„Hedonist - Variété Show”

Schedule

Sun May 22 2022 at 08:00 pm

Location

Fabryka Norblina | Warsaw, MZ

Advertisement
Błyskotliwe, eleganckie i niegrzeczne… Takie jest "Hedonist. Variété Show"*, które już po raz czwarty zagości w Fabryce Norblina na scenie w Food Town w Warszawie.
Oglądać i przeżywać będziecie taniec w powietrzu wróżki przywianej wiatrem, niemal nierealne umiejętności kontorsjonistki (kobiety gumy), czy niezwykłą żonglerkę, której nie da się zaszufladkować.
A to wszystko z muzyką na żywo, ze szczyptą humoru i bez tabu. Nigdzie indziej nie dostaniecie tylu emocji co tutaj!
"Hedonist. Variété Show" jest "dla smakoszy burleski, fanek iluzji i płomieni, bywalców/entuzjastów paryskiego Crazy Horse, Wintergarten w Berlinie czy londyńskiego Proud Embankment […] Pokaz na wysokim poziomie artystycznym i estetycznym."**
Tu przyjdziecie jednocześnie do teatru, cyrku i na koncert. O to właśnie chodzi w show "variété" - czyli "rozmaitości".
„Hedonist. Variété Show” to 4 wydarzenia, ponad 20 artystów, ponad 120 lat doświadczenia scenicznego. Wśród gwiazd, między innymi zwycięzcy popularnego show „Mam Talent”, czy laureaci polskich i międzynarodowych konkursów.
Najbliższy spektakl już 22.05.2022 w Foodtown Fabryki Norblina. Otwarcie bram o 19:00, start show o 20:00.
Zapraszają Fundacja Fabryki Norblina i Kolektyw Inicjatyw Nowo Cyrkowych.
Poznaj naszych artystów:
Anna Dzilińska - Producentka, performerka, propagatorka nowego cyrku, dziennikarka, lektorka, organizatorka spektakli cyrkowych (m.in "Warszawska Sceny Varieté", czy “CyrkON” - pierwszych w Polsce spektakli cyrkowych online). Współtwórczyni i artystka II Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów. Współorganizatorka pierwszego mini-festiwalu hula-hoopowego w Polsce Hoopoland, podczas XIV Festiwalu Ognia I Kuglarstwa w Ostródzie. Artystka cyrkowa - od 5 lat zajmuje się przede wszystkim tańcem z hula hoop. Członkini grupy Brokatowe Rakiety. Prowadzi warsztaty i zajęcia. Od 12 lat pracuje w radiu - obecnie jest wydawcą głównym newsroomu grupy ZPR media (Radio Eska, Eska Rock, Vox FM, Radio Plus, Radio SuperNova).
https://instagram.com/hulanka__
Marta Iwaszkiewicz Wichura to komiczka i konferansjerka, chociaż najchętniej by o sobie mówiła wodzirejka. Energii ma masę, śpiewa choć nie potrafi, o swoim życiu uczuciowym opowiada trochę za dużo, ale każdy tam był gdzie ona. Na scenach komediowych bardzo dużo improwizowała od 2011 roku. Jako Wiktoria Wichura prowadziła Lip Sync Battles i występowała w Snacz Gejms. Jakiś czas temu ubrała się ładnie, wzięła mikrofon i zaczęła prowadzić wieczory burleski w Madame Q. Ostatnio występuje z materiałem stand-upowym "Była dziewczyna". Czemu Wichura? Bo łamiąc duże drzewa, trzciną zaledwie tylko kołysze.
https://instagram.com/iwaszkiewicz.wichura

Aleksandra Olszewska - Absolwentka Akademii pedagogiki specjalnej, uczęszczała do Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej. Artystka cyrkowa z 11-to letnim doświadczeniem. Współorganizowała projekt "Warszawska Scena Varieté", organizuje również projekt “CyrkON” - to pierwsze w Polsce spektakle cyrkowe online. Współtwórczyni i artystka II Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów. Członkini grupy Brokatowe Rakiety. Na co dzień uczy plastyki w jednej z warszawskich podstawówek. Od kilku lat mocno związana ze sztuką street art, tworzy ilustracje, wycina szablony, maluje obrazy i tworzy scenografie do spektakli cyrkowych. Współtwórczyni pracowni artystycznej Kontrast w Warszawie
https://instagram.com/rurzowa
Kamil Dziliński - Manipulator, żongler, performer, założyciel grupy MultiVisual, organizator Ogólnopolskiego Festiwal Ognia i Festiwalu Żonglerskiego w Ostródzie. Magister pedagogiki Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego. Występuje i prowadzi warsztaty od 18-tu lat. Półfinalista i finalista programu Mam Talent. Obecnie wraz z grupą MultiVisual występuje głównie na wydarzeniach firmowych w Polsce i za granicą. Odwiedził i prowadził warsztaty na różnych festiwalach cyrkowych - jak European Juggling Convention, Circus Festival Ireland czy Italian Hoop Connection. Współorganizator spektakli "Warszawskiej Sceny Varieté". Organizuje również projekt “CyrkON” - to pierwsze w Polsce spektakle cyrkowe online. Współtwórca i artysta II Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów.
https://instagram.com/multivisual.pl
Tomasz Piotrowski - Na cyrkowej scenie od prawie 15 lat. Dwukrotny finalista programu Mam talent, członek grupy Multivisual, zdobywca wielu nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach cyrkowych m.in: 3 miejsca podczas III Ogólnopolskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych “Cyrkulacje” 2016. Współorganizator spektakli "Warszawskiej Sceny Varieté" organizuje również projekt “CyrkON” - to pierwsze w Polsce spektakle cyrkowe online. Współtwórca i artysta II Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów. Reżyser i artysta spektaklu "Rabbit in Humanland" zrealizowanego podczas pierwszego "Incydentu Polskiego" w ramach Carnavalu Sztukmistrzów w 2020 roku oraz stworzonego na jego założeniach monodramu "Geometria Propagandy" w Teatrze Druga Strefa, pod okiem reżysera Sylwestra Biragi.
https://instagram.com/antirabbity
GOŚCIE:
Karolina Midura - Tańczy w powietrzu od 2014 roku. W pewnym momencie uznała, że jest zbyt dużo pokazów tego typu na poważnie i postanowiła dorzucić swoje trzy grosze.
Dzięki niezwykłym zdolnościom i zaczarowanej parasolce zabierze nas w podróż do świata magii i beztroskich lat dzieciństwa.
https://instagram.com/karmidka
Michał Shao Szałucho - Performer z ponad dwunastoletnim doświadczeniem scenicznym. Wystąpił ponad dziesięć razy w programie Mam Talent. Wziął udział w Koreańskim TV show, oraz osiągnął ponad dwadzieścia milionów wyświetleń swoich filmów w internecie. Od dziesięciu lat występuje na scenie jako Shao, a od sześciu lat współtworzy grupę artystyczną MultiVisual. Obecnie skupia się na tworzeniu nowych kinetycznych iluzji optycznych.
https://instagram.com/shao.pl
Ania Kawiak - akrobatyką zajmuje się od 5’go roku życia. Od kilku lat akrobatyka nie jest już tylko jej pasją ale również sposobem na życie - dzięki występom oraz pracy trenera. W czasie, którego nie spędza na sali gimnastycznej uwielbia podróżować, pić kawę i stawać na rękach w najróżniejszych miejscach „kolekcjonując” je w ten sposób - ma nawet mapę na której zaznacza kolejno te miejsca.
https://instagram.com/ania_kaww
Red Juliette - Red Juliette to czołowa performerka burleski na arenie Polski i Europy. Zdobywczyni pierwszego miejsca na międzynarodowym konkursie "World Burlesque Games" 2014 oraz headlinerka największego festiwalu burleski na świecie "London Burlesque Festival" w latach 2016 i 2017. Nazywana najbardziej roztańczoną performerką polskiej burleski i
prawdziwym wulkanem energii na scenie. Cechuje ją niezwykła wszechstronność stylistyczna - równie dobrze odnajduje się w gorących egzotycznych numerkach, jak i poetyckich wizjach w klimacie art noveau.
https://instagram.com/redjuliette.burlesque
Maciej Pereświet - Swoją przygode z akrobatyka zaczął w
wieku siedmiu lat i trwa ona do dziś. Obecnie jest instruktorem akrobatyki sportowej. Od ponad 4 lat prowadzi zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dla
dorosłych. Przez wiele lat tańczył breakdance.
https://www.instagram.com/peresso
Kacper Kędzierski - Skromny człowiek sportu, który ma na swoim koncie medale mistrzostw Polski, liczne występy akrobatyczne oraz udziały w programach tj. Mam Talent czy Ninja Warrior. Jest obecnie trenerem akrobatyki sportowej i prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży.
https://instagram.com/k3dzier
Krzysiek Pacholik - Od kilku lat znajduje się w Squadzie Artystycznym Fundacji Sztukmistrze. Z Lublina nie pochodzi, jednak za lubelaka się uważa, mimo że gardzi cebularzem. Żongler, poeta i miłośnik gruszek. W wolnych chwilach rwie się do pracy. Szanuje suszone pomidory.
https://instagram.com/penguinjuggling
Grzegorz Jastrzębski - Grzegorz tematem współczesnego cyrku zajmuje się już ponad pięć lat. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku - To właśnie tam odkrył swoją wymarzoną specjalizację - akrobatyczne koło Cyra. Od tego czasu kręci się i zachwyca ludzi zarówno w Polsce jak i na świecie, a jego największym marzeniem jest wystąpić na scenie w Las Vegas. Występował między innymi w spektaklach Warszawskiej Sceny Variete, a także w projekcie "CyrkON", to pierwsze pełnometrażowe cyrkowe spektakle online w Polsce, ponadto zdobył III miejsce na pierwszym Ogólnopolskim Festiwalu OWACJE I.
https://instagram.com/jastrzebski_act
Marek Born - żongler, freestyler, finalista 6 edycji programu Mam Talent oraz TikToker znany jako DeadpoolPoland. Jest samoukiem występującym na scenie od 12lat. Podczas swoich treningów postawił na wszechstronność, którą możemy poczuć w jego występach. Marek podbija, toczy, kręci, balansuje. Żongluje nawet 5 piłkami do nogi.
https://www.tiktok.com/@deadpoolpoland
Aryman - Dawid Świstek od ponad 13 lat wykorzystuje iluzję jako narzędzie do opowiadania historii. Specjalizuje się w manipulacji przedmiotami, w tym – jako jeden z nielicznych iluzjonistów w Polsce – manipulacją monetami.
https://instagram.com/aryman.art
Dress code: Casual Smart
*Show dla widzów dorosłych!
** fragment jednej z recenzji
Kontakt:
mail: [email protected]
Advertisement

Where is it happening?

Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Event Location & Nearby Stays:

Fundacja Fabryki Norblina

Host or Publisher Fundacja Fabryki Norblina

It's more fun with friends. Share with friends