyczny skandal: reportaże, dzięki którym dotarł na szczyt okazały się wytworem jego fantazji. Daniel Sager zagląda w swoim znakomicie udokumentowanym filmie za kulisy „afery Relotiusa”. Co sądzą o niej jego konkurenci, przełożeni i współpracownicy? Trudno sobie wyobrazić, by tak renomowana instytucja medialna jak „Der Spiegel” latami dawała się wodzić za nos oszustowi. Czy w dobie wszechobecnego relatywizmu i hermetycznych informacyjnych baniek w ogóle jest jeszcze zapotrzebowanie na prawdę i dziennikarski obiektywizm? Coraz częściej jesteśmy narażeni na fake newsy, subiektywne prawdy. Pytanie gdzie jest granica między przekazem, a opowieścią? Co jest celem współczesnego dziennikarstwa? Czego my szukamy w informacjach? Postaramy się odpowiedzieć na pytanie Kto nam objaśnia świat?
15:00. Blok Wolność kobiet [sala kinowa]
🎬 „Zróbmy hałas” [11’ 2023, Kanada, reż. Josiane Blanc] [sala kinowa]
Film opowiada o tym jak kanadyjskie nastolatki organizują się przeciwko molestowaniu i przedmiotowemu traktowaniu kobiet w swoich liceach; z kolei „Film okresowy” podejmuje temat menstruacji w jej publicznym i politycznym wymiarze.
🎬 „Film okresowy” [93' 2023 USA reż. Lina Plioplyte]
Wielowymiarowe spojrzenie na menstruację, która wbrew stereotypom z kulturowego lamusa wcale nie musi być wstydliwym problemem.
17:00. 🗣️ Interaktywna dyskusja z udziałem publiczności [sala teatralna]
Zapraszamy do udziału w dyskusji wokół pytań: Co wspólnego mają przemoc wobec dziewczyn* i kobiet* i inna przemoc ze względu na płeć w przestrzeni publicznej (w tym przemoc seksualna) z ubóstwem menstruacyjnym? W jaki sposób patriarchalne normy kulturowe regulują obecność kobiecych* ciał w przestrzeni publicznej? W jaki sposób te same normy są odzwierciedlone w prawie i w politykach publicznych, w tym w obszarze zdrowia i edukacji? W jaki sposób dziewczyny* i kobiety* stawiają temu opór i budują nowe narracje, prawa i praktyki?
Gościnie: Hanna Nikainava, Dziewczyńska* Grupa Doradcza fundacji Juniper i Ada Klimaszewska - Różowa Skrzyneczka
18:00. Projekcja🎬 “Plan C. Nie Będziesz Szła Sama” [reż.: Tracy Droz Tragos, 99' 2022 USA, napisy dla niesłyszących] [sala kinowa]
Film „Plan C” przedstawia działania i motywacje tytułowej grupy aktywistek i lekarek, usiłującej zapewniać dostęp do aborcji w Stanach Zjednoczonych. Od 2020 roku stan za stanem, w 2022 także federalny Sąd Najwyższy, dostęp ten prawnie ogranicza, a kliniki aborcyjne masowo się zamykają. Aktywistki, w ślad za międzynarodowym ruchem działającym w ten sposób od lat, wykorzystują i nagłaśniają metodę farmakologiczną – tabletki aborcyjne. Osoby w niechcianych ciążach dostają tabletki pocztą, a aborcje wykonują samodzielnie w domu, z dala od czyhających prokuratorów i dzwoniących na policję lekarzy. Film pokazuje pracę lekarek, które podejmują ryzyko prawne i narażają się na przemoc, gdyż etyka zawodu oraz zwykłe poczucie przyzwoitości nakazują im pomagać dalej.
20:00 🎬 „Tokio Uber blues. Samotność kuriera” [93' 2022 Japonia, reż. Taku Aoyagi] (sala teatralna)
Kto dostarcza jedzenie pod nasze drzwi? Autor filmu podejmuje pracę jako rowerowy kurier rozwożący fast food w ogarniętym pandemiczną gorączką Tokio.
29.09.2024 (niedziela)
12:30. Projekcja 🎬 „Moja siostra” (reż. Mariusz Rusiński 30' 2023 Polska, angielskie napisy, film w polskiej wersji językowej) oraz 🗣️ rozmowa „Rodzina w kryzysie: wpływ wzorców, granice odpowiedzialności i wsparcie w walce z uzależnieniem” - z udziałem prof. Bogdana de Barbaro [projekcja: sala kinowa, dyskusja: sala teatralna]. Prowadzenie: Magdalena Stoch
Film Mariusza Rusińskiego to niezwykle intymne, fascynujące spojrzenie na rodzinne współzależności. Reżyser filmu towarzyszy swojej nastoletniej siostrze w wychodzeniu z uzależnienia od substancji psychoaktywnych i uważnie analizuje kryzys relacji najbliższych. Ujawnia zawierane między członkami rodziny przymierza, punkty zapalne oraz narastające konflikty, które mimo najlepszych chęci pozostaną nierozwiązane. Obserwujemy, jak rodzice uczą się wspierać nastolatkę na jej zasadach, jednocześnie konfrontując się z jej żalem wynikającym z poczucia niezrozumienia i dysproporcji w obdarzaniu dzieci miłością i uwagą. Mimo złości na Zuzię, jej bliscy mają bowiem świadomość, że ten nałóg nie wziął się znikąd. Jak schematy zachowań w rodzinie wpływają na wybory dorastających dzieci? I gdzie przebiega granica odpowiedzialności rodziców?
14:00. Blok „Twierdza Europa” [sala kinowa]
14:00. Projekcja🎬„Mur”, reż. Kasia Smutniak, 107' 2023 Włochy (polskie napisy dla niesłyszących i angielskie napisy) [sala kinowa]
Debiutancki dokument mieszkającej Kasi Smutniak. Po raz pierwszy na dużym ekranie z tak bliska możemy obserwować realia sytuacji na polsko-białoruskiej granicy z punktu widzenia aktywistów szukających w Puszczy Białowieskiej zagubionych migrantów. Kamera rejestruje wielogodzinne, często kończące się fiaskiem wyprawy do lasu, nieustanne kontrole i wszechobecne poczucie zagrożenia. Ale „Mur” to nie tylko film o tej jednej konkretnej granicy. To także osobista refleksja nad różnego rodzaju barierami i podziałami, a także opowieść o rodzinnych związkach i poszukiwaniu korzeni.
16:00. 🗣️ Dyskurs humanitarny a reprezentacja śmierci na granicach – spotkanie z Alicją Palęcką. Prowadzenie: Magdalena Stoch
Podczas rozmowy skupimy się na takich zagadnieniach jak: Jakie narracje towarzyszą tragediom dziejącym się na granicach? W jaki sposób społeczeństwo, media oraz filmy dokumentalne przedstawiają śmierć osób migranckich/osób w drodze? Poruszymy problem braku danych dotyczących śmierci na granicach oraz to, jak niewystarczająca dokumentacja wpływa na świadomość publiczną i politykę migracyjną. Przedstawimy również wyniki i wnioski z raportu Fundacji Ocalenie „Przejścia nie ma. Śmierć osób migranckich na granicy Unii Europejskiej z Białorusią”.
17:00. Projekcja 🎬 „Ocean na sprzedaż”, reż. Matthieu Rytz, 85' 2023 USA (polskie napisy) [sala kinowa]
Choć lobbyści przekonują, że oceaniczne surowce mineralne to ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych źródeł energii, ich wydobycie niewiele ma wspólnego z „zieloną gospodarką”. Nie da się ich pozyskać z dna oceanu bez niszczenia ekosystemów. Nie przewidzimy też, w jakim stopniu zaburzona zostanie równowaga ekologiczna tych obszarów. Wątpliwości budzą także emisje związane z wydobyciem i transportem surowców. A mimo to, Międzynarodowa Organizacja Dna Morskiego, agenda ONZ-owska sprawująca kontrolę nad wodnymi obszarami stanowiącymi połowę powierzchni Ziemi, zezwala na masowe wydobycie metali niezbędnych do produkcji akumulatorów. Czy stoi za tym usilne dążenie do zatrzymania kryzysu energetycznego, czy geopolityczna i korporacyjna intryga? Spektakularna wizualnie opowieść o podwodnym świecie, który choć wciąż nieodkryty, regularnie pada ofiarą człowieka. W roli lektora – Jason Momoa.
18:30. 🗣️ Dyskusja „Pas ziemi niczyjej” z udziałem dr hab. prof. UKEN Marcina Urbaniaka [sala kinowa]
Czy Natura musi się przeliczać na zysk? Czym jest nieużytek? Czy można połączyć “Zieloną rewolucję” z niedawno przyjętym Programem odbudowy zasobów przyrodniczych (Nature Restoration Law)?
Marcin Urbaniak jest bioetykiem, neuronaukowcem i zoopsychologiem w krakowskim Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej, a także kierownikiem interdyscyplinarnego Animal Behaviour and Mind Laboratory. Zajmuje się ewolucją struktur i procesów poznawczych oraz ich ujęciem porównawczym w królestwie zwierząt. Prowadzi badania w obszarach doznaniowości i komunikacji międzygatunkowej oraz wokół zwierzęcych zachowań społecznych i wyższych czynności psychicznych u wybranych gatunków. Wynikami swych badań uzasadnia konieczność ciągłej poprawy dobrostanu zwierząt. Poza pracą działa jako aktywista ekologiczny i edukator na rzecz ochrony przyrody, a także jako ekspert i komentator medialny w zakresie ratowania bioróżnorodności. Współpracuje z międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi oraz inicjatywami społecznymi.
19:30. Zakończenie festiwalu


Advertisement

Where is it happening?

ul. Krupnicza 38, 31-123 Kraków, Poland, ulica Krupnicza 38, 31-123 Kraków, Polska,Kraków, Poland, Krakow

Event Location & Nearby Stays:

Kino Paradox na ul. Krupniczej

Host or Publisher Kino Paradox na ul. Krupniczej

It's more fun with friends. Share with friends

Discover More Events in Krakow

Joga i szukanie skarbu
Fri Sep 27 2024 at 07:00 pm Joga i szukanie skarbu

Ośrodek Nad Potokiem - Koninki

HEALTH-WELLNESS
Bonjour - Agnieszka Kwiatkowska - wernisa\u017c
Fri Sep 27 2024 at 07:00 pm Bonjour - Agnieszka Kwiatkowska - wernisaż

Św. Sebastiana 33, Kraków

ENTERTAINMENT
Podg\u00f3rskie Tango \u2013 Foreman\/Drzewiecki
Fri Sep 27 2024 at 07:00 pm Podgórskie Tango – Foreman/Drzewiecki

ul. Sokolska 13, 30-510 Kraków, Poland

27.09.2024 CHERVONA VORONA | ANGRY SAD BOYS | CIRCLE END - Charity Gig for Ukraine \/ Spark Pub
Fri Sep 27 2024 at 07:30 pm 27.09.2024 CHERVONA VORONA | ANGRY SAD BOYS | CIRCLE END - Charity Gig for Ukraine / Spark Pub

Ul.Stefana Batorego 1, Kraków, Poland

MUSIC ENTERTAINMENT
Osho Kundalini \/ Osho no-dimension meditation, Hand balances, Acro Yoga - Yotam Viccaranand Adler
Fri Sep 27 2024 at 07:30 pm Osho Kundalini / Osho no-dimension meditation, Hand balances, Acro Yoga - Yotam Viccaranand Adler

Kontakt. Przestrzeń Ruchu, Tańca i Muzyki

HEALTH-WELLNESS WORKSHOPS
SMIF N WESSUN | Krak\u00f3w
Fri Sep 27 2024 at 08:00 pm SMIF N WESSUN | Kraków

Klub Spotkań Poczta Główna

Krakow Outdoor Escape Game: Myths & Legends
Thu Feb 02 2023 at 12:00 pm Krakow Outdoor Escape Game: Myths & Legends

Pijarska 8

TRIPS-ADVENTURES ART
Fri Oct 13 2023 at 09:00 am Professional Skills 3 Days Bootcamp in Krakow

For venue details reach us at [email protected]

WORKSHOPS PUBLIC-SPEAKING
15th Cracovia Music Festival 2024
Wed Sep 25 2024 at 03:00 pm 15th Cracovia Music Festival 2024

Krakau, Polen

MUSIC ENTERTAINMENT
22. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS - edycja Krak\u00f3w
Thu Sep 26 2024 at 06:00 pm 22. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS - edycja Kraków

ul. Krupnicza 38, 31-123 Kraków, Poland

ENTERTAINMENT
KRAK\u00d3W JAZZ WEEK, SEIFERT COMPETITION
Thu Sep 26 2024 at 07:00 pm KRAKÓW JAZZ WEEK, SEIFERT COMPETITION

Cricoteka

ENTERTAINMENT MUSIC
JUEVES DE ESTUDIANTES \/ PIWO LANE 12 Z\u0141 W\u00d3DKA 11 Z\u0141
Thu Sep 26 2024 at 08:00 pm JUEVES DE ESTUDIANTES / PIWO LANE 12 ZŁ WÓDKA 11 ZŁ

Bracka 4 Poziom - 1, 31-005 Kraków, Poland

PARTIES ENTERTAINMENT
Seifert Night
Thu Sep 26 2024 at 11:00 pm Seifert Night

HEVRE

MUSIC ENTERTAINMENT
Spotkanie autorskie z Chrisem Bruntlettem
Fri Sep 27 2024 at 06:00 pm Spotkanie autorskie z Chrisem Bruntlettem

Pałac Krzysztofory / Muzeum Krakowa

ENTERTAINMENT
Polish Bachata Championships - Show Competition 2024
Fri Sep 27 2024 at 06:00 pm Polish Bachata Championships - Show Competition 2024

LOFToDANCE Łukasz Raś

SPORTS ENTERTAINMENT
Pota\u0144c\u00f3wka ludowa | Traditional folk Dance Party | \u041d\u0430\u0440\u043e\u0434\u043d\u0430 \u0442\u0430\u043d\u0446\u044e\u0432\u0430\u043b\u044c\u043d\u0430 \u0432\u0435\u0447\u0456\u0440\u043a\u0430
Fri Sep 27 2024 at 06:00 pm Potańcówka ludowa | Traditional folk Dance Party | Народна танцювальна вечірка

Os. Górali 24, 31-961 Kraków, Poland

ENTERTAINMENT PARTIES
JCI Poland National Convention
Fri Sep 27 2024 at 07:00 pm JCI Poland National Convention

Hyatt Place Krakow

WORKSHOPS PARTIES
Bonjour - Agnieszka Kwiatkowska - wernisa\u017c
Fri Sep 27 2024 at 07:00 pm Bonjour - Agnieszka Kwiatkowska - wernisaż

Św. Sebastiana 33, Kraków

ENTERTAINMENT

What's Happening Next in Krakow?

Discover Krakow Events