Õpitubade seeria: joogateraapia põhialused 2022 (Tallinn)

Schedule

Sat Jan 22 2022 at 11:00 am to Sat Apr 23 2022 at 12:30 pm

UTC+02:00

Location

PESA | Tallinn, HA

\u00d5pitubade seeria: joogateraapia p\u00f5hialused 2022 (Tallinn)
Advertisement
REGISTREERU SIIN:
https://forms.gle/PA8cykE5rh45Roc88
Joogateraapia on asanate (füüsiliste harjutuste), kriyade (keha puhastustehnikate), pranayama (hingamisharjutuste) ja meditatsiooni kasutamine keha tervendamiseks ja tasakaalu leidmiseks loomulikul teel. Õpitubades jagatakse praktilisi oskuseid, kuidas enda füüsilist ja vaimset tervist ehk oma immuunsust joogatehnikate ja -teadmistega toetada ning tõsta. Teemad: enamlevinud terviseprobleemide ennetamine ja leevendamine, sh hingamisteede-, südame-veresoonkonnahaigused, luude-liigeste vaevused, stress, ärevus, depressioon, unetus jt . Õpime oma keha ja meelt märkama ning hoidma.
Joogateraapia neli printsiipi:
Ahar – toitumine
Vihar – isiklikud rutiinid, puhkuse ja töö tasakaal
Achar – suhestumine välismaailmaga, minu käitumine
Vichar – minu sisemaailm, mõtlemine, sihid ja soovid
Elu pakub tõelist rahuldust siis, kui nelja nimetatud valdkonna vahel on tasakaal.
Kellele:
alustajatele, praktiseerijatele, õpetajatele
Hind ja registreerimine:
1 õpituba 25 €
4 õpituba 80 €
Tasumine sularahas koha peal.
Kohtade arv on piiratud. Peale läbi e-vormi registreerumist saadetakse sulle ka ametlik koha kinnitus e-maili teel nädala jooksul (vaata ka rämpsposti hulka). Palun ole oma osalemisesoovis kindel, sest mitte kohale ilmumisel jääb keegi kohast ilma. Paar päeva enne kohtumist saad oma emailile viimase info toimuva kohta.
TALLINN
Toimumise ajad:
2022
Laupäev, 22.1, 11:00 – 13:30
Laupäev, 26.2, 11:00 – 13:30
Laupäev, 26.3, 11:00 – 13:30
Laupäev, 23.4, 11:00 - 13:30
Asukoht:
Pesa, Pärnu mnt 102, 11312 Tallinn
Joogaterapeut Manu
Tegeleb Ashtanga jooga filosoofia, ashtanga vinyasa jooga meetodi (Lino Miele õpetuste järgi) ja joogateraapiaga (Sri T. Krishnamacharya’lt ning Sri Yogendraji’lt). Neid meetodeid, õpetusi on ta õppinud ja kogenud peamiselt Indias oma õpetaja Lino Miele juures ja maailma vanimas joogainstituudis The Yoga Institute (Mumbai) (joogateraapia ja -filosoofia kursusel) – see kõik kokku on üks võimalik elule lähenemise viise.
Lisainfo:
[email protected]
55564148
www.manu.yoga
I ÕPITUBA: Yogi isiklik hügieen
Yogi päev algab oma keha puhastamisega, et valmistuda ette asana harjutuseks ja meditatsiooniks. Keha on justkui tööriist, millega navigeerime oma keskkonnas. „Tööriista puhastamine“ teeb meid tundlikumaks ja vastuvõtlikumaks, tänu millele tajume elu selgemalt. Kõige olulisem on, et erinevate joogatehnikate, nimelt kriyade, kasutamine hoiab meie keha töökorras pikkadeks aastateks. Kuidas tõsta oma immuunsust? Kuidas vältida sügisest nohu? Mida teha ebaregulaarse seedimise korral? Kas peaks muretsema oma söömisharjumuste pärast? Kas regulaarne paastumine ja sooltepuhastus on vajalik? Esimese õpitoa märksõnadeks on hingamisteede haigused, hooajalised külmetushaigused, seedeprobleemid, ala- ja ülekaalulisus, suuhügieen jpm. Õpitoa lõpuks on sul olemas isiklik rutiin, mida igapäevaselt järgida.
II ÕPITUBA: Asana kui teraapia
Kuigi meie kehad on loodud liikumiseks, möödub meie päeva esimene osa tihtilugu arvuti taga ja teine diivanil istudes. Kehade loomulik kulumine, vananemine ja haigestumine on möödapääsmatu, seda enam ei pea me sellele entusiastlikult kaasa aitama. Igal asanal ehk füüsilisel joogaharjutusel on kindel tervendav mõju erinevatele kehaosadele ja organitele. Kas vererõhku on võimalik alandada joogaga? Kuidas hoida end trenni tehes ja töötades? Kuidas teha asanaid teraapiliselt? Keskendume lihaste, luude ja liigeste enamlevinud probleemidele, südame- ja veresoonkonna haigustele ja nende leevendamisele. Õpitoa lõpuks tead, kuidas hoida oma selga, põlvi ja muid õrnemaid kohti joogaharjutuse ajal, kuidas määrata endale sobiv koormus, mida tähele panna südame tervise juures jpm.
III ÕPITUBA: Hingamine kui meedium
Pranayama – „eluenergia ohjamine“ on võimas praktika, mis on tänapäeval füüsilise asana harjutuse taha varju jäänud. Hingamisharjutused õpetavad meid oma sisetunnet märkama, avades tee emotsioonidesse ja meelde. See on hüppelauaks materiaalsusest energiatesse. Hingamine on värav närvisüsteemi võimekusse, mis puudutab meie olemuse igat aspekti. Kas sinu hingamine on sügav või pinnapealne? Mis on prana ehk eluenergia? Kas hingamisharjutused omavad tervendavat mõju? Kas ja mil määral tekitavad emotsioonid haigusi? Õpime, millised pranayama ehk hingamise tehnikad muudavad energilisemaks või rahulikumaks ning keskendume erinevatele mentaalsetele probleemidele nagu ärevus, stress ja depressioon.
IV ÕPITUBA: Meditatsioon ja meelemustrid
Õpitubade seeria kulmineerub yogide ihaldatuima seisundiga, mida iseloomustavad rahulolu, teadlikkus ja täielik aktsepteerimine. Elul on oma muster ja inimestena käime sissetallatud radadel suurima heameelega, kuid kas tuttava tee valimine on parim lahendus? Õpime erinevaid keskendumise ja meele rahustamise tehnikaid. Mida teha, kui pea on mõtetest ülekoormatud? Mis põhjustab valu ja kurbust? Kuidas kuulda ja mõista oma sisehäält? Kuidas ebavajalikust lahti lasta ja millises seisundis saab oma meelemustreid muuta? Keskendume unetusele, sõltuvustele, mäluprobleemidele..
Advertisement

Where is it happening?

PESA, Pärnu mnt.102, korpus B, 1. korrus, Tallinn, Estonia

Event Location & Nearby Stays:

Joogaterapeut Manuela Kollom

Host or Publisher Joogaterapeut Manuela Kollom

It's more fun with friends. Share with friends

Discover More Events in Tallinn

" Soul\u2019s Journey" Oleg Pissarenko helir\u00e4nnakud klaveril
Fri Jan 28 2022 at 07:00 pm " Soul’s Journey" Oleg Pissarenko helirännakud klaveril

Hopneri maja

CONCERTS
Uus \u00fcritusesari: TantsuKaja
Fri Jan 28 2022 at 07:00 pm Uus üritusesari: TantsuKaja

Kultuurikeskus Kaja

8. Tondiraba Sisemaraton \/ Tondiraba Sisek\u00fcmme
Fri Jan 28 2022 at 08:00 pm 8. Tondiraba Sisemaraton / Tondiraba Sisekümme

Tondiraba Ice Hall

Dreamers Live
Fri Jan 28 2022 at 08:00 pm Dreamers Live

Chicago 1933

MUSIC ENTERTAINMENT
Jazzliit ja Philly Joe's LIVE I Pent J\u00e4rve trio
Fri Jan 28 2022 at 08:00 pm Jazzliit ja Philly Joe's LIVE I Pent Järve trio

Philly Joe's Tallinn

CONCERTS MUSIC
Etel\u00e4-Helsinki excu
Sat Jan 29 2022 at 08:30 am Etelä-Helsinki excu

Tallinn, Estonia

Holotroopne hingamine
Sat Jan 29 2022 at 09:00 am Holotroopne hingamine

Eesti, Tallinn

Perekonstellatsioonide t\u00f6\u00f6tuba Mari Viigi juhendamisel
Sat Jan 29 2022 at 10:00 am Perekonstellatsioonide töötuba Mari Viigi juhendamisel

Toompuiestee 10, Kesklinn, Tallinn, 10137 Harju Maakond, Eesti

Hawaii Lomi Lomi massaa\u017eikursus Tallinnas
Sat Jan 29 2022 at 10:00 am Hawaii Lomi Lomi massaažikursus Tallinnas

Alar Krautmani Terviseakadeemia

HEALTH-WELLNESS

What's Happening Next in Tallinn?

Discover Tallinn Events