Ödemiş - Gölcük - Birgi Turu

Schedule

Sat Dec 24 2022 at 06:30 am to 09:30 pm

Location

İzmirli Geziyor | Izmir, IZ

Advertisement
24 Aralık 2022 Cumartesi Günü, Ödemiş'te Cumartesi günleri kurulan pazarı, muhteşem manzarasıyla büyüleyen Gölcük ve Tarihi evleriyle büyüleyen Birgi sizleri bekliyor. Üstelik Ulaşım, Rehberlik, Öğle Yemeği ve Sigorta Dahil 360 TL.
Rezervasyon ve Bilgi : 0533 230 31 36 0232 484 31 36
Tur Programı:
Sabah saat 06:30'da belirlenen noktalardan (Bostanlı İskele, Karşıyaka Anıt, Bornova Ege Ü.H., Şirinyer Nato, Üçyol, F.Altay) misafirlerimizi alarak rehberimizin anlatımları eşliğinde İzmir ili sınırları içinde en geniş ikinci yüz ölçüme sahip ve dört bir yanından bereket saçan Küçük Menderes Havzası’nda bulunan Ödemiş’e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yol üzerinde unlu mamüllerde vereceğimiz kahvaltı molası sonrası Cumartesi günleri kurulan, doğal, ucuz ve taze çeşitli pek çok ürünün satışının yapıldığı pazarda dolaşıp, Yıldız Kent Arşivi ve Bedia Akartürk Müzesini gezdikten sonra Ödemiş'i arkamızda bırakarak muhteşem manzarası ve göl kenarındaki tesisleriyle bizi doğanın kucağında hissettiren Gölcük'e doğru yola çıkıyoruz. Göl kenarındaki serbest zamanımızın ardından adeta bir açık hava müzesi olan Birgi Köyü’ne ulaşıyoruz. Bir zamanlar Aydınoğlu Beyliği’ne başkentlik yapan, zengin bir kültüre, etkileyici bir güzelliğe sahip olan Bozdağların eteklerine kurulu olan Birgi Köyü'nde gezimiz ‘Türk alimlerinin baş tacı’ olarak anılan yılda 150 bin ziyaretçiyi kabul eden ilimdeki yüksek derecesinden dolayı bu isim ile anılan İmam-ı Birgivi Mehmet Efendi‘nin, öğrencilerinin ve de yöre halkının son dinlenme yeri olan alan ile başlıyor. Birgivi Dede ziyaretimizi tamamladıktan sonra Aydınoğlu Mehmet Bey tarafından 1312 yılında yaptırılan Ulu Cami ve hemen yanı başındaki Mehmet Bey ve oğullarının sandukalarının bulunduğu türbeyi ziyaret ediyoruz. Eski konakları, medreseleri, türbeleri, camileri ile yaşanmışlığı derinden hissedebileceğiniz sokakları gezdikten sonra güzel Birgi’yi arkamızda bırakarak, İzmir’e doğru ilerliyor ve bir sonraki gezimizde görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.
Not: Kayıt için mutlaka (0533 230 31 36) aramanız gerekmektedir.
Kalkış saatleri ve Rehber İrtibat Bilgisi bir gün öncesinden tarafınıza bildirilecektir.
* Kişi Başı: 360,00 TL
* 0-6 yaş ücretsiz (koltuk istenmezse)
* 7-12 yaş: 340,00 TL
DAHİL OLAN HİZMETLER:
* Öğle Yemeği ( Köfte porsiyon + Ayran )
* Profesyonel Rehberlik,
* Ulaşım.
DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
* Kahvaltı (Dışarıdan yiyecek getirilmemesi rica olunur)
* Kişisel Harcamalar.
Tur Notları:
* İzmirli Geziyor hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar.
* Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan İzmirli Geziyor sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
* 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
* Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
* Sınır kapılarında, havaalanlarında, araç geçişlerinde ve gemi seferlerinde belirli dönemlerde oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından İzmirli Geziyor sorumlu değildir.
* Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.
*Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir.
*Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 18-29 Kişi Arası Katılımlarda Küçük araçlarımız ile 30 Kişi Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.
* Acente zorunlu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan İzmirli Geziyor sorumlu tutulamaz.
* Rehber Gerekli gördüğünde program üzerinde değişiklik yapabilir.
* Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.
* Yanınızda Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi ve Ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz.
* Acentemiz gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.
* Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluk sahibine aittir.
* Tüketici seyahat edeceği aracın ve konaklayacağı tesisin tabi olduğu yasa ve teamüllere uymakla mükelleftir.
Advertisement

Where is it happening?

İzmirli Geziyor, Yeşiltepe Mh. Mithatpaşa Cd. No: 180/B Konak, Izmir, Turkey

Event Location & Nearby Stays:

\u0130zmirli Geziyor

Host or Publisher İzmirli Geziyor

It's more fun with friends. Share with friends